Prirodni šamponi

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la Ninti »

Astrid daj nam uslikaj svoju kosu ako imaš mogućnosti :).. baš me zanima kako to izgleda kad se ne pere po tjedan dana i onda samo vodom.
Doduše ima mi smisla to. Bila sam nedavno u bolnici i zbog operacije i malaksalosti nisam preko tjedan dana mogla prati kosu i moram priznati kad sam je konačno oprala, puno mi se manje mastila taj idući tjedan, bila je još ljepša nego inače ( :)) ) mogla sam izdržati opet tjedan dana da sam htjela.. no ja imam drugi problem, a to nije mašćenje kose, već razni mirisi koje mi kosa pokupi kroz dan - recimo od kuhanja ili dim cigareta ako boravim u zadimljenom prostoru, općenito osjećaj da mi je prašina ušla u kosu.. osjećaj zmazanoće (jer ipak je to na glavi pa je u tom slučaju subjektivan osjećaj gadosti veći) ..ali sve je to samo u/na glavi jel? :cheesy:
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
Astrid
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 17.05.2010, 15:23
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la Astrid »

Tek sam sad vidjela tvoj post :) U meduvremenu sam se osisala skorz na kratko i napravila undercut pa ne znam koliko ces moci vidjeti ali uslikat cu cim stignem pa postati :D
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la AFX »

Majoj..undercut..jooooj..joooooj..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la shroomko »

Morao sam guglati da bi skužio šta je to. Izgleda kao neka čudna ženska stvar da se namjerno poružni. Ne shvaćam poantu. Može li me netko prosvijetliti?

slika
slika
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la AFX »

Ma nije meni to ružno već imam neku averziju od trendy stvari..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la username7 »

Nisam pomodan (nisam do sad ni znao kako se te frizure stručno zovu), ali mi se sviđaju. Na lijepim curama (sa lijepim oblikom glave) undercut frizura moze super izgledati, a istovremeno omogućava jako puno personaliziranja/osobnosti. :thumbsup:
TheRainDancer
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 26.12.2013, 21:52
 pohvaljen: 1 put

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la TheRainDancer »

Najbolja opcija prirodnog šampona do koje sam došla, a probala sam svašta (krute sapune, pranje samo vodom, ocat i soda bikarbona, prirodni šamponi) je zelena glina pomješana s vodom.
Kila zelene gline košta 50 kn. Ja ju kupim i onda koristim za sve pomalo: pranje tijela, kose, masku za lice, suhi šampon.
Za šampon se glina pomiješa s vodom u pastu, po želji se doda mrvicu nekog ulja, rasporedi se na mokru kosu i ispere nakon cca pola sata. Taman da se napravi i srkne kava ujutro.
Kosa bude prekrasna, dobije na volumenu, čista je i bez ikakvog mirisa i dobije drugačiju teksturu nakon nekog vremena, vrati joj se elastičnost i čvrstoća lakša je za oblikovanje.
Idealno za ljude koji su probali pranje samo vodom pa im se činilo da im je kosa masna. Da ne spominjem ekonomičnost. Kila gline traje nekoliko mjeseci ako se koristi svakodnevno.
Avatar
markomarko
rank2
Postovi: 23
Pridružen/a: 16.05.2016, 12:56
Ima zahvala: 13 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la markomarko »

Datura za kosu?
Pročitao sam odavno da Datura podstiče rast kose, i pošto je imam dosta oko sebe pomislio sam da probam da napravim neki tonik, šampon...Ž
Krenuo da tražim recepte i odma naleteo na ovu kontradiktornost:
slika

neki izvori kažu:
- Prepare a paste by mixing two teaspoons each of datura seeds and liquorice root, one teaspoon of milk cream and a pinch of saffron.
Then, heat two teaspoons of coconut oil in a pan and fry this paste in it until the mixture is charred. Apply this solution on bald patches to stimulate hair growth and fight baldness. Follow this therapy for at least a few days.

- Datura Metel leaves 100gm are smashed nicely with 1kg of pure coconut. Both are boiled and strained. This can be used regularly for good growth of hair and works as a cure for the baldness of hair.

- Datura Stramonium - The juice of datura plant is applied over the scalp to treat hair fall, hair loss and dandruff.


drugi kažu:
- Slavic women have used for this purpose broth poisonous datura. Prepare it carefully, in proportion: a handful of flowers per cup of boiling water. The cooled broth should be regularly applied to the skin for several weeks. The result is a complete loss of hair. But be careful, Datura is very poisonous plant

- Tatula - (Datura stramonium)
U indijskoj narodnoj medicini za uklanjanje dlaka sa delova tela koristi se 150 g suve herbe biljke tatule (Datura stramonium) koja se kuva u 1L vode dok se ne dobije jak čaj.

- An herbal plant named Datura has been found to possess such qualities that it can work as a permanent hair remover on the body. You can visit a naturopath to get some datura plants from him. Smash the fruit really well and take out its juice. The juice should be applied on the area which you wish to remove hair from every single day. In around 3 to 4 months, hair stops growing in the area where the juice is applied.


Da li se to "Đavolja truba" šali sa nama? Šta je istina i kako je moguće da je došlo do ovakve konfuzije...
Odgovori