Hipnoza?

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Sophia
rank8
Postovi: 306
Pridružen/a: 23.03.2010, 23:13
Ima zahvala: 70 puta
 pohvaljen: 106 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Sophia »

nema veze sa hipnozom, no ima veze sa istraživanjem prošlih života, meditacija s kristalima određenim, koji se baš pripremaju kodiraju za istraživanje prošlih života, ja to nisam radila(ali imam u planu, makar imala sam 2 snažna iskustva povratka u prošle živote s kristalima) ali mi je prijatelj , i on veli da je 2 tjedna kodirao kristal da mu pomogne istražit prošle živote, te nakon 2 tjedna počeo je meditirati s njima i spavati, te je u meditaciji lagano počeo istraživati, proškle živote, koje bi kasnije snovi dovršili.
+ kolegica joja je jako duboko u transcendentalnoj meditaciji, ayurvedi i svime time, veli da hipnoza nije dobra za energetsko tijelo jer se tad kao neke rupe dese kad ideš kopat, nego da je najbolje doć do toga sam u meditaciji,,,, a i na kraju krajeva šta se ima sa time šta znaš šta je bilo u prošlom životu?? jel možeš ti nešto s time učiniti? ok, možeš saznat da si bio svašta nešto, i radio svašta nešto,eventualno si povezat neke ljude koje sad imaš u životu, al šta s time konkretno? zar nije sad jedino bitno bit u sadašnjem trenutkui energiju davat na to, da buduš tu i sada, ne jučer, ne sutra, nego samo SADA a kad si SADA i spojen si sa izvorom, a onda nije bitna prošlost ni budučnost, a što je poveznica čvršća sa izvorom tada i uvidi dolaze koji su nam potrebni za rast,,,,
vjeruj i dalje u čvrste zakone materijalne stvarnosti.ti su zakoni potrebni da bi mogao živjeti.ali nemoj ograničiti svoje vjerovanje samo na njih.prihvati činjenicu da postoje i druge stvarnosti u koima vrijede drugačija pravila i zakoni...pan
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Bamakhepa »

Ninti je napisao/la:Pa ajd imam ja neko iskustvo s time, problem je što nije baš pozitivno :D . Svojevremeno sam pročitala sve knjige Michaela Newtona, mainstream psihijatra koji piše o svojim iskustvima sa hipnozom i regresijom u prošle živote. Navodno je slučajno otkrio put u prošle živote pomoću hipnoze. U svojim knjigama je naveo valjda stotine primjera, slučajeva i u detalje ih opisao. Zaključak njegovog rada bi bio da svi ljudi imaju ista iskustva po pitanju smrti i života između života, dakle sve nas čeka isti postupak koji on opisuje vrlo biblijski- to mjesto je ispunjeno bjelinom,sa rimskim stupovima, duša dolazi pred vijeće staraca gdje se proispituje prethodni život..I sve to možeš proći u nekoliko seansi hipnoze. Kako živim u samoboru, čula sam za dotičnu Zrinku Jančić, samoborku koja je od toga napravila cijeli biznis http://www.regresija-hipnoza.com/ . Jedino što sam htjela je biti hipnotizirana i imati uvid u dio sebe koji mi inače nije pristupačan pa sam tako i pregrizla pozamašnu svotu koju je ona od mene tražila, 500kn za 45minuta 'hipnoze'. Dakle ljudska glupost nema granica :cheesy:
Sve smo fino dogovorile, ja došla, udobno se smjestila i hipnoza je počela. Zrinka je uzela laptop i sve snimala jer na kraju dobiš snimku na cd-u. Uglavnom ona je mene uvodila u neko opušteno stanje, raznim tehnikama vizualizacije tipa : zamisli da izlaziš ispred kuće i vani je ljeto, opiši sve što tada vidiš i osjetiš, isto tako za svako god. doba, i na kraju tog' opuštanja' bila je vizualizacija livade sa zidom na kojem su mnoga vrata, svaka vrata predstavljaju jedan proživljeni život i biramo vrata kroz koja ćemo proći. Nakon prolaska kroz vrata, Zrinka mi je rekla da vidim stol i da dalje opišem sama što vidim - dakle ja sam počela izmišljat što vidim, bez osječaja da to nešto znači, sa ful svjesnošću (a mislila sam da je hipnoza besvjesno stanje). To je trajalo 45min, raznorazne vizualizacije koje mi je Zrinka usađivala u glavu, i na kraju mi 'objasnila' što pojedini simboli znače, tipa ako sam vidjela hranu na stolu, to je po njoj značilo da sam u prošlom životu bila gladna tj željna hrane i sl.
Prvi osječaji nakon kvazi hipnoze bili su praznina i prevarenost, jer nisam dosegla dio sebe koji je skriven, ako jesam, nisam toga svjesna, ali ako je to to, onda sam mogla i sama ili uz pomoć susjeda napraviti isto, a ne popušiti 500kn za nešto što nikako nije vrijedno toga.
:ohnoo:
To je svakako prevara.

