Gnjecavi Pejotl

Upoznajte magične kaktuse i sukulente te kako ih uzgojiti
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gnjecavi Pejotl

Post Postao/la HypnoToad »

Nećeš nać neki značajni info na forumu. Rekao sam ti, to je trulež uzrokovana prsnućem stanica zbog pre nagle apsorpcije vode nakon faze mirovanja. Prsnućem započne autoliza i kasnije bakterije lako nastave proces i dokrajče kaktus. Skoro uvijek započne u jezgri, tako da kad primijetiš, već je pre kasno. Protiv toga se možeš boriti jedino osiguravanjem uvjeta što bliže idealnim.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
crestbearer
rank1
Postovi: 9
Pridružen/a: 01.01.2016, 03:20
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Gnjecavi Pejotl

Post Postao/la crestbearer »

Moras jako paziti kad i koliko ih zalivas,nedavno mi je jedan covek objasnio,nesto u fazonu da kad je temperatura manja od 20 c da nemogu apsorbirati vodu kroz koren,tada nastaje trulez,ocigledno zbog zadrzavanja vode,a tu se doticemo i vrste tla u kojem su,znaci organsko tlo bi trebalo biti u sto manjem omeru u mixu koji koristiš.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Gnjecavi Pejotl

Post Postao/la Chegi »

Moj pejotl se pri dnu isusio,a po sredini je postao malo gnjecav, sto se zalivanja tice sve je kako treba ali sam imao problem da su mi ptice vise puta oborile saksiju sa kaktusom i prosule sve po podu, cak ga je jedna i kljucnula pa ima malu rupicu sa strane :(
Ima li nade da ce se vremenom kaktus oporaviti,ili ce samo nastaviti da se susi? Uopste se ne razumem u kaktuse :(
Trenutno kaktus stoji u saksiji u kojoj je samo kupovni humus.
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Gnjecavi Pejotl

Post Postao/la Vid Svante »

Chegi je napisao/la:Moj pejotl se pri dnu isusio,a po sredini je postao malo gnjecav, sto se zalivanja tice sve je kako treba ali sam imao problem da su mi ptice vise puta oborile saksiju sa kaktusom i prosule sve po podu, cak ga je jedna i kljucnula pa ima malu rupicu sa strane :(
Ima li nade da ce se vremenom kaktus oporaviti,ili ce samo nastaviti da se susi? Uopste se ne razumem u kaktuse :(
Trenutno kaktus stoji u saksiji u kojoj je samo kupovni humus.

Chegi - Meni su klinci sa loptom nekoliko puta srušili kaktuse, psi moji isto ali mislim da će se oporaviti, koliko znam i koliko sam čitao, tak da nema brige. ;)

Na greškama se uči, i ja sam izgleda naučio... za sad ekipa uživa na suncu na balkonu i ne zaljevam ih više tako često kao što su pisali na onim uputama. Pejotli čak imaju onaj kao akvarij za njih iz ikea-e. A ovi San Pedro rastu ko šašavi, sad su mi oboje iznad 45 cm :winkk:
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Gnjecavi Pejotl

Post Postao/la Chegi »

Em se susio, em dok sam bio odsutan par dana, bila je jaka oluja i izgleda da ga je vetar odneo ko zna gde :/
A delovao mi je kao prava biljka za mene,zalijes sa par kapi na par nedelja,zimi ni ne zalivas, i sve bude kako treba :D
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Gnjecavi Pejotl

Post Postao/la Chegi »

Em se susio, em dok sam bio odsutan par dana, bila je jaka oluja i izgleda da ga je vetar odneo ko zna gde :/
A delovao mi je kao prava biljka za mene,zalijes sa par kapi na par nedelja,zimi ni ne zalivas, i sve bude kako treba :D
Avatar
Vid Svante
rank9
Postovi: 374
Pridružen/a: 29.06.2015, 18:26
Ima zahvala: 137 puta
 pohvaljen: 70 puta

Re: Gnjecavi Pejotl

Post Postao/la Vid Svante »

=)) jbga i ja sam slično mislio, ali srećom sam ih nabavio više i stvarno me veseli njihova prisutnost :) još bolje što su toliko osjetljivi, daje još veći čar...
Odgovori