Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Odgovori
Avatar
Sinisa
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 03.09.2014, 12:42
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 22 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la Sinisa »

Shroomko, što se tiče Hericium erinaceus. Ako nisi još nabavio micelij ili spore, imam ja nešto tkiva gljive pogodno za izolaciju i kloniranje.

Ovo je gljiva sa koje sam 09.11.2014. uzeo uzorak:

slika
slika
slika

Gljiva je klonirana na agar a sa agara prebačena u teglicu na drvene čepove, prokuhane zajedno sa zobenim pahuljicama. Micelij je u tegli na čepovima izrastao kao koralj, zbog držanja u totalnom mraku.

slika
slika
slika

Možda bih mogao ubaciti koji čep u epruvetu i poslati ti poštom.
sinisa.kusnjir@yahoo.com
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la HypnoToad »

Ovi 'koralji' su ti već plodna tijela, ne micelij, koja su ovako izrasla zbog pre malo kisika. Znači micelij koji si izolirao definitivno lako proizvodi plodove.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la dawsongeek »

Hej ekipa :)

e ovako da Vas pitam ..

frendica ima okp(opsesivno kompulzivni poremećaj)!
njezin dojam je da joj terapije i razgovori sa psihologom ne pomažu
malo je istraživala i htjela bi probati sa gljivama
nije nikad probala gljive
thc na nju ne djeluje ... nisam mogao vjerovat dao sam joj pa skoro 0,3 ml ulja jer isto ima problema sa nesanicama tu i tam ... ništa kao da sam joj dao suncokretovo ulje ... ništa, ništa, ništa :blinkk:

gljive ... dobra ili loša ideja?

doza? ... jača doza ili slabija doza? ... po ovom što mogu pronaći na internetu uglavnom se spominju doze između 2.5 i 3.5 g suhih kjubova. ja osobno nikad nisam uzeo više od 2.5 g jer jednostavno nije bilo potrebe...nisam htio da me vozaju jače nego što jesu sa tolikim unosom psilocibina/psilocina. no eto ukoliko su online ispovjesti iskrene ekipa uglavnom spominje gore navedene doze kao ispravne ... možda zato jer ukoliko se trip smatra "terapeutskim" onda je bolje biti pod utjecajem nego da budeš u nekom nesigurnom plutajućem stanju ... makar ono 3 ili 3,5 mi se čini way too much za prvi put ali uzevši u obzir da joj 0,3 ml ulja (čitaj 3g ganje) nije ništa napravilo možda joj i ta doza kjubova neće previše...sabit :D

tripsitter?

bio sam trippsitter jednoj ekipi u kojoj nitko dotad nije probao gljive ali eto sa njima je bilo lagano ... "daj dodaj" "daj smotaj" je bilo lagano za ishendlat ali oko ovog me malo trta. naravno da sam si jako, jako dobar sa njom i da joj želim pomoć i ona meni u potpunosti vjeruje ali mene zanima... kakav ne bi smio biti ukoliko joj želim biti dobar tripsitter ... eto tako nešto?

ugl taj njezin okp nije toliko extreman i nije da je koči u dugoročnim brijama već si komplicira svakodnevni život i rutine ... stan čisti i glanca stvarno nenormalno, pere ruke po 10-15 min, pere već oprano suđe ... za svaki slučaj #-o ... ukoliko netko utipka ime pjesme na youtube-u na njenom laptopu onda taj laptop prolazi kroz postupke sterilizacije i dezinfekcije ... dobro da ga ne ubaci u express šerpu :bigsmilee: i svjesna je da joj to ne pomaže ništa u životu ali eto ... ne može si pomoć curka :sad:

setting?

pošto je taj stan mjesto gdje se ona osjeća udobno, ugodno i sigurno, a u isto vrijeme "NIKAD nije čist" da li bi taj isti stan bio dobro mjesto za trip?

eto ako ima nekog ko je prošao kroz isto bilo bi mi od velike pomoći da mi napiše par savjeta kako to odradit na što sigurniji način. uglavnom i komentari koji bi me razuvjerili od ovakvog podhvata su također dobrodošli zato jer eto stvarno želim čut sve i za i protiv.
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la AFX »

