Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
sakal
rank2
Postovi: 40
Pridružen/a: 02.09.2014, 09:12
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la sakal »

Kolege, molim vas ako neko iz Srbije ima vermikulit da mi pošalje, platicu nije problem ali ovde u kod mene nema ga nigde sve su količine od 100l a to mi je puno nemam ga gde odložiti u stanu. Hvala na pomoci
sakal
rank2
Postovi: 40
Pridružen/a: 02.09.2014, 09:12
Ima zahvala: 15 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la sakal »

Izvinjavam se i ne znam da li je dozvoljeno ali želeo bih podeliti ovo sa vama http://www.hidroponika.com/ naime na ovom sajtu možete sve naci jako jeftino i to u malim pakovanjima. Ima perlita, kokosovog treseta i varmikulita, a i svega ostaloga za uzgoj biljaka. Ja cu odavde poručiti, nadam se da ce jos nekom pomoći. Pozdrav svima. :mushroom:
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la sharplaninac »

jedno pitanje oko vermiculita....posto pravim pf tek kolace i znam da je razmer 2:1:1 al kad merim npr vermiculit na vagu jer ima teglu od 240ml nema teorije da mi stane ni 30gr vermiculita u nju,posto je vermiculit lagan i ima vecu zapreminu za razliku od brasna sad mi nije jasno koji recept tacno da koristim(120ml vermiculita je jedno brdo koje nema teorije da stane u tako malu teglu,cak sam juce u posludu tupperware od 2l stalo je tacno 240ml vermiculita)ako nemo ima volje i razumevanja da mi ovo pojasni jer stavrno nznm koliko vermiculita npr da koristim za posudu od 2l....e da i koliko vode posto na 120ml vermiculita ide 60ml vode e sad kad ja to pomesam tj pre svega izgleda mi kao mala kolicina vode za toliku kolicinu ver. i ako to nemo moze da mi objasni bio bi mu do neba zahvalan...
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la AFX »

Evo baci tu oko kako se radi miks, točnije omjeri:
https://www.youtube.com/watch?v=ZHJQrsZFQdE
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la sharplaninac »

hvala,gledao sam ga bezbroj puta do sada i naravno opet jer prvi put radim grow i sve mi je malo novo tacnije informisao sam se dosta preko neta i knjiga....nego eto malo me buni kad izmerim verm. bukvalno ga ima dosta vise nego sto moze da stane u predvidjenu posudu :D ili duvam previse ili nznm =))
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la sharplaninac »

malo pre sam probao cisto eto proba kao...tegla od 240ml(u zdijelu za mijesanje ubacio 120ml ver 60ml vode pa onda 60ml brasna i nema teorije da stane u 1 teglu)uglavnom stane bar kako vaga kaze 30ml u nju te smese.... :ymdevil:
sto vise razmisljam vise sam zbunjen
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la HypnoToad »

Dal ti možda brkaš grame i mililitre? Jer ako imaš teglu od 240 ml, onda će u nju stat 240 ml vermikulita...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
sharplaninac
rank3
Postovi: 67
Pridružen/a: 29.09.2016, 11:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 9 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la sharplaninac »

e nznm ja mijerim na vagu sa opcijom za ml tako da zbog toga mi nije jasno,cak i uzmem teglu i napunim je do vrha sa ver. i izvagam i ima 30ml .... :questionn:
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la HypnoToad »

Vaga mjeri masu... Ako tvoja mjeri u mililitrima, to se onda odnosi na vodu kojoj je 1ml jednak 1 gramu, osim naravno ako možeš unijeti SG vermikulita i njegovu granulaciju... Uglavnom, omjeri se za kejkove mjere volumenom, a volumen se mjeri gradiranim posudama.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Fenix94
rank3
Postovi: 50
Pridružen/a: 23.08.2016, 18:02
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 3 puta

Re: Vermikulit i gdje ga nabaviti?

Post Postao/la Fenix94 »

U pravu je hypno. Vage koje mre u ML su predvidjene za vodu i mleko. Kupis posudicu kod kineza za merenje tekucine i cepaj :)
Ili ako neko zeli coveku da ucini medvedju uslugu neka izmeri koliko grama ima 240ml verma paneka napise. (mada ni to nije najbolje resenje kao sto je meriti volumen u posudi za mL)
Odgovori