Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la shroomko »

Pa ima flowhood. To je ventilator koji zrak filtrira kroz hepa filter. I kaže lik da ga pusti da radi sat vremena, u međuvremenu se istušira opere zube itd. Pogledaj cijeli taj lets grow mushrooms, sve ima unutra osim coco-coir. Nije raž + coco coir uopće kompliciran.
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Ja sam iskoristio spric koji je stajao na sobnoj temperaturi(koja je dostizala nekim danima i 35c)godinu dana i grow je prosao kako treba, pritom bi spric trebao da se cuva u frizideru.
A za coco coir tek je HypnoToad sve lepo objasnio u Metode Uzgoja delu foruma, po meni je to i dalje najlaksi nacin za grow :)
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la wonaabi »

recite ne yogi, kao drogi!
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Hvala ti HynoToad na odgovorima. Puno si mi pomogao. :)

A probam prvo sam zaključiti većinu stvari šta treba ili pročitati, ali te neke sitnice koje nitko nigdje ne spominje a vjerujem da uvelike mogu utjecati na konačni rezultat kontam da je bolje pitati nekoga poput tebe i ostatka ekipe koja se razumije u sve to. :)

Iskustva sa kupovnim grow boxom, 2100 cm3 rezultiralo sa 3. flusha i 60-65 gr suhih gljivica. Skužio sam da je korištena žitarica za središnji sloj boxa, vjerovatno raž i klasika vermuliculit za caseing.

Interesira me gdje nabavljate raž ? Svagdje mogu da nađem raznorazne žitarice ali raž nigdje, ili ako nađem onda je tipa dm i ostale zajebancije i dolazi u paketićima od par stotina grama za veliku lovu, tako da mi se to ne isplati.

EDIT:Koje mogu biti zamjene za raž da su slične po karakteristikama za uzgoj ? Štima li raženo brašno ili je ipak velika razlika sjeme/brašno ?
Zadnja izmjena: MiroljubiviRatnik, dana/u 15.05.2016, 21:06, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

u bio dučanima ..a čini mi se da sam je vidio i u Kauflandu..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Sutra ću pogledati, iako koliko sam skužio da je ono preskupo a dođe u paketima 0,5-1 kg što je poprilično malo. Ali vidjet ćemo ipak na čemu smo . :)
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la shroomko »

A sto je jeftinije od razi? Sve je to slicna cijena i moze ici bilo koja zitarica ili kukuruz. Ako baš hoćeš uštediti onda nabavi slamu. Slama je skoro besplatna ali opet moraš prvo kolonizirati staklenke sa žitaricama pa onda slamu. Imaš postupak u let's grow mushrooms.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

ma molim te ..skupo? ajde , svašta ...kao da kupuješ na tone . a nije ti žao kupiti pljuge za 30 kn.- i to svaki dan ? I pivo ..itd..Koliko se love protera mesečno kroz guzicu? A sad mi kukaš za par kunića...evo ja ču ti poslati par kila..javi adresu
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
MiroljubiviRatnik
rank3
Postovi: 99
Pridružen/a: 29.02.2016, 10:36
 pohvaljen: 54 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la MiroljubiviRatnik »

Hehe čuj braca, svakako da je sve skupo kad si student. To prvo treba uzeti u obzir. A drugo, nije mi skupo normalno da kupim negdje ono na nekoj pijaci ili nesto, normala, nego govorim za opcenito ove marke tipa dm, cm i te "fensi" varijante prodavnica da ti naplate nesto vise love za nesto sto ne vrijedi toliko . Shvacas. O tome ja ovdje pricam a ne da mi je zao potrositi lovu. ;) Čisto volim da vidim šta i kako što se tiče kupovine svega. ;) A ne kukam, samo trazim misljenja, bolje se informirati nego preplatiti išta. A ne pušim i ne pijem, kad to vec spominjes. ;)
Hvala ti, našao sam već.
Zadnja izmjena: MiroljubiviRatnik, dana/u 17.05.2016, 10:20, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la antoniopavaroti »

Sory..ja mislio da ti opčenito skupo , pogotovo ako se uzme u obzir da je na placu , tržnici , kod kumica obično sve daleko skuplje nego u supermarketima ..izuzimajuči možda Konzum koji je preskup po svemu..Da, bolje se informirati nego pretplatiti bilo šta ..slažem se . pošto si se snašao ..ništa..a ja več spremio da ti pošaljem :ymhug:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori