Reinkarnacija životinja

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Reinkarnacija životinja

Post Postao/la gotta »

Poštovani članovi. Da vas čujem... smatrate li da životinje reinkarniraju? I mogu li uopće reinkarnirati u bića više svijesti? Ili su oni zapravo bića više svijest od nas bez obzira na intelektualne sposobnosti?
Koja je svrha utjelovljenja u životinjama? Jesmo li mi prije bili životinje? Čisto me zanima kako razmišljate. Ionako nikad nećemo saznati istinu.
Na Atmi sam čitala kako životinje dolaze kod određenih ljudi jer im upravo njihova razina svijesti treba kako bi reinkarnirali u "više biće".
Nigdje zapravo nisam pročitala da su osobe komunicirale sa svojim životinjama u iskustvima kliničke smrti ili nekih magičnih obreda, rituala itd..., i uvijek me zanimalo gdje je to otišao moj pas i da li se njihova smrt razlikuje od naše.
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Reinkarnacija životinja

Post Postao/la antoniopavaroti »

po meni je životna energija univerzalna i bez nekih posebnih ili specifičnih karakteristika..Dakle , u principu nema neke razlike u samoj energiji , zato mislim da se sve reinkarnira nakon "smrti" koja je ,možda, samo prelaz iz jednog nivoa postojanja u drugi ..pojednostavljeno , sve što živi uvjek će biti živo ..No , pitanje je možda trebalo biti i ovako postavljeno ; šta je sa svjesnošću nakon smrti? Koliko je dugo ta svjest moguća u toj nekoj novoj dimenziji ..novom postojanju ? Ja pretpostavljam neki određeni broj godina , možda 100..možda tisuću , ko zna , a nakon toga se opet "umire " i rađa u nekom obliku ..i tako nebrojeno puta sve dok se ne evoluira do tog stupnja da čovjek postane svjestan samog sebe , probudi se , prosvijetli . Tada je njegova svjest zaokružena , on ZNA tko je i nakon smrti , lažne osobnosti za koje smatramo da smo "mi" za vrjeme života sa smrću se rasprše , ugasnu . Ostaje ćista svjest koja ako nezna tko je , odnosno ako nije svjesna same sebe mora ponovno da se reinkarnira dok ne postane samosvjesna . Kad se to desi , nema više točka rađanja i umiranja .Naravno , pravu istinu vjerojatno nitko nezna ali meni se ova teorija nekako uklapa ..

"Svjesnost je vječna, ona ne poznaje smrt. Samo nesvjesnost umire. Zato ako ostanete nesvjesni, uspavani, vi ćete morati da ponovo umrete. Ako želite da se oslobodite sve ove patnje od ponovnog umiranja i rađanja, ako želite da se oslobodite točka rađanja i umiranja, vi ćete trebati da postanete, postanete sasvim obazrivi. Vi ćete trebati da se penjete sve više i više do svijesti.
Prava žetva se dogodi samo kada učinite veliki napor da se probudite." Osho
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Reinkarnacija životinja

Post Postao/la AFX »

Ne vjerujem u reinkarnaciju, smatram da smo svi u biti jedno i da smrcu "ja" nestaje. A to sta ja mislim nije vazno, jer nitko od nas ne zna odgovor na to pitanje.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Reinkarnacija životinja

Post Postao/la antoniopavaroti »

zar bi zaista moglo postojati nepojmljivo čudo zvano "svjest" , čudo kad materija postane svjesna sama sebe i da to nevjerojatno postignuće za koje je svemiru bilo potrebno milijarde i milijarde godina jednostavno ne vredi ama baš ništa ? Jer smrću , po tebi , se upravo to dešava...
I sam sam rekao ..nitko nezna pravi odgovor..ja svoje mišljenje mogu potkrijepiti primjerima koji su se desili ljudima , reinkarniranim u nove živote a sa sjećanjima iz prošlih života ..
Naravno to što ti ili ja mislimo i ne treba biti važno , važno treba biti činjenično stanje a ono postoji..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Reinkarnacija životinja

Post Postao/la mr. gljiva »

Koje činjenično stanje? Mogu slobodno reći da sam reinkarnacija pipina malog i da sam tukao ljudima po glavama sa konja mačem od 2m, zašto? zato jer sam bio faca i mogao sam, iako sam bio mali.
Govorim to zato jer u to vjerujem? hell no, niti vjerujem u takva sranja...iskreno mislim da nas poslije smrti ne čeka nikaj drugo osim
nekakvog ništavila, ali vjerujem u neku transformaciju naše svijesti u nešto Jedno i pridruživanje iste u to Jedno kako bi ono samo
evoluiralo i poslalo izmjenjenu verziju "mene" (ali ne i mene) natrag u ovaj svijet.