Baš razmišljam o ovom, i napisao sam par verzija i drek..neznam. Ako je u svom stanu, možda bi zabrijala da joj je prljav i išla čistiti i svakakva sranja raditi dok bi bila u tom stadiju, no opet ako bi bila u tuđem, možda se ne bi to desilo ali bi se zbog tuđeg stana osjećala neugodnije nego u svom..
Nekako mi se čini kao najbolja opcija u njenom stanu..da sve sredi šta ima za očistiti, i onda se opustite..
..činjenica da joj ulje nije djelovalo, ne znači ništa, jer se tu radi o drugačijoj supstanci.
Interesira me baš ova situacija, volio bi čuti šta drugi misle..
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la pecurko »

Fakat da bi trebalo biti u njenom stanu, ali bi ja pristupio totalno suprotno. Kad je krene nositi, dao bih joj konfete, mrvice hleba i zajedno sa njom bih maksimalan nered pravio-naravno ukoliko bi ona na to pristala.
Možda bi tada uvidela dublje svoj problem.

Nikako je ne bih podržavao u češćenju. Digao bih noge na sto, tresao pljugu na tepih.

Probao bih doći do granice njene opsesije.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la shroomko »

Nema potrebe za takvim pakostima. Gljive će joj pomoći da riješi probleme puno više nego da joj se posereš u lavabo. :D

Neka postavi namjeru prije nego što uzme gljive. Npr "sada ću očistiti um od svih dijelova koji me tjeraju da previše čistim".
Ako intuitivno osjeća da joj treba ogromna doza neka uzme 3g, ali ja bi savjetovao da uzme oko 1.5g do 2g. Ako nije dovoljno neka uzme još nakon sat i pol.

Obavezno neka to radi u svom stanu. Sittanje ti neće izgledati kao sa onom drugom ekipom. Kad se čovjek riješava jakih emocija to izgleda divlje. Može biti glasnog plakanja, vrištanja, svega. Ne mora značit da će se to dogoditi. Ako je problem radi susjeda, neka plače i vrišti u nekakav jastuk. Tvoj je posao da ne prekineš proces.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la pecurko »

posereš u lavabo
Ovog se nisam setio =))

moram samo da kažem da je OKP, meni lično jako zanimljiv. Iz mog iskustva ti su ljudi jako uronjeni u sadašnji trenutak, mnogo više nego ljudi bez istog. Imao sam curu, koja je sve odbrojavala, zalogaje, korake, krugove sunđera po tanjiru...pamtila je takve detalje događaja kojih bi se ja samo površno sećao. Šta više njena intuicija je bila takva, da je pogađala koga ćemo sresti kad izađemo uveče, šta će nam reći...iskreno mi žao što sam izgubio kontakt sa njom. :-?
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Palo santo
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 16.04.2014, 07:15
 pohvaljen: 1 put

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la Palo santo »

dawsongeek je napisao/la:Hej ekipa :)

e ovako da Vas pitam ..

frendica ima okp(opsesivno kompulzivni poremećaj)!
njezin dojam je da joj terapije i razgovori sa psihologom ne pomažu
malo je istraživala i htjela bi probati sa gljivama
nije nikad probala gljive
thc na nju ne djeluje ... nisam mogao vjerovat dao sam joj pa skoro 0,3 ml ulja jer isto ima problema sa nesanicama tu i tam ... ništa kao da sam joj dao suncokretovo ulje ... ništa, ništa, ništa :blinkk:

gljive ... dobra ili loša ideja?

doza? ... jača doza ili slabija doza? ... po ovom što mogu pronaći na internetu uglavnom se spominju doze između 2.5 i 3.5 g suhih kjubova. ja osobno nikad nisam uzeo više od 2.5 g jer jednostavno nije bilo potrebe...nisam htio da me vozaju jače nego što jesu sa tolikim unosom psilocibina/psilocina. no eto ukoliko su online ispovjesti iskrene ekipa uglavnom spominje gore navedene doze kao ispravne ... možda zato jer ukoliko se trip smatra "terapeutskim" onda je bolje biti pod utjecajem nego da budeš u nekom nesigurnom plutajućem stanju ... makar ono 3 ili 3,5 mi se čini way too much za prvi put ali uzevši u obzir da joj 0,3 ml ulja (čitaj 3g ganje) nije ništa napravilo možda joj i ta doza kjubova neće previše...sabit :D

tripsitter?