Prije svega um je u hipnozi vrlo sugestibilan i lako je "naruciti" iskustvo. Moze se stvoriti iskustvo proslog zivota jednako kao i vanzemaljaca ili, da prostis, patke u dupetu.

Desavaju se ponekad spontane regresije u prosle zivote, no to su prije iznimke nego pravilo, kada se koriste regresije u terapiji (kojoj nije cilj specificno prosli zivot ili ista slicno) vecinom se problem nadje u ovom banalnom zivotu, a niti tada nije sigurno da je sjecanje stvarno i da ima forenzicku, a ne samo terapeutsku vrijednost. Pamcenje je nepouzdano.

Nadalje ne postoje nikakve garancije da ce se u jednoj seansi nesto postici. Npr "otac" moderne medicinske hipnoze, Erickson, je ponekad u minimalno vremena postizao rezultate, ali nekada je stotine sati trosio sa klijentima, nekada uopce nije koristio hipnozu. Ljudi su razliciti, nema jedinstvenog recepta, a nisu niti svi koji se hipnozom bave jednako vjesti i fleksibilni.

No cijene su standardne, samo ne znam koliko prilagodjene nesim prilikama. No i sat psihoterapije kod nekog boljeg sa izgradjenim imenom bi mogao toliko kostat.
Kadulja je napisao/la:
Riseofmagic je napisao/la:Zanimaju me vasa iskustva sa hipnozom znanja metode.? dali ste probali hipnozu bili hipnotizirani ?
Dopisivala sam se s nekim Rumunjem, psihologom i pisao je da je moguće osobu hipnotizirati bez njenog znanja. Također je rekao da su hipnoze opasne, a pogotovo ako čovjek sam sebe pokušava hipnotizirati. :blinkk: To je sve što znam o tome.

No, uopće ne vjerujem u hipnoze i imam dojam da je to izmišljotina. Dok me netko ne uvjeri, npr. hipnotizira me da samoj sebi pošaram ruku kemijskom i to isto snimi kamerom, neću vjerovati u to.
Ma previse je mitova oko svega.

Moguce je osobu hipnotizirati bez njenog znanja, da. To se svakodnevno radi jer hipnoza nije nesto onoliko egzoticno koliko si predstavljamo. Recimo sigurno ti se desilo da nesto automatski radis i nakon par minuta nisi sigurna jesli li ili nisi (stavila neki predmet negdje, zakljucala neka vrata...), to je prakticki "amnezija". Gledas ili slusas nesto i ne primjecujes druge stvari oko sebe.. vozis se ravnom cestom, odlutas mislima i ne skuzis kako si vec stigla, sve su to lagani oblici trnansa. A takodjer masu puta vidimo na sebi neku plavicu ili porezotinu a da ne znamo odakle - anestezija?

Zelim reci da je hipnoza manipulacija uobicajenim psiholoskim mehanizmima. Moze se naravno gurnuti dublje od svakodnevnog, ali je u osnovi ista stvar i nista od toga nije van nekih uobicajenih ljudskih mogucnosti. Stoga je niti previse opasno niti izmisljeno.

