prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la shroomko »

@leelo - rastu duplo svaki dan otkad propinaju. :)
Ako ne volis okus svjezis, skuhaj si caj. Zagrijes 2 deci vode do kljucanja i ugasis vatru i ubacis narezane gljive. Pricekas 10 minuta i procijedis i popijes.
Sa ostatkom gljiva skuhas jos jedan caj (opet ih namaces 10 minuta i procijedis) koji je slabiji od prvog ali jos uvijek puca.

@huana.meri - nisam nikad na govnu uzgajao pa ne znam, ali zasto ne bi dankao? Jednostavnije je i sigurniji si za prvi put.
Ali da mozes i spricati pa cekati da se upije pa jos spricati itd. Ali zar nije lakse, ako ti je to u nekoj posudi, posudu napunis vodom, stavis u frizider na 12-24 sata i odlijes vodu i gotov si.
leeloo
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 06.06.2016, 14:01
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la leeloo »

ma joooj nije požar,strpit ću se dok ih ne osušim pa fino njam njam hihi...samo ovo promatranje dok ovako naočigled rastu mi je ono...top top...
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la huana.meri »

ja ko u rađaoni, čekam di će suknjica koja puknut da ju skinem, :)

@ shroomko- probam pa vidim, jer nikako da stane sve, a skroz skidam jednu po jednu, i rastu dalje, jedna mi je kutijica slabija, nju ću dankat da vidim...
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
leeloo
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 06.06.2016, 14:01
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la leeloo »

:-? ovo je tako dobro hehe...ali ipak imam nekoliko nedoumica pa bi voljela da mi netko od vas s iskustvom većim od mojeg odgovori na još tih nekoliko pitanjaca :D pa ovako..na prvu gledajući sve skupa ovo moje ..jel ima tu kakvih nepravilnosti,abortusa,neznam nečeg kaj nebi trebalo tu bit...mislim vidim i sama da ih ima i povećih a i jako malih...pa će valjda i one narast ove sićušne mislim...ili neće? hmm...kako da to reguliram...e da a za ovu najveću...neznam dali se dobro vidi na zadnje dvije slike ali...kad i dali je možda spremna da ju uberem,kako se to gleda zna po čemu i tako...i dali se smije brat tako jedna po jedna dok kao "dozriju"...e da..zasad me te stvari zanimaju,ispričavam se na podugačkom postu hehehe ali...opreza nikad dosta...moram pitati jel :) :mushh:


slika

slika

slika
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la huana.meri »

trebala bi ih skinut kad sve u najvećem broju kao budu skinule suknjicu, neke će bit više skinute neke manje a neke neće, no onda bereš i dunkaš.
ja samo skidam kako koja suknju skine, i špricam, ne dunkam, špricam 5 put dnevno, osjetim po ruci koliko je teško i amo pumpam maglu.
sutra planiram jednu dankat da vidim i to...
divne su
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
leeloo
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 06.06.2016, 14:01
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la leeloo »

zaista se ispričavam jer sam dosadna ali eto,prvi mi je grow i prvi pokušaj,i stvarno nebi htjela nešto napraviti "kako netreba" pa ...nemam koga drugog pitati a vo ste mi svi već puno puta pomogli i riješili nedoumica...eto očito da je ova jedna shroomica kod mene malo veća i malo..jel kao zrelija od ostalih...i odvojilo se ono ispod i sve to i meni izgleda kao da joj više nije mjesto među ostalima hehe i zbunjena sam dali je izvaditi ili je ostaviti dok se još nekoliko ne razviju do stadija u kojem je ova sad...pojmovi 1. 2. i ostali flushevi me bune isto...dali se to jednostavno može kad primjetim da je neka kao ova spremna izvaditi i pa da druge rastu dalje ..jer njih ima u stvarno svakakvim veličinama i neznam kako bi sve mogle odjednom postat iste pa da to bude kao onda flush..isprike na puno pitanja ali bolje da pitam nego da skitam ;)

slika

slika
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la sometimes »

....ja bi na tvome mjestu ubrao sve gljive i stavio na namakanje, uliješ hladne vode do ruba zelene posude i uzmeš neki komad ravne plastike, malo manjih dimenzija od poklopca i pretisneš odozgo sa nečim teškim (ja bi čak pretisnu sa kriglom vode) da ti ne pliva kejk nego da bude potopljen u toj vodi, ja sam radio sa raži i sa kejkovima od rižinog brašna i meni je uvijek sve plivalo, sad neznam kako je u tvom slučaju ali da znaš..., kejk će zatim kroz par sati upiti dosta vode pa ćeš možda trebati i dodavati vode...., ili možeš sve skupa uroniti u neku još veću posudu ali u tom slučaju će ti sigurno trebati nešto da pritisneš odozgo da ti posuda sa kejkom bude potopljena i onda nećeš trebati dodavati još vode....., što se tiče stavljanja toga u frižider dok se namače - ja to nisam radio, uvijek bi držao to sve vani (bilo ljeto ili zima) i uvijek sam bio zadovoljan sa rezultatima.... :)

vidjeti ćeš, drugi flush će ti biti puuuuno bolji, gušće će izrasti gljivice, biti će ih više, a kako budeš išla prema zadnjim flushevima tako će biti sve manje gljiva ali će biti sve veće...., ovako bi meni izgledalo poslije prvog namakanja:

slika

slika

i ne moraš se zamarati šta imaš puno pitanja, svi smo mi ovdje u početku bili puni pitanja i želje da sve napravimo šta je bolje moguće..., zato pitaj sve što te muči....
....it didn't make any sense.....
Avatar
huana.meri
Moderator
Postovi: 489
Pridružen/a: 10.06.2016, 23:03
Ima zahvala: 190 puta
 pohvaljen: 227 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la huana.meri »

Ja bubno sva tri kolača na dunkanje, al nemogu u friđ nego vani stoe na provjtrini, probo sam ih izvaditi i u komadu su, za čudo moje, :).
Odozdola je kolač jak, ko cigla, jel bi smio kad ocjedim kolače promjenit položaj kolača, razmičljam otkrit veču površinu frutanju, zato, ako me razumijete, imam 3 kvadra, naslonio bi svakog na najmanju stranicu površinski, dosad su bili na največoj.
Koliko kontam jel se tim dunkanjem možda i zaustavlja proces rasta gljiva i pinanje, jer nema kisika, pa netreba 12 sati da upije voda, vjerovatno se ciklus gasi pa zato duže treba dunkat, može ispravak ako netko zna pouzdano.

Prvi flašercung i aborti koji kod mene nisu potamnili, probo neku veče 4 srednje za testing :ymparty: =)) :)) :psy
slika
slika
Napred je natrag a natrag je napred, pazi kamo ti ideš ;)
leeloo
rank2
Postovi: 35
Pridružen/a: 06.06.2016, 14:01
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la leeloo »

oki doki...danas popodne berem sve...i onda potapam...u destiliranu vodu ili? mislim ova iz pipe ima klora i svakakvih sranja pa...?
Avatar
sometimes
rank13
Postovi: 554
Pridružen/a: 10.01.2012, 12:45
Ima zahvala: 232 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: prvi pokušaj :) nedoumice oko casinga

Post Postao/la sometimes »

.....pa evo ja sam u običnoj, a sad..., iskreno to nije nitko spomenuo, možda je ova naša na moru bolja, ova iz pipe mislim... ;) :D

....po izboru...., a i skupa je ova destilirana....

:thumbsup:
....it didn't make any sense.....
Odgovori