☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la shroomko »

antoniopavaroti je napisao/la:a i cure su padale ko muhe na med
Pčele padaju na med, a muhe ... :p
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

eh...moj shroomko..od čitavog mog iskustva ti si jedino primjetio da muhe idu na govna..izbaci ta govna iz glave i drži se meda..jer muhe ipak više vole med od govana .. ;) :ymhug:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Perun »

Hvala Pavaroti, odličan post, samo ne znam hoću li baš eksperimentirati sa daturom (masti), jer je biljka puna atropina, a atropin se teško razgrađuje u tijelu, pa me strah da mi ne stradaju - i inače loši - bubrezi.
Mislio sam, napravim mast, povučem se iznad 1500 metara nad morem, povedem i čuvara, pa se namažem.
Dakkle, postoje i neki rituali? Može pomoć?
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

a od čega češ napraviti mast? Sastojci koji idu u mast , osim dature i jedne i druge su još velebilje i bunika ..još neke biljoze iz porodice pomočnica i svima je baza manje više ista ..
Ritual je potreban jer je izraz vjere da nešto funkcionira ili će funkcionirati . On je istovremeno znak i izraz poštovanja prema biljkama saveznicama . Ritual je potreban i u načinu spremanja masti i ostalih pripravaka ..on daje važnost i ozbiljnost postupcima kao i čistoču i jasnost namjere ...a to je važno . Ritual je važan i kod količine i načina spremanja nekog pripravka ..uvjek isti precizni koraci garantiraju mjernu točnost sastavnih djelova . Kolko sam ja uspio shvatiti , najbolje je imati neki osobni ritual a koji će sadržavati manje više sve ono što sam ti gore naveo ..Obavezno nabavi ljubičasti ametist i napravi ogrlicu koju ćeš imati oko vrata , dosta je jedan ametist , makar sam ja imao i narukvicu na levoj ruci koju sam povremeno stavljao na desnu a sve zavisno od djela koja sam želio činiti ..Koristio sam i magnete..ali to je druga prića ..i nije za svačije uši ..Imao sam i svoje drago mjesto koje sam danima tražio po i uz nasip rjeke sve dok nisam izabrao ono na kojem sam se najbolje osječao ..Od tog sam mjesta kretao ..Imao sam i tamnoljubičasti pončo koji sam oblačio na sebe kod svake primjene ..Biljku moraš zamoliti da ti pomogne a ti se moraš obavezati da češ ih redovno obilaziti , zalijevati i brinuti o njoj te da češ je razmnožavati ..saditi i na druge lokacije
Nisam je prakticirao da bi se nadrogirao ili zabavio nego iz sasvim drugih razloga , možda je zato i djelovanje bilo drugačije ...neznam ..Uglavnom , čini mi se da je ona prije svega da pomaže u nekim djelima a manje u doživljajima..
Još jednom napominjem , najvažnije je eksperimentirati..Uzmeš 10-20 sjemenki pa vidiš šta se dešava ..i tako pomalo sve više . Na taj se način bolje upoznajete , postajete prijatelji a ona to cijeni , a i najvažnije ,gubi se strah. Ako imaš slabe bubrege ...neznam..možda nije pametno koristiti je , a opet .. . Sam odluči .
Ja nisam nažalost ili na sreću eksperimentirao sa daturom i gljivama i harmalom , možda i salvije trunčicu nebi bilo na odmet ..zajedno, evo sam ti rekao recept , a mislim da bi to bila dobitna konbinacija..samo treba pronači osnovne sastojke ( a danas to nije nikakav problem jer svega ima ko u prići na ebayu , dok u moje vrjeme nije ni postojao internet ) i napraviti dobru mješavinu ..pa onda dobar čaj skuhati ( ima tu na majci , mislim od psihonauta kako kuhati harmalu i uz konbinaciju gljive ..tako nešto , malo prolistaj postove ) ili mast u konbinaciji a opet sve pedantno mjeriti i zapisivati sastojke , količine , vrjeme kuhanja itd itd. Za sve to , potrebna je ozbiljna namjera , volja i puuuno puuuno vremena . Ja nisam imao dovoljno snage za tako nešto . Rezultati jednostavno ne mogu izostati .Za uloženi trud , vrijeme i čistu namjeru dobiva se nevjerojatna moć i čudesni svjetovi izranjaju koji su toliko realistični da nema šanse da su halucinacija ..ili jesu ? Sumnjam ... No , tu se javlja i jedno osnovno pitanje ..tko je pozvan i dovoljno jak za to? Ona se svakom drukčije otkriva i drukčije savjetuje i pokazuje svjetove ili postupke . Naime , imao sam prijatelja koji je sasvim drugačije stvari doživljavao od mene , rekao bi čak i bolje . I da , moj frend je često nakon „putovanja „ uzimao gitaru u ruke i svirao prekrasne skladbe još pod utjecajem sjemenja ..Govorio je da mu žice gitare svjetle različitim bojama a zvukovi lete poput šarenih talasa po sobi . Ja to nisam nikad doživio , možda zato što je on uvjek bio sentiš tip a ja buzdovan..Treći iz našeg društva dodavo je buniku i velebilje ..jednom zgodom se namjerio na neke male zemljane ljude koji su ga danima i danima pratili ..ludilo ..ali ne čudi me , on je i bio takvog karaktera da je zezno di je koga stigao ...A i bio je puno dublje u svim tim ritualima od mene ..Ipak , pomogao mi je u potrazi i objašnjenjima . Bilo i prošlo...
Za kraj , moje mišljenje je da nije za svakoga , da je opasna i hirovita da može puno uzeti ali i nevjerojatno puno dati...Nadasve je potrebno eksperimentirati onako kako sam naglasio na početku ove moje velike pisancije . No , put kojim sad koračam ( a koji bi ti osobno preporućio ) daleko je cjelovitiji i jasniji, traži svjest a daje prosvetljenje ..datura traži ego a daje moć ..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Perun »