Doduse postoje pojedine opasnosti ali su brat bratu neusporedivo manje od mogucih posljedica koristenja biljcica raznih :D
I uglavnom posljedica neznanja.
Medjutim ono cega se ljudi uobicajeno boje tipa kako ce neko vladati njima dok su nesvjesni, kako se nece vratiti iz hipnoze i slicno su urbani mitovi. Moze se potkrast nezgrapna i potencijalno stetna sugestija, moze bit poneka prolazna glavobolja, a najgora mogucnost je psihicka dekompenzacija (a mozda nesto ozbiljnije ako smo dovoljno blesavi da se bez strucnog znanja igramo sa psihijatrijskim pacijentima). No sve u svemu jedna relativno bezopasna stvar.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Perun »

Bit ću kratak: Hipnoza rovari po našem nazovimo ga energetskom tijelu, i molio bih sve da je izbjegavaju koliko je god to moguće.
Postoji PIP kamera, koja snima energetsko tijelo, i snimanjem različitih ljudi jasno se razlikuju dvije vrste - ovisnici i hipnotizirani...
Bio sam kratak iz razloga da se osvrnem na još jednu stvar - Regresiju.
Nikad, ali baš nikad, nisam sreo nekog ko je u prošlom životu bio seljak u Boliviji, svi su egipatski svećenici, irski grofovi, revolucionari, znanstvenici...
Ja sam bio konjokradica u Maroku izmneđu dva svjetska rata, navodno.
Mislim da je stvar u mozgu koji nas za...je kad se mi z...emo sa prošlim životima.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Bamakhepa »

Perun je napisao/la:Bit ću kratak: Hipnoza rovari po našem nazovimo ga energetskom tijelu, i molio bih sve da je izbjegavaju koliko je god to moguće.
Ne mozes ju izbjegavati jer si u hipnotickom transu svakodnevno vise puta, samo nije planski pa ga niti ne raspoznajes. Neki permisivni indirektni oblici hipnoze uopce ne koriste klasicne indukcije, a neki idu tako daleko da cekaju dok se trans prirodno pojavi kroz te dnevne cikluse (ultradijanske ritmove) pa iskoristavaju prirodne promjene u fiziologiji uz malu doradu da bi obavili posao.

Da se ponovim - radi se o nepotrebnim mistifikacijama.

Stoji za regresije u prosle zivote, vecina toga je izmastano.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Perun »

Pa mnijem da nije svakitrans hipnoza i obratno. Niti su svi uticaji iz okoline hipnotički mada djeluju da se programirano ponašam. Možeš malo o tim dijanskim ritmovima Bam?
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Bamakhepa »

Perun je napisao/la:Pa mnijem da nije svakitrans hipnoza i obratno. Niti su svi uticaji iz okoline hipnotički mada djeluju da se programirano ponašam. Možeš malo o tim dijanskim ritmovima Bam?
U stvari jest. Ovisi kako se hipnoza definira, ali jedna od najkoristenijih definicija (D. Elmana) koja je i u americkom zakonodavstu prilicno dobro opisuje svaki trans.

Naime covjekova sugestibilnost je obrnuto proprocionalna sa njegovom racionalnom analiticnoscu. tranc u biti je svaka pojava koja umanjuje tu analiticku barijeru i cini laksim i direktnijim odnos sa nesvjesnim/iracionalnim/duhovnim/kako god nazvali sadrzajima. Hipnoticki trans uopce nije kako se obicno percipira vezan uz klasicno relaksirano stanje. Postoje tehnike koje koriste konfuziju, emotivno uzbudjenje i slicno. Hipnoticki trans je i koncert, emocijama nabrijani politicki govor, vjerski obred... svi oni zele umanjiti analiticki dio uma, jacati iracionalne sadrzaje i to koristiti. U stvari je klasicna hipnoza najsigurnija jer je tu svima jasno sto se radi, a sugestija ne moze biti primljena direktno ako ju osoba ne zeli. Kod ovih drugih situacija gdje ljudima cesto nije niti jasno sto se radi, a prilicno su svakodnevne, potencijal za manipulaciju je u stvari puno veci.

Takodjer je moguc drugi pristup po kojem je bio poznat Erickson, a dio toga je pokupio NLP i mentalisti ala Darren Brown - umjesto transa (ili kombinirano sa njime) koji umanjuje tu analiticku sposobnost sugestije se mogu plasirati prikriveno, "ispod radara" svjesti da tako kazem pa opet imas slican efekt.

U stvari je podrucje koje mozemo obuhvatiti hipnozom prilicno siroko danas i nekad ju je vrlo tesko definirati.

