Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

Za tu metodu sa kejkovima od brašna smeđe riže sa vermom ti je bitno da to ne bude ona obična tegla sa suženim grlom za poklopac zato jer nećeš moći izvaditi kejk van kad se kolonizira ... bar ne na nikakav civilizirani način :) ,a ovo što se tiče inkubacije dovoljno ti je da bude 25°C, ovo 30 je definitivno previše ... samo je bitno da tih 25°C bude konstantno i da ne varira previše tokom dana i noći
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
stonedshroomy
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 14.06.2015, 01:31
Ima zahvala: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la stonedshroomy »

Pozdrav svima,
Zanima me da li mogu ovaj expres lonac koristiti za sterilizaciju tegli sa razi ? Lonac je star preko 20 god. I ima sve delove i sve radi kako treba, samo ne znam da li proizvodi dovoljnu temperaturu za sterilizaciju razi :-?
I ako neko zna gde ima da se kupi parafilm u Beogradu ?
:psy
media/images2/1453512418.jpg
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la pecurko »

U redu je ovaj lonac...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

hej stručnjaci :) daj mi recite pa što je ovo? u prvom pokušaju bilo mi je jasno što je kontaminacija, a što sektor sa proklijalim sporama, a ovdje mi ništa nije jasno :D ... kakve su ovo bijele dlačice što su mi se proširile po petrijevki? na slici se ne vidi baš najjasnije ali recimo ako se uzme u obzir ovaj cijeli sektor onda na 15 sati mi se čini nešto potencijalno vrijedno izolacije...ili još preciznije ovaj desno polusektor na 18 sati? al jbg na slici se stvarno ne vide ti neki rizomorfi koje vidiš golim okom. ovaj dio gdje sam stavio spore je nekako malčice nabubrio i posmeđio ali ne znam dal bi reko da je to kontaminacija? pošto je 13 dan ne znam dal je prerano da govorim o ičemu ili će 14 ili 15 dan biti prekasno ako ovo smeđkasto nabubreno ipak je kontam? u svakom slučaju pomagajte ... jedino što se razlikovalo od prvog puta je što sam sad možda malo više spora strugnuo na agar tj možda malčice deblji sloj nego prošli put. zahvaljujem na pozornosti :thumbsup:



slika
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

dal treba zraka? kako da mu ga dam :D ... pitam jer je petrijevka kad je okrenuta poklopcom prema dolje u nekoj mjeri ipak air sealed?
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ne znam ti što reći, stvarno... Nekakve plijesni jesu okolo, sumnjam da je Dactyllium, drugačije bi izgledalo. A ovo u centru isto ne znam što je. A izvuci jedan sektor iz centra i prebaci na novu petrijevku pa ćeš vidjet u što će se razvit. Nemoj se nadati previše, ali tko zna.
Zraka ne treba u ovom stadiju previše.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

Iz centra? Ovog grbavog i smedeg? Kako to da ne rub bijeli i cisci? Meni isto nista nije jasno posto sam prebacivao spore u extrasterilnim uvjetima i tu bi stvarno trebalo rast samo ono sto je izaslo iz printa, a to je ocito svasta :D ...Znaci definitivno je bolje djelovat i radit nesto nego pricekat jos? Nekak mi se sad cini kak gledam u sliku da su plijesni sa strane inhibirane prema ovom u sredini sto god da je :/ ... Definitivno necu cekat jos 7 dana kako sam planirao ali evo vidjet cu jos do cetvrtka sto ce bit pa eventualno tad to prebacit, cccjemtiii ono, bzvz :)
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ma mislio sam na centar petrijevke, kao micelij, prehlađen sam pa sam u deliriju, ne pišem dovoljno specifično. :D Izaberi jedan sektor koji izgleda najbolje. Možeš i 3, svaki u svoju.
I nemoj čekat pre dugo, kod divljih printova treba prebacit čisti sektor čim se krene razvijat micelij.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

Aha :) ok budem onda pozurio..ozdravi :thumbsup:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

I aj kad se naspavas :D reci mi sto mislis o agaru koji ima antibiotik u sebi..saboraud podloga ako me pamcenje dobro sluzi...za spolne gljivice sljaka a za woodlovere nisam ziher :)
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Odgovori