Pavarori, hvala na odličnom postu. Moja je ideja da napravim mast, odem na jednu meni posebnu planinu i povežem se s njom na jednom dubljem nivou. Obred si također baš fino objasnio, slobodan funkcionalan, jedva čekam...
Kremu ću napravit samo od dature, možda velebilj, ne znam hoću li moć čekat do predkraj ljeta.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

Pa sretno..ako si odlučio..ipak budi oprezan..i samo polako i pomalo..Ja bi ipak pričekao dok nebi imao sve potrebno za pravi sastav masti..jer šta vredi ako nebude potpuna smjesa? Šta? Šta možeš doživjeti osim mučninu i loš trip? Razočaranje možda..neznam. U svakom slučaju javi kako je bilo...pozzzz
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

nego ..zaboravio sam pitati očeš li i metlu imati ? Ne pitam to iz štosa..jer su "vještice " mazale drveni štil od metle čarobnom mašću pa su onda jašuću na metli a bez donjih djelova odjeće ( gaća) utrljavale mast po veoma osjetljivim djelovima ženskih organa . Na taj se način mast postupno implicirala u krvotok a efekti su poznati iz mnogobrojnih opisa letenja čarobnica. Dosta orginalnih napisa o toj temi čarobnjaštva i progona vještica u srednjem vijeku sam našao i u knjizi " Ugovor sa đavolom" od dr. Vladimira Bayera . Koga zanima čarobnjaštvo ..u knjizi se nalaze orginalni zapisi sa saslušanja inkvizicije i mučenja okrivljenih žena kao i recepture nekih pripravaka te postupci čaranja .Ima jedan frapantan podatak , naime nakon što su bacile čini , magiju , žrtva je zaista nakon par dana poginula ili nesretnim slučajem ili "prirodnom" smrću od uroka... Knjigu toplo preporučam...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la Perun »

Ne neću koristit metlu. Pa i ne treba mi, sluzokoža je sluzokoža, može to i u nosnice, (ni to neću radit), anus (to pogotovo neću)... Mazao bi na slijepočnice, a kad i ako bude drugog eksperimenta, onda i na treće oko. Kad kroz kožu ovako jako djeluje mislim da se ne bi trebao igrat sa boljim načinima apsorpcije.
Vladimir Bayer, kažeš. Hvala i na tom savjetu, baš stvari koje me zanimaju.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la antoniopavaroti »

da..dr. Vladimir Bajer..našo sam knjigu u gradskoj knjižnici...Posudiš pa kopiraš , može i na CD ti kopiraju a onda staviš u the majka knjižnicu..
Da , ali po meni je metla ili neki štap potreban i zbog psihološkog elementa ..Kad te krene letenje , vizija , imaš se zašto držati , sjediš na nečemu , upravljaš sa tim ispod sebe ..Možda sam u krivu ali mislim da je uloga metle ili nekog čarobnog štapa višeznačna..ne samo da se mast utrlja u kožu nego mnogo više kao neka podrška ..recimo kao kristali i gljive..ili drago mjesto..što ti kažeš , ona tvoja planina sa kojom se želiš sjediniti..Mislim da je to važan dio rituala.....
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: ☢ Datura (Kužnjak) Info ☢

Post Postao/la shroomko »

antoniopavaroti je napisao/la:Moja su iskustva sa njom pozitivna ali bilo je to davno ,davno pre puno godina kad sam se bavio konkretnim stvarima iz magijskog asortimana ..uglavnom stvar funkcionira jer koga sam naprimjer pozvao željom i potrebom taj se za dan dva pojavio ...a i cure su padale ko muhe na med .
Jel možeš objasniti kako su išle te tehnike iz magijskog asortimana?
Odgovori