Klinička smrt

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Klinička smrt

Post Postao/la gotta »

Nekako mislim da su iskustva kliničke smrti, hipnoerapije (M. Newton), ayahuasca ceremonije identična (barem po opisivanju ljudi, raznih izvora iz kojih sam iščitala)...
Upoznala sam jednog čovjeka koji je sa svojih 19 godina doživio prometnu nesreću i bio klinički mrtav. Njegovo iskustvo opisano je u knjizi koju je izdao prije nekoliko godina; Neobično putovanje. Interesantno mi je bilo što se probudio pričajući drugi jezik, jezik koji nikada zapravo nije učio niti znao. I dan danas ima probleme s jezikom. Malo priča engleski, malo hrvatski...
Pričao je o Aboriđinu s kojim je razgovarao, rekao je da je "proputovao " cijelu Australiju i da on tamo pripada. Ne može objasniti, ali kaže da jednostavno zna. Njegova iskustva i iskustva mnogih drugih koji su doživjeli kliničku smrt su gotovo jednaka; brz prolaz kroz tunel,
osoba koja te dočeka (vodič-čuvar, šta već), razgovor s umrlima, s nekom dragom, bliskom osobom, neviđene boje i ljepota, radost, ushićenje, nirvana... promatranje svog tijela i žalosnih osoba koje bdiju nad tijelom...
Isto to opisali su ljudi pod hipnozom dr. Newtona (putovanja duše...), iskustva na ayi su također slična...
Što mislite o svemu tome?
Ja razmišljam ovako: u redu.. klinički si mrtav, srce ne radi, mozak radi... mozak stvara razne slike, podražaje...ali što bi bilo kada bi mozak prestao raditi? Bi li mogli iskusiti takvo što i da li je to uopće istina :cheesy:
druga stvar... nekako mislim..kad osoba doživi K.S....duša se odvoji od tijela, ali možda u tijelo uđe neka druga energija, zašto bi baš ta ista ušla u isto tijelo, koja je to sila, šta bi to bilo :) Jer po tome onda je svaka energija ista i svi smo jedno... koja god bi energija ušla, ti ćeš uvijek biti ti..ista osoba koja fizičkim obilježjima, mozgom i egom određuje baš da bude takva kakva jest, da se razlikuje od drugih.

Oprostite na nestručnoj terminologiji i mom šturom objašnjenju, ovo je čisto nekakvo razmišljanje, zanima me što vi mislite?
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Klinička smrt

Post Postao/la antoniopavaroti »

dobra ..dobra vječna tema .Čovječanstvo je podijeljeno oko pitanja života poslije smrti od samog svog postojanja pa tako i ja vjerujem da ni mi , nažalost , raspravljajući danas o tome nećemo ništa novo reći, ni otkriti nešto što već nije konstatirano u tisuću godišnjim raspravama na tu temu..Pa onda ..upravo zato , eto , ova tema i treba da se još jednom oživi i da u njoj ukrstimo mišljenja , iskustva , nade i sumnje , odnosno sve ono što taj fenomen sadrži u sebi .
Da li ima ili nema života poslije smrti ? Nitko točno nezna . To je činjenjca, a na njoj svatko gradi svoje nade , vjeru ili nevjeru , slaganje ili neslaganje.
Osobno, mislim da postoji život poslije smrti . Prije svega zato što sam imao vlastito iskustvo susreta sa " duhom" preminule osobe iz mog najužeg roditeljskog okruženja.
Po nekoj mojoj logici a koja veli da su kroz tisućegodišnje postojanje , fenomeni ukazanja duhova , sablasti i ostalih entiteta bili stalno prisutni u čovjećanstvu ,možemo , recimo 90% bile neutemeljene vizije nastale iz kojekakvih razloga od pijanstva , bolesti , izmišljanja itd itd ipak od svih tih brojčano milionskih duhovnih ( sablasnih) pojava ako ostane samo 10% ili još manje , samo 1% pojava koje su po samoj statistici istinite , dolazimo do enormno velikog broja realnih iskustava . Dakle ako od desetine miliona viđenja samo jedan fenomen bude istinit , taj istiniti fenomen kaže " ima duhova" onda taj jedan jedini od miliona potvrđuje postojanje tog fenomena , tog duhovnog svjeta ,pa retroaktivno potvrđuje i gotovo sve ostale slučajeve .
Ta statistika , taj broj , meni potvrđuje da nije sve laž ni privid ni neistina ili umišljaj mozga .Dali je to nekakav dokaz postojanja tog drugog svjeta ? Pa i jeste . To potvrđuje i kvantna fizika koja se djelomično bazira i u početku dokazuje na nizu statističkih i hipotetskih pretpostavki . tako je bilo naprimjer i u dokazivanju Higgsovog bozona što nije ni u kom slučaju jedinstven slućaj , baš naprotiv , upravo neka statistika i hipoteza prethodila kasnijoj potvrdi postojanj istog.
Dakle ,postoji velika statistička vjerojatnost o realnosti zagrobnog života ..možda još nije došlo tehničko vrjeme da se i to može prikazati ili dokazati kroz neku fiziku ili matematiku . Ja pretpostavljam da se sve ono što postoji može i mora dokazati , kad dođe vrjeme i zrelost ljudske vrste da nešto dokaže ona će to potvrditi ili odbaciti .
Jednako tako mislim da postoje realnosti , postojanja i dimenzije koje nečemo nikad uspjeti ni otkriti a niti dokazati što naravno ne znaći da ne postoje ..možda baš upravo tu kraj nas ili kroz nas egzistiraju nebrojeni svjetovo prepuni nepojmljivih oblika i u interakciji sa piscem a i čitaocem ovog posta , što bi rekao moj Učitelj " mi smo samo šarani u jednom prekrasnom jezeru koje se zove postojanje".
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Klinička smrt