Zapravo osjećam se kao jedna stanica velikog organizma zvanog čovječanstvo koja kao takva ispuni svoju funkciju (negativnu ili pozitivnu) i zatim umire prenoseći svoje znanje na neke druge tek novostvorene stanice koje bi kao takve trebale pridonjeti razvoju ili uništavanju smjera/odluka kojeg su predeterminirale druge (pa i moje) stanice/ljudi svojim jednako dobrim ili lošim postupcima.

Ustvari bi bilo kul ploviti svojom "sviješću" u neke druge kutke svemira jer je ono kao takvo skoro pa beskonačno veliko i ako bi se našao u takvoj situaciji odhebao bi ovu malu plavu špekulicu prašine, gdje je toliko netoleranicije i mržnje pomješano sa jako malo dobrote koja gubi bitku u tolikoj negativi, bez imalo razmišljana.
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Reinkarnacija životinja

Post Postao/la antoniopavaroti »

mr. gljiva je napisao/la:Koje činjenično stanje? Mogu slobodno reći da sam reinkarnacija pipina malog i da sam tukao ljudima po glavama sa konja mačem od 2m, zašto? zato jer sam bio faca i mogao sam, iako sam bio mali.

.. hell no, niti vjerujem u takva sranja...iskreno mislim da nas poslije smrti ne čeka nikaj drugo osim
nekakvog ništavila, ali vjerujem u neku transformaciju naše svijesti u nešto Jedno i pridruživanje iste u to Jedno kako bi ono samo
evoluiralo i poslalo izmjenjenu verziju "mene" (ali ne i mene) natrag u ovaj svijet.

Zapravo osjećam se kao jedna stanica velikog organizma zvanog čovječanstvo koja kao takva ispuni svoju funkciju (negativnu ili pozitivnu) i zatim umire prenoseći svoje znanje na neke druge tek novostvorene stanice koje bi kao takve trebale pridonjeti razvoju ili uništavanju smjera/odluka kojeg su predeterminirale druge (pa i moje) stanice/ljudi svojim jednako dobrim ili lošim postupcima.
Sve pet....a što se tiće činjeničnog stanja mogu reći da je podosta knjiga i istraživanja napravljeno na temu reinkarnacije ..kao i da je bilo dosta slućajeva u povjesti ljudi koji su se ne samo sjećali prošlih života nego i govorili jezike tih zemalja u kojima su prije smrti živjeli..Da li je to dokaz ili nije ostaje kao subjektivna odluka svakog od nas .Rekao sam i da istina kakva god da je ,po tom pitanju nije nije evidentno dokazana ..ali nekih fenomena ima i meni , dakle meni je reinkarnacija prihvatljiva kao mogućnost . Kao što je mnogima , i to ne malom broju prihvatljivo da mrtvac nakon tri dana uskrsne ..i propovjeda ... Osobno poznajem čovjeka , nije lud , ali ne vjeruje da je zemlja okrugla . Vjerojatno ti je poznato i da postoji pokret koji smatra da je spuštanje ljudi na mjesec samo Nasina foto-filmska montaža.
Moram primjetiti da si malo kontradiktoran kad kažeš " " hell no, niti vjerujem u takva sranja...iskreno mislim da nas poslije smrti ne čeka nikaj drugo osim nekakvog ništavila "" da bi odma napisao sledeće ; "" ali vjerujem u neku transformaciju naše svijesti u nešto Jedno i pridruživanje iste u to Jedno kako bi ono samo evoluiralo i poslalo izmjenjenu verziju "mene" (ali ne i mene) natrag u ovaj svijet."" Zar to nije osnova reinkarnacije ? Zar reinkarnacija govori nešto diametralno drugaćije?
Ne vjerujem da je životna energija ograničena na neko čovjećanstvo ili na bilo što , vjerujem da je ta sila jedinstvena , univerzalna i da živi kroz bezbrojne živote i naravno evoluira..Rekao sam i to da se sa smrću gase lažne osobnosti za koje ti misliš i pišeš " ali ne i mene" da si ti upravo taj "mene" ili "ja" , ako sam te dobro shvatio ? Ostaje neuništiva energija, svjest, koja se stapa sa samom sobom , dakle da tako kažem "velikom matičnom svješću" čiji je dio.
Tu nastupa kljućni dio a to je "probuditi se" osvjestiti ili postati samosvjestan i na taj način zaokružiti sam sebe , postati na neki naćin "individua" u tom beskrajnom moru energije..Osvrnuo bi se i na Kastenedu ..koji kaže.."jedan lovac ,ratnik moći , svojom besprekornošću i svojim ratničkim naćinom života , zaokružuje svoje biće , svoju svjest , njega smrt u trenutku udara ne razbija u tisuće komadića sjećanja , on, svjestan sebe , prolazi kraj Orla ne pojeden, on ga pušta u beskrajnu slobodu "
Na kraju ove pisancije želim napomenuti da sam samo šaran u jezeru zvanom život i da je istina jednom šaranu uglavnom kukuruz sa velikom vjerojatnošću da nebi znao razlikovati biser od zrna tog istog kukuruza..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Reinkarnacija životinja

