Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la gotta »

Zaokupirana silnim obvezama koje nas svakodnevno sustižu, primijetila sam da sam se totalno "odvojila od sebe". Premalo radim na svojoj psihi, na duhovnom, a previše se zamaram svim onim stvarima koje nisam stigla napraviti ili koje trebam napraviti. Kada ste toliko zaokupirani svim i svačim, često dođe do nezadovoljstva, unutarnjeg nemira i tjeskobe. Često sam anksiozna, u posljednje vrijeme se malo bavim sobom- nedostaje mi trening koji mi pomaže da izbacim stres i nervozu iz sebe.
Imam kristale, subliminalni cd kojemu jedino vjerujem i mnoge zanimljive knjige i dokumentarce, ali jednostavno ništa od njih...
Koliko često vi radite na sebi, koliko vremena odvajate da bi ste si pomogli da se vratite u ravnotežu i što pritom činite?
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la entheogenic »

Potpuno te razumijem..cesto zivot ne ostavlja onoliko vremena koliko bi mi htjeli za sebe..
Stalno neka zurba, obaveze, dogovori i covijek zaboravi na sebe hh

Ja se trudim raditi na sebi uvijek, pomocu svjesnosti, gdje god bio i sta god radio trudim se biti prisutan - to je moje glavno oruzje. To mogu uvijek prakticirati kakve god bile vanjske okolnosti.

Inace tu su i jutarnje ili vecernje meditacije, tu i tamo neka radionica, pljugica, druzenje s odredenim ljudima i naravno odlasci u prirodu..pa makar to bio i obliznji park - i to je s vremena na vrijeme dovoljno da me donekle vrati u centar.

No opet vjerujem da sve ide svojim tokom pa sam u skladu s time naucio djelovati po vlastitom osijecaju -jednostavno znam kad dode vrijeme za ozbiljniji rad sa samim sobom, no isto tako i kad dode vrijeme da malo pustim i jednostavno uzivam i zabavim se..mada je i to oblik rada na sebi haha
Om Shanti
Avatar
klada
rank4
Postovi: 140
Pridružen/a: 27.07.2015, 21:39
Ima zahvala: 120 puta
 pohvaljen: 32 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la klada »

Jako teško, puno se forsira na poslu onda još doma obiteljske obaveze navečer u deset jedanaes oći se same sklope i sutra u jutro opet sve iznova. Jednostavno si u žurbi. Nije dobro i osječaju se posljedice. Vidim i druge oko sebe ista stvar bar u gradovima ljude mlade i srednje dobi. Poslodavci traže rad vikendom i prekovremene, jednostavno dolazi do preopterečenosti organizma. Sad kak dan jako kratko traje i kak se više dugo ne moze biti van dosta si zatvoren. U ono malo slobodnog vremena u danu sat dva nekad ni toliko, samo opustanje i istezanje tijela.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la shroomko »

Ja bar sat vremena svaki dan nekad i vise. Iskustvo me naucilo da mi ne ide u zivotu kad ne radim na sebi. Kad se osjecam lose puno mi je bolje meditirati nego raditi bilo sto drugo.

Sto radim? Uglavnom promatram osjete u tijelu. Nekad i saljem ljubav.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la gotta »

eto...mjesecima mi u ladici stoji subliminalni cd...nikako da krenem kontinuirano slušati...žalosno..
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
NekiTamo
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 26.02.2015, 12:35
Ima zahvala: 47 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la NekiTamo »

^ kreni sada, ali ne treba ti to :winkk:
Taman par dana prije nego si pokrenula ovu temu krenuh se vraćati/tražiti nazad ono što sam koliko toliko ostvario nekad prije, a zvao sam si to ravnoteža..i eto još tražim tj. približavam se tome. Meni je to nekakva ravnoteža između "uma" i "srca"..kontam da će mi trebati vremena barem 3-4 mjeseca ovim tempom i naravno ako ostanem konzistentan u održavanju kakve takve svjesnosti, a to činim samo uz mindfulness, znači tijekom dana biti prisutan kako je entheogenic spomenuo (promatranje daha, samopromatranje/promatranje dok činim nešto specifično i u situacijama koje mi najviše odvlače prisutnost, jednostavno primjećivati stvari kroz osjetila, ne misliti nego biti..što više to bolje :sunn: ).. dođu valjda takve okolnosti kada se izgubi fokus, ali to ne treba biti tako, na nama je izbor i zašto poduzimati taj napor :-?

"Drži sebe u ravonoteži. Svoje umno Ja, Duhovno Ja, Emocionalno Ja, i Tjelesno Ja.
Sva trebaju biti jednako snažna, čista i zdrava. Jačaj tijelo da ojačas um.
Rasti bogato u duhovnosti, da izlječiš emocionalne rane."

/indijanska :-?
Question everything, assume nothing
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la gotta »

Još sam pretprošle godine čula nevjerojatnu priču- u vrijeme kada je Istra bila u vrlo lošem stanju, skupilo se ljudi diljem zemlje i šire-zajedničkom meditacijom učinili su "procvat"- pogledajmo Istru danas, koliko je samo naprednija od ostatka države.
Nisam sigurna koliko je informacija istinita, dobila sam ju od starice koja je sudjelovala u meditaciji.
E sad, kada je već takvo što pomoglo, zbog čega se ne organiziraju zajedničke meditacije za poboljšanje stanja u kojem se trenutno nalazimo? Znamo koliko nam je loše i koliko je samo ljudi pobjeglo iz države.
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la Bamakhepa »

Od istirana i meditatora - gluparijetina.

Istraje procvala kada je turizam postao jaca grana od pojoprivrde, zahvaljujuci radnom tezackom mentalitetu, prirodnim resursima, nekolicini rukovodioca itd.

Ovi vjerski fanatici uvijek na sve naljepljuju svoje zasluge. Siguran sam da i neki katolik ima kakvu krunicu zasluznu za isto.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la gotta »

Bamakhepa je napisao/la:Od istirana i meditatora - gluparijetina.

Istraje procvala kada je turizam postao jaca grana od pojoprivrde, zahvaljujuci radnom tezackom mentalitetu, prirodnim resursima, nekolicini rukovodioca itd.

Ovi vjerski fanatici uvijek na sve naljepljuju svoje zasluge. Siguran sam da i neki katolik ima kakvu krunicu zasluznu za isto.
ljudski um je gadan alat... :))
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Koliko zapravo "radimo" na sebi?

Post Postao/la shroomko »

E moj Bahakepa samo vrijedjas a ne prihvacas stvarnost.

Grupa ljudi koja je meditirala u Washingtonu je smanjila stopu zlocina.

http://www.nytimes.com/1993/08/01/nyreg ... -rate.html

Kako? Zasto?
Ne zna se. Ali zna se da je moguce.

Tako da ovo je isto moguce.
Odgovori