-----

Utradijanski ritmovi su prirodni ciklusi u fiziologiji unutar jednog dana (http://en.wikipedia.org/wiki/Ultradian). Njihovo koristenje u hipnozi kroz spekuliranu vecu dominaciju simpatickog/parasimpatickog sustava, po nekima ove ili one polutke mozga i slicno je najvise istrazivao E. Rossi. U osnovi terapeut tokom razgovora promatra fizioloske promjene (ritam disanja, ton glasa, boju koze odnosno toplinu, stav tijela, otkucaje srca ako su vidljivi npr na vratu i tome slicno) i koristi stanja koja su po sebi prirodno transoidna i spontano se javljaju da usmjeri razgovor u indirektnom hipnotickom smislu.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Perun »

U redu, ja sam smatrao hipnozu kad osoba A namjerno dovede osobu B u stanje svijesti u kojem je osoba B otvorena za sugestije.
Na koncertu kad pjevač vikne C'mon! on želi da ga se slijedi, ali sliujedit će ga samo oni kojima to paše, i to različitim intenzitetom, recipročnim sa osjećajima prema pjesmi koja je u tijeku. I A i B kontroliraju sebe, stoga to i ne smatram hzipnozom. Kao ni misu, ili obred jer je uglavnom riječ o nekom drugom cilju a ne o sugestibilnosti.
S druge strane, ja sam električar.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Bamakhepa »

Perun je napisao/la:U redu, ja sam smatrao hipnozu kad osoba A namjerno dovede osobu B u stanje svijesti u kojem je osoba B otvorena za sugestije.
Na koncertu kad pjevač vikne C'mon! on želi da ga se slijedi, ali sliujedit će ga samo oni kojima to paše, i to različitim intenzitetom, recipročnim sa osjećajima prema pjesmi koja je u tijeku. I A i B kontroliraju sebe, stoga to i ne smatram hzipnozom. Kao ni misu, ili obred jer je uglavnom riječ o nekom drugom cilju a ne o sugestibilnosti.
S druge strane, ja sam električar.
Je ali kada koncertas to kaze vec te sama glazba dovela u izmjenjeno stanje, mehanizam mase te ucinio povodljivim itd, sama ta situacija pogoduje "hipnozi". U osnovi se u hipnozi ne desava nista toliko posebno drugacije nego u mnogim drugim aktivnostima. Ne postoji ljudska komunikacija bez medjusobnog utjecaja i persuazije, jedina je razlika sto se ovjde pokusavaju razumjeti i svjesno koristiti mehanizmi umjesto da se to desava slucajno i nesvjesno.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la gotta »

najsmjesnije mi je bilo kad je bivsi svecenik nakon joge prepricavao kako je na regresiji ustanovio da je bio casna sestra koja se "vitlala" na oltaru sa popom i nakon toga neka baba koja je umrla tako sto je ulazila u krevet... da je vidio njene donje gacice kako se suse na striku...ma mislim za poparat se od smijeha xD
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Riseofmagic
rank2
Postovi: 33
Pridružen/a: 10.09.2011, 09:24
 pohvaljen: 8 puta

Re: Hipnoza?

Post Postao/la Riseofmagic »

Da oživim topic vraćam se na forum nakon nekoliko godina malo mudriji bio sam tu sa vama i čitao sve ali nisam ništa pisao.
Htjeo bih reć da sam počeo čitat neke knjige o tom na engleskom mogu ih uplodat kako naučit hipnozu i kako inducirat trans isto tako vam moram reć da smo mi svakodnevno hipnotizirani jer nadovno samo 10 posto mozga je aktivo tj svijesno pa nam se kroz muziku i medije ubauju takozvani OKIDAČI ukoliko je tko zainteresiran podijelit ću link i primjere da shvatite koliko je to opsežno i daleko sežno.
Hipnoza po dosad zaključenom se kad se jednom osijeti može jednostavnije i na drugim izvest isto kao i kad prvi put zapalite cigaretu,travu... pa osijetite o čemu se radi.Kad gledate dugo tv jel vam se zna desit da ni ne znate da vam je netko nešto pričao ? Da je netko bio u sobi ? Mi to zovemo uživljenosti ali nažalost nije hipnoza je i trans...
Odgovori