Post Postao/la mr. gljiva »

Naravno da se pobijam vlastitim tvrdnjama u jednom tekstu, jer ipak smo mi (sve živo) kaos koji brije da je tu s nekom svrhom i da kao takav djeluje u savršenom skladu. Zato ću reći da i ne vjerujem i da vjerujem. Pojma nemam kaj je od toga istina i ima li uopće ikakve prave istine/smisla života u samom životu ili u samoj smrti, ostaje li naša svijest prisutna nakon smrti određeno vrijeme ili se pak gubi, nemam blage...

Potučen sam tvojim razmišljanjem i citiranjem svemoćnoga nam Kastanede da ne mogu reći bilo kaj protiv.

Prelaze li životinje u ljude, ne znamo.

Prelaze li ljudi u životinje, ne znamo.

Prelazimo li u nekakve aliene nakon što umremo, ne znamo.

Ima li "života" poslije smrti, ne znamo.

Bez zadiranja u nekakve dublje teme religije i općenito zabrijavanja ljudskog roda koji služe kao svojevrsno ometanje, da se ljudi bave samo znanošću i otkrivanjem svega mogućega o samima nama (funkcioniranje mozga, cjelokupne biokemije nas i/ili drugih organizama) i našoj planeti Zemlji uopće ne mogu pojmiti koliko bi godina bilo potrebno da otkrijemo bit našeg postojanja, svega što nas okružuje i da li bi uopće postali imalo prosvjetljeniji negoli smo to sada u datom trenutku.

Odgovor i na to pitanje je, ne znam.

Ne smatram se posebno inteligentnom, a niti glupom osobom, ali stvarno kad realno posložim stvari moram zaključiti da ne znam.
Svako dodatno zabrijavanje, raspravljanje i ulaženje u tematike filozofije/teologije i svakojakog kurcopalca po meni nemaju apsolutno nikakvog smisla. Ništa se neće napraviti, u najboljem slučaju ćemo se djelomično složiti, ali realno ostati pri svome nekom mišljenju jer i jesmo takvi.
skuliran do jajc :thumbsup:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Reinkarnacija životinja

Post Postao/la antoniopavaroti »

mr. gljiva je napisao/la:
Odgovor i na to pitanje je, ne znam.

