Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ma ne znam koliko ti ima smisla radit antibiotski agar, nemaš problema s bakterijama, a kako radiš u sterilnim uvjetima onda ne bi ni trebao.
Saboraud ima dosta niski pH, trenutno ne se ne mogu sjetiti koliko je idealno Psilocybama, ali trebalo bi biti ok, ovisi koji su peptoni u njemu.
Sad sam išao baš provjerit, saboraud u standardnoj formulaciji nema antibiotika u sebi, nego inhibira bakterijski rast kiselošću. Probaj ako imaš petrijevku viška.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

Ma da budem onda probo nesto izolirat i prebacit to na par saboraudovki da.ne kuham sad opet :) hvala na infu
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

Imam 8l posudu koja je do pola ispunjena supstratom(cococoir+kukuruz) u boxu od 40l, zanima me da li moze da nastane problem ako previse misterom prskam vodu u box? Negde na shroomeryu sam procitao da nekoliko puta dnevno treba da se prska da bi doslo do isparavanja tih sitnih kapljica pa samim tim i do pinanja + zbog vlaznosti vazduha, tako da sam poceo svaki put kada otvaram box u toku dana da dodajem vodu na taj nacin,sobzirom da je preporuceno 80-100% vlaznosti verujem da to ne moze da napravi problem ali eto, hocu da pitam strucnjake na vreme,da ne zeznem nesto :)
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

Pa ne bi trebao imati problema ... samo isto tako kada napišeš da otvaraš box da li ga luftaš kada ga otvaraš ili ga samo otvaraš? ako već prskaš tu vodu unutra samo pazi da fruting chamber dobiva dovoljno svježeg zraka da ti se ta ista voda ne ubudžavi. kad ga već otvaraš uzmi nešto sa čime možeš proluftat malo ... obriši kondenzat sa poklopca i sa njim luftaj jedno minuticu, dvije. Kada ti se pojave pinovi onda možeš i stati sa prskanjem i samo luftat ... works for me i nadam se da će i tebi :)
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

uglavnom znači kada prskaš tada i luftaš i trebalo bi biti kul
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

HypnoToad je napisao/la:Ma ne znam koliko ti ima smisla radit antibiotski agar, nemaš problema s bakterijama, a kako radiš u sterilnim uvjetima onda ne bi ni trebao.
sad sam tek skužio ...iako je grijač na inkubatoru namješten na 22°C tamo gdje je petrijevka termometar pokazuje 28-29°C, zato je i škartiran inkubator mamu mu njegovu lažljivu :) ... dal je to previše za Az tih skoro pa 30°C
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Je. Neće ubit micelij, ali će ga znatno oslabit i usporit. 20-24 bi trebalo bit.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

@dawnsongeek dada, otvaram box oko 3 puta dnevno zbog luftanja, a posle luftanja izmistujem par puta i zatvorim. Skoro sam u delu foruma za kontaminacije video da je neko imao neku kontaminaciju koja je nastala zbog ustajale vode, zbog toga me ceo ovaj proces sa prskanjem brinuo,sobzirom da vecina te vode ostaje u boxu, posle odredjenog vremena to ce takodje postati ustajala voda koja je uzrok gore pomenute kontaminacije :-?
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pecurko »

Prvo prskaš pa posle mašeš poklopcem i tako potičeš isparavanje...
Mislim da je jedno prskanje dnevnno sasvim dovoljno, a luftanja 3-4 puta na dan.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Chegi »

U sustini prvenstveno sam poceo da prskam da bih odrzao vlagu,jer je veliki box i kada ga pritom otvorim verujem da dosta te vlage izbacim,zato i prskam pred zatvaranje kako bih podigao nivo vlaznosti do sledeceg otvaranja, deluje mi kao da mi nivo vlaznosti bas nizak sobzirom da kada gledam slike od drugih svima su boxovi celi vlazni od kondenzacije,meni nije ni malo dok ga ne izmistujem po zidovima :D
Odgovori