terrarium

Nemate pojma od kuda krenuti, pročitajte jednu od ovih metoda i krenite u avanturu
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

terrarium

Post Postao/la sharplaninac »

Kupio sam pre neki dan terrarium preko ebay za 50e u odlicnom stanju solidne velicine.odlucio sam se za ovo jer sam u zadnje vreme imao problema sa shotgun box-om posto od velike vlaznosti voda je pocela da kaplje po kejku i pecurkama,zbog toga sam krenuo u razmisljanje sta je najbolje,pronasao sam na net dupli box tj poklopac mu ne stoji ravno vec ukoso da voda klizi a ne da kaplje kao kod mene....al posto nisam u nekim mogucnostima i vremenu da trazim materijal da napravim taj dupli box,naisao sam na ideju o terarijumu jer kod njih je slican sistem cak ima dosta mogucnosti za ugradjivanje prskalica i pumpi(znam da je to skupo)al eto nije losa ideja za kvalitetan grow....uglavnom celi terrarium je staklen 35x35x60 sasvim solidna velicina,dok je poklopac ili ti gornja strana je mreza tako da prilikom velike vllaznosti nece kapljat,sad dolazim na pitanje oce li biti dovoljno vlazno je cela gornja strana je u mrezi,al moracu da se nacekam dok to vidim posto danas treba da spricam albino a+ u kejk koji sam 3 puta kuvao na pari po sat vremena,jer sam imao peh sa tri sorte pre toga,nznm gde sam tacno pogresio dal pri sterelizaciji ili pri cekanju mycili da krene da radi(prevelika temperatura).......nznm dal je iko primetio al pola stvari od opreme za grow :mushroom: slicni su kao za uzgoj reptila,cak sam naletio na inkubator za jaja slicnih velicina kao terarijum sa digitalnim displejom mogucnost namestanja temperature od 15 do 40 stepeni sa automatskim hladjenjem pri pregrejavanju,uglavnom nije bas jeftina stvar al ko ima mogucnosti nije losa ideja,ja sam uzeo preko amazona 88e jbg nije malo para al sad necu da se igram jel hladno ili pretoplo....slika slika [img media/images2/1481144026.jpg][/img]
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: terrarium

Post Postao/la sharplaninac »

treba mi savet(po 100 put :) )nabavio sam luftpumpu za akvarijum,sad me zanima koliko je pametna ideja posto mi je terarijum staklen i mislio sam ga napunit sa perolit-om,dal da stavim pumpu u njega i tako se dobije strujanje vazduha?
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: terrarium

Post Postao/la sharplaninac »

evo lagano ali sigurno mazatapec na nekih 60% kolonizacije,sprican 17 decembra tako da ima jos da se ceka,kejk klasik pf tek sa frakcijalnom sterilizacijom(samo sto ja koristim tupeware sa sigurnim poklopcem e da doza kutije 2l)nisam siguran kolko tezi kejk al nije mal :)) e da plavo je marker kojim pratim rast(inkubator 27 stepeni)
media/images2/1483522392.jpg
media/images2/1483537247.jpg
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: terrarium

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Oo kako si me zbunio sa tim plavim, nisam pročitao cijeli post. Otvorio slike, gledam, pa mi ništa jasno nije. :D :D :D hah

Dobro se to sve čini, odlično. Samo lagano i strpljivo naprijed.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: terrarium

Post Postao/la Vid Svante »

fino se to raširilo :)
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: terrarium

Post Postao/la Zephyrus »

sharplaninac je napisao/la:...kejk klasik pf tek sa frakcijalnom sterilizacijom
Sharplaninac, imam pitanje u vezi tindalizacije s obzirom da mi je ekspres lonac premali.
Koliko dugo držati tegle u pari?
Pročitao sam tri puta u razmaku od 24 sata i toga se mislim pridržavati, ali koliko dugo ostaviti tegle u pari nakon što voda proključa?
Čitao sam da ljudi drže između 20 i 60 minuta.
Da li je 20 minuta dovoljno za nješavinu vermikulita i brašna integralne riže?
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: terrarium

Post Postao/la sharplaninac »

Zephyrus je napisao/la:
sharplaninac je napisao/la:...kejk klasik pf tek sa frakcijalnom sterilizacijom
Sharplaninac, imam pitanje u vezi tindalizacije s obzirom da mi je ekspres lonac premali.
Koliko dugo držati tegle u pari?
Pročitao sam tri puta u razmaku od 24 sata i toga se mislim pridržavati, ali koliko dugo ostaviti tegle u pari nakon što voda proključa?
Čitao sam da ljudi drže između 20 i 60 minuta.
Da li je 20 minuta dovoljno za nješavinu vermikulita i brašna integralne riže?
bolje 60 minuta nego 20,znam i ja sam gledao taj clanak o 20min al sta je sigurno sigurno 60 min moja preporuka....
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: terrarium

Post Postao/la Zephyrus »

OK, zahvaljujem.
Još jedno pitanje, zbog toga što će mi ovo biti prvi uzgoj uopće.
Da li si već ranije radio tindalizaciju i s kakvim uspjehom?
Čitao sam na netu u više navrata da je metoda jednako uspješna kao i kad koristiš ekspres lonac, naravno pod uvjetom da sve napraviš kako treba.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: terrarium

Post Postao/la shroomko »

Sta je to tindalizacija?
Avatar
Zephyrus
rank6
Postovi: 237
Pridružen/a: 14.01.2017, 12:40
Ima zahvala: 179 puta
 pohvaljen: 78 puta

Re: terrarium

Post Postao/la Zephyrus »

shroomko je napisao/la:Sta je to tindalizacija?
Ovo što sharplaninac spominje, tzv. frakcijska sterilizacija koja je povijesno puno starija ali ako se napravi kako treba, navodno podjednako učinkovita kao i kuvanje u ekspres loncu.
Postupak ti je sličan kao s ekspres loncem, kada voda proključa smanjiš da još uvijek kuva ali da ne ključa kao ludo.
Tako pariš tegle nekih 20 - 60 minuta.
Nakon što se tegle ohlade staviš ih na toplo mjesto koje pogoduje razvoju bakterija.
Stvar je slijedeća, prvim kuhanjem ćeš ubiti bakterije, ali ne i spore.
Zbog toga nakon prvog prokuhavanja namjerno pokušavaš isprovocirati da se spore pretvore u bakterije kako bi ih nakon 24 sata dokrajčio drugim prokuhvanjem.
Opet ih kad se ohlade staviš na toplo i pričekaš da prođe 24 sata (od trenutka kada si ugasio vatru, ne od trenutka kada si izvadio ohlađene tegle) i prokuhaš još jednom ako je slučajno ostalo još neuništenih bakterija.
People say you have to travel to see the world.
Sometimes I think that if you just stay in one place and keep your eyes open, you’re going to see just about all that you can handle.
Odgovori