Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Evo jedan interesantan članak koji bi mogao znanstveno nadopuniti sve teorije koje smo ovdje iznijeli :)

http://www.ewao.com/a/recent-study-suggests/

Iz mog iskustva, gljive su mi pomogle da zapravo postanem svjesniji svojih postupaka i odluka. Prije sam tek tako neke stvari radio, ali sam shvatio da treba bolje razmisliti o tome šta unosim u svoj organizam. To je bila glavna prekretnica za izbacivanje nekih stvari poput cigareta i alkohola iz svog života . :)
Maki
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 02.09.2016, 08:48

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Maki »

Koliko je to odprilike gljiva srednje velicine? Mikrodoz od 0.33 g
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la sometimes »

ne znam da li da odgovorim na ovo ali eto....., ne postoji gljiva srednje veličine.....

;) :thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Hehe baš tako sometimes.
Maki, najbolje bi ti bilo da si kupiš ono zlatarsku vagicu i da možeš precizno vagati mikrodoze, jer, mala razlika u količini, barem što se tiče mikrodoze, može praviti velike razlike u djelovanju. I bitna stvar je da nađeš svoju količinu za mikrodozu koja ti odgovara. Meni štima tako 0.3 a tebi možda manje ili više. Testiraj par dana i i vidi šta ti najbolje odgovara. ;)

Mene interesira ima li tko od ekipe iskustva sa tinkturom od ćurki ? Znam da je naš drug WEEDetix istraživao terapiju psilocybinom na MS. Interesira me je li još tko pokušavao praviti ? :) Ako tko je, volio bih da podijeli iskustva. :)
Avatar
Shulgin
rank2
Postovi: 41
Pridružen/a: 13.10.2016, 22:42
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Shulgin »

Da li osetis body load kod tih micro doza?
:mushroom: After you die, you will wake up as an alien, holding a bong, surrounded by other aliens who will ask you how your trip was :mushroom:
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Hej Shulgin, ne osjećam neki naročit body load. Ponekad osjetim neku laganu i finu euforiju ali taj feeling mi veoma štima. Mučnine nikada nisam osjetio ni na macro ni micro dozama. :)

Evo još jedan članak na temu mikrodoziranja:

http://www.nateliason.com/microdosing-lsd/

;) :)
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la Vid Svante »

Šta nije bilo rečeno da se ne bi trebalo osjetiti ništa? Ja doziram prema Hypno čaju :) cca 0,1 -0,2 ali jednom sam malo duže ostavio da se topi u čaju, mislim da je bilo 0,2 i začudo sam osjetio učinak jedne male gljive i nikako mi nije bilo jasno -Kako?? :))
Inače sam čitao kako vani ekipa koja je probala čaj više nikada ne konzumiraju gljive na bilo koji drugi način osim čaja...
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Ja zbilja ne osjetim ništa na tako malim količinama. Haha a može se to desiti da je gljivica potentnija pa te i 0,2 malo "trzne" heh . :D Ja sam znao pojesti do 0,5 pa bi učinak bio previše jak.

Ako uzimam mikrodozu, ja gljivice jednostavno pojedem, ali za makrodoze čaj je meni zbilja vrhunski način za konzumaciju. :)
Avatar
SmrtNaKonju
rank2
Postovi: 47
Pridružen/a: 07.04.2015, 09:24
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la SmrtNaKonju »

Super tema za pratiti. Je li netko probao i antidepresive (ili nešto srodno) pa da usporedi? Po pričama mi se efekt čini donekle sličnim.

Čaj je vrh. Kad sam ga radio sa svježim gljivama, iskustvo je bilo jako intenzivno. S 2-3 g (možda i više) suhih je bilo dosta slabije.
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Mikrodoziranje - moji dojmovi :)

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Evo još jedan interesantan članak:

http://www.collective-evolution.com/201 ... rooms-lsd/

A mikrodoziranje gljivica i antidepresivi hmm.. Moje mišljenje je da skroz različit efekat imaju generalno gledano. Evo naprijemjer emocije, gljive ti potaknu emocije, i izraženije su puno a koliko sam skužio da antidepresivi više blokiraju sve emocije pa ništa ni ne osjećaš. Možda griješim, jer nemam neko iskustvo veliko sa njima. Volio bih čuti još nečije mišljenje.

A to se slažem potpuno sa tobom SmrtNaKonju, čaj je odlična stvar. I meni se to dogodilo da sam sa svježim gljivama doživio ultra jako i intenzivno iskustvo dok sam sa istom količinom sušenih gljiva doživio dosta slabije iskustvo. I rekao bih da se i razlikuje samo iskustvo sa svježim i suhim gljivama. Sa svježim gljivama mi je više nekako MDMA-astično iskustvo. hah :D
Odgovori