Post Postao/la cof »

Svi smo jedno te isto, sve sto zivi je jedan um, jedna dusa, jedna svijest. Krug zivota, ciklus reciklaze materije u oblik energije i nazad. Nevidljiva ruka koja udise zivot, neuhvatljiva nit. Svatko to na svoj nacin tumaci ali smisao je isti. Nesto zajednicko kod amazonskog shamana, budista, krscanina, psa, mene, drveta itd - ljubav -jedina prava istina, sve drugo je iluzija :D
Kad se tako nekako posloze stvari, dmt, ayahuasca, psilocibe, shamanska ucenja, reinkarnacija, alkemija, duhovi predaka, psihologija, fenomeni klinicke smrti i budisticka ucenja o bardoima, sve napokon sjedne na svoje mjesto na slici. I onda covjek svojim sestim culom, svojim trecim okom naslucuje tu sveprisutnu iskru bozanskog u svemu oko sebe. Ljubav.
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Klinička smrt

Post Postao/la gotta »

Kako gledate na ljude koji tvrde da su nakon kliničke vidoviti?
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Klinička smrt

Post Postao/la Bamakhepa »

Oli lazu oli su malo senuli, uglavnom ovo prvo (smunjam da ih dio laze i za samu klinicku smrt, jedno vrijeme je to bila popularna "isprika" za nadnaravne tvrdnje) :D
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Klinička smrt

Post Postao/la AFX »

gotta je napisao/la:Kako gledate na ljude koji tvrde da su nakon kliničke vidoviti?
Da su zabrijali..isto kao i narkići na Isusa.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Klinička smrt

Post Postao/la antoniopavaroti »

Svjet..postojanje..sve ono što nas okružuje, vidljivo i nevidljivo ...spoznato i nespoznato ..sve je to daleko iznad svačije i najluđe mašte , iznad svake zbilj i iznad svakog naslučivanja...Tko je toliko hrabar da kaže da nečeg nema ili da ima...da onog što sada nema neče nikad ni biti ili što sada ima da če trajati vječno? Ima li takvog među nama....
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Klinička smrt

Post Postao/la gotta »

okej ima puno brije, a sta je sa svjedocanstvima u kojima su precizno rekli sta su ljudi oko njih nosili od odjece, sto su pricali... i koga su vidjeli u drugim prostorijama?
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Klinička smrt

Post Postao/la AFX »

Treba ti drugo društvo i manje žutila. Počinješ mi zvučati kao oni starci kojima je jedini oblik primanja informacija 24 sata.
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
Bamakhepa
rank7
Postovi: 267
Pridružen/a: 30.01.2013, 02:03
Ima zahvala: 52 puta
 pohvaljen: 75 puta

Re: Klinička smrt

Post Postao/la Bamakhepa »

gotta je napisao/la:okej ima puno brije, a sta je sa svjedocanstvima u kojima su precizno rekli sta su ljudi oko njih nosili od odjece, sto su pricali... i koga su vidjeli u drugim prostorijama?
1 - ne znamo koliko su te price uopce stvarna svjedocanstva. Ljudi izmisljaju, posebno ako su alternativci ili novinari koji od toga zive.

2 - ako su svjedocanstva stvarna ne znamo koliko su tocna. Osoba si je to mogla i umisliti. Recimo, ok sam se bavio astralnim projekcijama cesto sam "vidio" prostoriju oko tijela, druge prostorije i slicno. To ne znaci da se radilo o stvarno vidjenju, a ne o halucinacijama. Buduci istrazivanja nisu dala jasan dokaz da se vide stvarne situacije (naprotiv) i da je moj osobni dojam bio iskrivljene percepcije (ali sam tada racionalizirao kako se radi o necem drugom, o mjesaini stvarnosti i projkcija, od uhovnim dimenzijama koje se ne vide fizickim ocima i ostalo) - veca je vjerojatnost da je to bilo ishalucinirano, pa ne vidim zasto ne bi mogl biti i kod NDE-a. Vecina ludi je vidjela sasvim dovoljno filmova i serija sa medicinskim procedurama da moze relativno precizno iste ishalucinirat

3 - ako zaista i postoj neki neobjasnjivi izvor informacija to i dalje ne znaci da se radi o napustanju tijela. Moze npr biti u pitanju telepatska veza sa osobama u prostoriji ili nesto peto.


Postoje pokusaji da se eksperimetalno dokaze na nacin da se sakrivaju neki natpisi koji nisu poznati nikome od lijecnika u prostoriji kao ni samom pacjenut, a koji se nalaze na takvim mjestima da ih moze teoretski procitati samo netko izvan tijela. Vrlo tezak eksperiment s obzirom da date pojave i nisu bas tako ceste al eto, pokusava se. Jos je u tjeku, vidjet cemo rezultate.
Odgovori