Casing 100% vermikult ?

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Odgovori
jobah
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 04.12.2016, 20:45
Ima zahvala: 1 put

Casing 100% vermikult ?

Post Postao/la jobah »

Zanima me da li je moguce da za casing koristim samo vermikulit, to je jedino sto imam...
Mislio sam da stavim na dno terarijuma sloj vermikulita, pa preko njega micelijum pa ponovo vermikulit.
Da li bi to uspelo ?
Hvala unapred
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Casing 100% vermikult ?

Post Postao/la huana.meri »

neznam što očekuješ, koliki ti je kolač....ja mokri humus koristim za vlagu, na njega folija alu i na nju kolač....još i zamaglim vodom kad luftam, bar 5 put dnevno...čitaj, gledaj videa, nikom gljive nesjednu zašto i kako odmah...sretno....nemoj da ti u početku bude ljeno nabavit min. opremu za gljive, kasnije češ exper. više...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
jobah
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 04.12.2016, 20:45
Ima zahvala: 1 put

Re: Casing 100% vermikult ?

Post Postao/la jobah »

kolaca ima 5 komada u teglama od 250 ml, sastav je verm, razano brasno i voda 3:1:1
skroz su beli i za koji dan planiram da ih stavim u terarijum
kapiram da ce vise roditi ako koristim casing nego ako ih stavim na foliju
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Casing 100% vermikult ?

Post Postao/la huana.meri »

ja bi ih na tvom mjestu porodio ovako 3, a sa 2 bi dalje experimentirao...samo moje gledanje na situaciju....
najgore si prošao, obezbjedi u nekoj posudi vlagu za kolače, ta 3, i na frutanje, treba im kisika, to zapamti, i mora bit zamagljeno....ja više volim češće luftat nego imat fruting prostor sa rupama...
za ova dva za kejsanje pričekaj nekog pametnijeg, ja sam više samouki amater...
svakako češ dobiti dovoljno gljiva za briju i sa jednog kolača, tako da bez panike..
ja za frutanje koristim plastično suđe kuhinjsko malo dublje, gore pokrijem folijom proz. i samo luftam, špricam i blejim, kad krenu svršavaćeš....
;)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
jobah
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 04.12.2016, 20:45
Ima zahvala: 1 put

Re: Casing 100% vermikult ?

Post Postao/la jobah »

koliko dana otrpilike traje fruiting ?
kolonizacija mi je trajala oko mesec dana
Avatar
amanita.amanita
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 11.01.2017, 15:48
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Casing 100% vermikult ?

Post Postao/la amanita.amanita »

Koja je najbolja zamjena za vermikulit? Dali neka mješavina nečega sa glinom dolazi u obzir?
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: Casing 100% vermikult ?

Post Postao/la huana.meri »

frutanje ide brže, a i manja je šansa za kontaminacije sad kad je micelij progutao supstrat....stavi na uvjete frutanja, luftaj, magli stjenke posude sa špricom za cvijeće, ili od šampona za stakla, fina maglica je bolja jer neide direkt voda, i daješ 12-12 noć dan...za 3-5 dana mora počet pinabje, to ti je kad krenu kao iglice iz miclija, tad možeš da nastaviš tempo i da slaviš...;)

nadam se da se držiš i preporučenih temperatura....samo strpljivo, ako pogodiš ko prstom u guzu, kao ja jednom, kreće frutanje i za 5 sati, samo to je opcija ako kolače prije frutanja ne namačeš i ne hladiš nego odmah samo počneš maglit i luftat...meni je frutanje na 25 C krenulo za par sati....bio sam van sebe, htio sam održat govor na nekoj tribini, predavanje, snimat...baš me okinula sreća gadna...

sretno :ymparty: :cheesy: :D
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Odgovori