Ne smatram se posebno inteligentnom, a niti glupom osobom, ali stvarno kad realno posložim stvari moram zaključiti da ne znam.
Svako dodatno zabrijavanje, raspravljanje i ulaženje u tematike filozofije/teologije i svakojakog kurcopalca po meni nemaju apsolutno nikakvog smisla. Ništa se neće napraviti, u najboljem slučaju ćemo se djelomično složiti, ali realno ostati pri svome nekom mišljenju jer i jesmo takvi.
Nije dobro ako se previše "nezna" , isto kao što nije dobro ako se misli da se previše "zna"...Šta je onda "dobro"? Dobro je baš suprotno od ovoga što ti pišeš da svako dodatno zabrijavanje , raspravljanje i ulaženje u tematike nemaju apsolutno nikakvog smisla ...po meni baš raspravljanje i filozofiranje pa i zabrijavanje dovode do toga da se nešto raščisti i možda jednom razluči "nezna" od "zna"..Ne mislim pri tom o nama dvojici ..mi smo sitne ribice . Govorim o nekom principu .Nisu li upravo starogrćki filozofi Leukip i Demokrit svojim raspravama i filozofiranjem prvi spoznali atome ? Nisu imali elektronske mikroskope ni ostala čuda tehnike da im pri tome pomognu..Povjest je prepuna filozofa i rasprava koje su "nezna" pretvorile u "zna" ..Zar nije svakom znanju prethodnica neznanje ?Zato , tvrdnja da se neće ništa popraviti ne drži vodu, hoće , bez brige ...jer će svako neznanje jednom postati znanje a to znanje omogućava ljudskom rodu u globalu da bolje živi i jer nam um upravo zato i služi (uglavnom) Ja i ti, možda , nismo bitni u ovoj "raspravi" a i to hočemo li se složiti ili ne..ili smo ipak bitni ?
Vjerujem da smo bitni , ne zbog nas samih , nas dvojice ..nego zbog onih koji će se svrstati , založiti , opredijeliti za "nezna" ili "zna" , a takvih uvjek ima , i treba da ima .
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Reinkarnacija životinja

Post Postao/la HypnoToad »

antoniopavaroti je napisao/la: Nisu li upravo starogrćki filozofi Leukip i Demokrit svojim raspravama i filozofiranjem prvi spoznali atome ? Nisu imali elektronske mikroskope ni ostala čuda tehnike da im pri tome pomognu..
Oni su imali teoriju. Jednu od tisuće teorija o građi tvari iz tog vremena, od kojih je većina potpuno odrezana od svake trunke razuma. No ta teorija se pokazala na pravom tragu pa je zbog toga danas zapamćena. Ostale su zaboravljene u vremenu, i bolje da jesu. Ali da li to sve onda spada samo pod statistiku? Dovoljno debata i različitih mišljenja od kojih je jedno moralo biti na pravom tragu?
Bez 'znanosti', bez empirijskih istraživanja i dokazivanja ni ta njihova teorija nikada ne bi bila dokazana. A ukoliko se nastavi ova današnja kultura internetske ignorancije i demoniziranja 'znanosti', za što je zaslužna i sve veća monetizacija i izrabljivanje znanosti, dokazi i znanje više neće vrijediti apsolutno ništa. Danas je očito na internetu dovoljno imati teoriju i biti snažno uvjeren na nju da bi ona bila točna. Vjerovanje nije znanje i nikada neće biti i točka.
Dok netko ne izmjeri 'dušu' ili je ne spremi u bočicu i odredi joj sve karakteristike, ostaje nam samo isprazno nagađanje iz ljudske mašte i težnje za postojanjem nečeg višega.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Reinkarnacija životinja

Post Postao/la antoniopavaroti »

Da , imali su teoriju , filozofiju i raspravu o nečem što se kasnije potvrdilo . To što je večina tih rasprava potpuno odrezana i odbačana , nije bitno ..bitno je to da sve počinje sa nekom riječju , razmišljanjem i debatom..na taj se način "ne znam" pretvara kroz empirijsko i ino istraživanje i potvrđivanje pokazuje jednog dana kao " znam"..Šta će biti , ili neće biti dokazano, ne zavisi od količine debata ili mišljenja .
Internetsko demoniziranje i ignoranciju nauke nisam primetio ,(bar ne u nekom značajnom obliku), baš suprotno..i sam internet je manifestacija te iste nauke i znanosti a dokazi i znanje uvjek će vrjediti i vrjedit će sve više..Nisam primjetio da je dovoljno imati teoriju i biti uvjeren u nju da bi bila točna..Slažem se da vjerovanje nije znanje ali nije istina da neko vjerovanje jednom kad se potvrdi kroz empiriju i nauku , dokaze , ne može postati istina . I točka.
Mnoge stvari , pojave , stanja itd nisu nekad bila u mogučnosti da se stave u bočicu i izmjere . To ne znači da nisu postojale..Isto vrijedi i za "dušu" ..za sad je to samo nagađanje , filozofija , rasprava i debata i težnja za postojanjem nečeg višeg , kao što i sam kažeš , no to ne znaći da će tako i ostati , jer sve i počinje upravo sa tim..a za mene nijedna rasprava ili filozofija nije isprazna sve dok se ne dokaže suprotno...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori