Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la sharplaninac »

koliko mogu da vidim jeste,mada sacekaj dodatnih par dana da budes siguran da je myceli 100% koloniziran...
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

...već bi se moglo , mica mi izgleda zdrava i dobra , ali konolizacija je malo , čini mi se , premala . Ja bi ostavio još par dana ...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Fenix94 »

Pozdrav ljudi, brinu me koncasti krajevi na pojedinim mestima u PF cake tegli. Micelji je deseti dan borbe pa bi mi znacilo vase misljenje, da li je to normalno? (slike ispod)
I zanima me da li nece predstavljati problem to sto sam slucajno neravnomerno ubrigao micelju, na jednom mestu se spojila sa drugom tackom a na drugim jos lufta ima?

slika
slika
Avatar
markomarko
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 16.05.2016, 12:56
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la markomarko »

Fenix94 je napisao/la:Pozdrav ljudi, brinu me koncasti krajevi na pojedinim mestima u PF cake tegli. Micelji je deseti dan borbe pa bi mi znacilo vase misljenje, da li je to normalno? (slike ispod)
I zanima me da li nece predstavljati problem to sto sam slucajno neravnomerno ubrigao micelju, na jednom mestu se spojila sa drugom tackom a na drugim jos lufta ima?
Sve tip top, lep novogodišnji micelijum :) luft će da se popuni. Sve i da si najravnomernije ubrizgao ne možeš da iskontrolišeš koliko je gde spora dospelo i koliko će jednako da se kolonizuje micelijum.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

ništa od kukuruza koji sam inakuliro prije 7 dana, baš steriliziram humus u čaše i 3 čaše riže bijele...
ima tko kakvih iskustava????
rižu sam natopio malo, pobriso da se nekelji i spakiro a humus sam malo dodao gipsa, sterilares u toku i onda ajnšpric...
možda i kuruza krene no frka mi je da nemam temp konstantan, po noći padne, po danu do 27....
ljetos sam imao jako male oscilacije pa je čini se sve odmah puno brže ili???

već sam jako želju dobio a već imam 2 skoro pokušaja neuspjela, sad treće kuam a i treba mi baš jako radi jednog frenda koji je u katastrofa stanju, nepokretam, reko bi netko otpisan....
sječam se ljetos da se mica na humus kupovni keljila ko blesava, jel to dobro ja imam sječanje???
bijlu rižu nitko ne spominje, no ajde, imao mjesta pa da probam....
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

Kakav humus ? Običan za sadnju biljaka? Nisam to nikad čuo da se može konolizirati ...ali ajde , možda je je moguće ..ako je tebi uspjelo..hm..hm
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1246
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 552 puta
 pohvaljen: 457 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la AFX »

Neće li biti humus pre kompaktna smjesa, točnije ne bi li u humus trebao ići neki materjal tipa perlit da smjesa bude rahlija..ako vec samo u tomer radis? Mislim da ti je ipak bolja opcija ić na kukuruz i onda kad se prosiri po kuikuruzu staviti ga u humus tj. zemlju.
Napravi dnevnik, interesira me kako to ide u samo humusu..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1578
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beyond Le Fov »

može ići s običnim humusom, zemljom za cvijeće, samo treba dobro sterilizirati kao i sve drugo, dobro natopiti vodom prije sterilizacije, i kasnije poslije svake berbe oprezno dodati vode. Sa rižom je dobro miksati ječam u jednakim omjerima, brže i bolje se kolonizira. Ako se ima onaj običan ekspres lonac zrnje treba sterilizirati 3 puta u 3 dana, jednom svaki dan, inače je lutrija. Kad se porodi mica zrnje u humus zemlju treba odmah početi paziti na cirkulaciju zraka jer inače dođe paučinasta bijela plijesan.
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 498
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 194 puta
 pohvaljen: 232 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la huana.meri »

kasnije sam se u noći sjetio da sam i balegu mješao, mica pojela sve, onda sam u 3 nočas zakuho još 4 tgle, balega kravlja sa malo humusa i gipsa...
nisam vam ja neki lik za dnvnike, hebiga, rado ali nisam...trenutno sam mog ugasio, stoji tako već 3 mjeseca, punjač je možda u nebu, :)
nwea predaje, neradim, kuaću dok neskuham, :)
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
Naturalis
rank2
Postovi: 29
Pridružen/a: 07.01.2014, 15:24
Ima zahvala: 4 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Naturalis »

Pitanje. radim thai na razi. sa 50-50 kokosov treset vermikulit kao casing.
Izbio mi micelin na povrsinu, sklonio sam foliju sa posude i sad malo po malo micelin pokriva preostali deo casinga. Nego primecujem ogromnu kolicinu ondenzacije na micelinu. Bas velike kapi. Ja ne prskam po njemu uopste nego se samo od sebe stvara. Da li to smeta na neki nacin ?
Odgovori