bio sam trippsitter jednoj ekipi u kojoj nitko dotad nije probao gljive ali eto sa njima je bilo lagano ... "daj dodaj" "daj smotaj" je bilo lagano za ishendlat ali oko ovog me malo trta. naravno da sam si jako, jako dobar sa njom i da joj želim pomoć i ona meni u potpunosti vjeruje ali mene zanima... kakav ne bi smio biti ukoliko joj želim biti dobar tripsitter ... eto tako nešto?

ugl taj njezin okp nije toliko extreman i nije da je koči u dugoročnim brijama već si komplicira svakodnevni život i rutine ... stan čisti i glanca stvarno nenormalno, pere ruke po 10-15 min, pere već oprano suđe ... za svaki slučaj #-o ... ukoliko netko utipka ime pjesme na youtube-u na njenom laptopu onda taj laptop prolazi kroz postupke sterilizacije i dezinfekcije ... dobro da ga ne ubaci u express šerpu :bigsmilee: i svjesna je da joj to ne pomaže ništa u životu ali eto ... ne može si pomoć curka :sad:

setting?

pošto je taj stan mjesto gdje se ona osjeća udobno, ugodno i sigurno, a u isto vrijeme "NIKAD nije čist" da li bi taj isti stan bio dobro mjesto za trip?

eto ako ima nekog ko je prošao kroz isto bilo bi mi od velike pomoći da mi napiše par savjeta kako to odradit na što sigurniji način. uglavnom i komentari koji bi me razuvjerili od ovakvog podhvata su također dobrodošli zato jer eto stvarno želim čut sve i za i protiv.

Lijep pozcrav!

Ovo zvući zanimljivo pa svakako javi kaj je bilo!

Mislim da bi gljive mogle pomoći, ali moguć je i bad trip pa je najpametnije krenuti sa 1 g pa dizati za jedan svakih 45 min -sat vremena. Nikako je ne provocirati sa "neredom", mora se osjećati ugodno i sigurno. Prije početka malo meditirajte, dišite i iskažite namjeru. Napravite ritual zaštite i uzemljenja. Zamračite prostoriju, upalite svijeće i pustite npr. Gayatri mantru u pozadini. Možeš pripremiti i "napitak" za spuštanje ako joj bude prejako od valerijane i dekstroze (glukoze koja smanjuje učinak gljiva). U najgorem slučaju tuširanje i neka bude sviježeg zraka. Možeš i prostoriju malo zakaditi sa npr. Palo Santo drvcem...

P.S. I ti pojedi malo

Sretno ;)
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la dawsongeek »

ok ekipa hvala vam na komentarima ... definitivno ćemo probati sa gljivicama tamo negdje u 4 mjesecu kad se bude spremno ... i pacijent i terapija :) pa ili ću doživljaje napisat ovdje ili ću otvoriti novi dnevnik, tipkamo se... peace :YMPEACE:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Pantherk4
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 22.05.2015, 20:13
 pohvaljen: 2 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la Pantherk4 »

Sinisa je napisao/la:Shroomko, što se tiče Hericium erinaceus. Ako nisi još nabavio micelij ili spore, imam ja nešto tkiva gljive pogodno za izolaciju i kloniranje.

Ovo je gljiva sa koje sam 09.11.2014. uzeo uzorak:

slika
slika
slika

Gljiva je klonirana na agar a sa agara prebačena u teglicu na drvene čepove, prokuhane zajedno sa zobenim pahuljicama. Micelij je u tegli na čepovima izrastao kao koralj, zbog držanja u totalnom mraku.

slika
slika
slika

Možda bih mogao ubaciti koji čep u epruvetu i poslati ti poštom.
sinisa.kusnjir@yahoo.com
Ako ima neko da mi moze pomoci da dodjem do spora i sl. jako bi zelio ovu gljivu... mislim da bi pomogla mojem ocu! Ja sam iz BiH...
Odgovori