Eye floaters

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la gotta »

AFX...nisam ni rekla da mislim da je to nekakva sposobnost, magija ili sta vec..lijepo sam napisala da je to vjerojatno brija nasih umova..mene zanima sto sve uzrokuje floaterse i da li ima jos ljudi koji imaju taj problem i jesu li ga uspjeli rijesiti...
a vjezbice koje sam radila su na ovom linku:
(i zapravo smatram da su kod mene te vjezbice izazvale promjene u organizmu, zato je doktor i pitao jesam li se bavila kakvim duhovnim vjezbama...)
http://atma.hr/trece-oko-kako-ga-otvori ... ati-njime/
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
PicASSo
rank3
Postovi: 69
Pridružen/a: 11.12.2013, 08:43
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la PicASSo »

Ja to stalno vidi ali nesmeta mi toliko, zapravo kad mi je dosadno igram se malo hahaha..latinsko ime ti je muscae volitantes.

evo u ovom videu ti je sve objašnjeno

https://www.youtube.com/watch?v=Y6e_m9iq-4Q
I've only been in love with a beer bottle and a mirror.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la antoniopavaroti »

meni je moj učitelj govorio da je to prana , odnosno jedan njezin dio , spektar koji je moguće vidjeti ako se gleda u jasno nebo i neusredotočeno . Često smo pranu koristili za meditaciju što je nevjerojatno kvalitetno i odmarajuče . Nakon svake takve meditacije bio sam obnovljen za ne prepoznati . Osim toga kasnijim vježbama uz pomoć tog "posmatranja" naučio me da vidim aure drveća ..Zato smatram da je prana vrlo zahvalna za duhovno i tjelesno napredovanje
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la shroomko »

antoniopavaroti je napisao/la:Često smo pranu koristili za meditaciju što je nevjerojatno kvalitetno i odmarajuče .
Kako ide ta meditacija?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la antoniopavaroti »

Osnova je bilo lepo vreme , makar to ni nije po meni možda najvažnije ali on je inzistirao na lepom vremenu , pa vjerujem da je to bilo potrebno .
Dakle za lepog vremena , otišli bi na obližnju reku , na jednu livadu ,sjeli pod drvo u hlad , i zagledali se u plavo nebo , pogled nesme biti koncentrisan na ništa nego uhvatiti , ebiga , neznam kako da to kažem , nesme biti fokusiran , odnosno moras uspjeti vidjeti pranu kako plovi u milijardama čestica . Ako to uspješ , a to nebi smio tebi biti problem , trebaš postati svjestan i pozadine , neba , oblaka . Nakon toga postaješ svjestan sebe , onoga koji posmatra . Uspostaviš Svjedoka . Onda nebo pukne ..otvori se i TI ploviš sa oblacima ..ploviš , okružen suncem , oblacima i beskrajnim morem prane , svjestan svega ...bez komentara , bez opisa , samo ushičenje i radost
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la shroomko »

Ne znam hocu li vidjeti pranu, povremeno imam puno svojih blokada a i loš mi je vid ako ne nosim naočale.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la antoniopavaroti »

trebao bi vidjeti , jer to i nije stvar viđenja sa dobrim vidom , rekao sam ti da pogled ne smije biti fokusiran na ništa ..Možda nečeš uspjeti odmah ali sa vremenom sigurno hočeš
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la Chegi »

antoniopavaroti je napisao/la:a
Pavaroti, kako izgleda ta prana koju treba videti :-?
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la antoniopavaroti »

Kad kažem " vidjeti " ne mislim doslovno kao kad recimo gledaš nešto ili čitaš , onda je pogled usredotočen na nešto ...viđenje prane postiže se neusredotočenim pogledom ..dakle ne gledaš u nešto konkretno . Ona izgleda poput milijardi sitnih okruglih " mjehurića" .." točkica" koje se polako kovitlaju u prostoru..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Eye floaters

Post Postao/la Chegi »

Taj deo sa gledanjem u prazno sam razumeo nego nisam bio siguran sta to treba videti, do sada jedino sto sam zapazio gledajuci u nebo su ovi Eye floaters-i, ali nisam jos pokusavao da gledam u nebo tim ne fokusiranim pogledom. Pokusacu kada krene malo lepse vreme ovo sto si napisao, samo me zanimalo sta to treba da vidim tacnije sta je prana :)

Kada vec pricamo o tome, da li si nekada pokusao da gledas tim "neusredotocenim pogledom" na primer plafon u sobi,u polu mraku? Poslednjih par meseci kada god se uvece tako "zagledam" bez fokusa u neki deo sobe, cela slika koju vidim postane polako crna(to crnilo uvek pocne spolja da se siri ka sredisnjem delu slike), kao da sam polako zatvorio oci i ako ih drzim sirom otvorene. Nisam na internetu jos pokusao da nadjem o cemu se tu radi ali eto,ti pricas na tu temu pa rekoh mozda znas nesto vise o tome. :)
Odgovori