Prirodni šamponi

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
namasteasc
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 15.08.2013, 22:42
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la namasteasc »

Doista jako je teško doći do aloe vere barbadensis ako govorimo o aloi veri, osobno sam upoznat sa njom koristim je ali naravno ne za pranje kose, iako vjerujem da bi mogla imati djelovanje koje bi pospješilo pri pranju kose. Međutim opet pogledajte vaš proizvod koji ste kupili opet nije čista aloe vera a u tome i je stvar znači to je pripravak sa njom. Vjerujem da ulje čajavca koje koriste je kemotipizirano tj da ima aromaterapeutska svojstva jer nasuprot ako nije onda ima protudjelovanja koja nisu za čovjeka i sve toplokrvna i hladnokrvna bića. Limunska kiselina je slaba organska kiselina tj ona služi za prirodni konzervans (E 330 aditiv)askorbinska kiselina,tako da svakako mislim da radi vitamina e to prestaje biti pravi prirodni proizvod. Najbogatiji izvor ovog vitamina su pšenične klice, tj.. ulje pšeničnih klica. Druge namirnice koje sadrže vitamin E su: jaja, orasi, lješnjaci, bademi, sjemenke suncokreta, hladno prešana biljna ulja (maslinovo, kukuruzno, sojino), špinat.Tako da vjerujem da vitamin e je tu samo jedna marketinška priča da a tako po meni ovdje ima još nečega ( vitamini i minerali u tabletama u tekućini itd..) tako da sa time prestaje priča o aloe barbadensis ili neka druga. Ako želite doći do aloe vere onda trebate doći do svoga vlastitog proizvoda biljek koja ima listove stare od 3 do 5 godina, tako da aloe vera proizvodi koji se prodaju ako nisu handmade jako male su mogućnosti da su ono što piše. Vrijeme je da ljudi sami počnu raditi pripravke i proizvode za sebe jer mi smo stvaralačka bića. Zašto trošiti novac za nešto što to nije:) Novac je vaša dinamička energija.
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la gotta »

negdje sam procitala da se tjeme moze dobro oprati jabucnim octom i sodom bikarbonom
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la Ninti »

Nedavno sam kupila u Lushu tvrdi šampon za kosu bez ambalaže, bez neke teške sintetike i baš mi je odličan. https://www.lush.hr/shop/product/catego ... uti-amponi
Makar, istina, možeš i doma napraviti nešto slično na bazi sode i octa uz dodatak esenc. ulja za miris i sjaj..
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
AFX
Moderator
Postovi: 1243
Pridružen/a: 13.01.2013, 21:34
Ima zahvala: 550 puta
 pohvaljen: 453 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la AFX »

Ja koristim "Snowman Fun" od Lush-a i baš mi je najs..
http://www.lushusa.com/Snowman-Fun/05436,en_US,pd.html

slika
Svi moji postovi su izmišljeni tj. nemaju veze s stvarnošću i sve napisano je priča koja nema nikakve veze s stvarnim događajima i osobama.

"This is the biggest joke, I've ever played on ourselves"
Avatar
gotta
rank6
Postovi: 220
Pridružen/a: 25.12.2015, 23:35
Ima zahvala: 42 puta
 pohvaljen: 34 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la gotta »

Alverde iz Dm-a...sastojci su bolji nego kod Lush-a, cijene također, ali mirisi baš i nisu nešto...logično-prirodno... =p~
Everything you can imagine is possible. :mushroom:
..Kakva bi nastala tišina kada bi ljudi pričali samo ono što ZNAJU.... :cheesy:
Avatar
Astrid
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 17.05.2010, 15:23
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la Astrid »

Moram priznati da ima više od 5 godina da nisam prala kosu ničim osim običnom vodom, a i to ne češće od jednom tjedno :) Znam da će mnogima od vas ovo zvučati odvratno ali nikad nisam bila zadovoljnija frizurom, zaboravila sam što znači imati bad hair day, kosa mi ima nevjerojatan volumen i kako god je namjestim, stoji :) Ne smrdi i uopće nije masna, koliko god to čudno zvučalo. Naime, kad se tjeme konstantno šamponira ustvari se potiče jače lučenje masnoće kako bi se nadoknadila ova koju smo saprali šamponom koji je koliko god da prirodan bio, ipak agresivan. Masnoća ima zaštitnu ulogu, ona obavija i štiti dlaku i ako kosu stalno peremo ustvari se vrtimo u začaranom krugu uklanjanja i nadoknađivanja izgubljene masnoće, što više peremo to se više masnoće proizvodi da se nadoknadi taj gubitak. Jednom kad se prestane koristiti šampon, lojne žlijezde balansiraju lučenje masnoće i kosa postane jednostavno prekrasna (nakon par tjedana, u početku naravno izgleda užasno, masno i sljepljeno, prljavo, ma grozno :D Ja sam poprilično bezbolno preživjela početak jer sam bila na moru, slana voda je dosta pomogla :) Tko ne vjeruje neka proba ili barem gugla :)
namasteasc
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 15.08.2013, 22:42
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la namasteasc »

To što ste rekli je vrlo moguće iako pošto sam pravim šampone mogu reći za moj tip kose je to još neostvarivo,jer mi kosa ide prema tipu prirodno masne vlasi, bez obzira što mi je prehrana preko 80 % sirova, kada dođe zima onda se pridržavam uravnotežavanju jin jang prehrane, tj hrana koja hladi i koja grije organe. Tako da znam sigurno da je najbitnije s kakvom vodom vi perete svoju kosu, dok ovaj drugi dio što stavljate na kosu kao šampon je isto bitno ali ne toliko kao voda.

Pošto je kosa antena naše duše tj ona je živa i preko nje mi možemo osjetiti frekvenciju koja nas okružuje kao i intuicija koja je odraz naše kose.Ako nešto nanosimo na tijelo trebalo bi da bde lužnato , tj da se kreće u području visoko frekventne vibracije,dok ova voda koja je u domaćinstvui većina je koristi za tuširanje,pranje kose je mrtva.

Sada kada se govori o champo pokretima tj šamponiranje je ništa drugo nego pokretanje periferne cirkulacje na vlasištu. Svaka masaža je dobra za kosu pošto i sam redovito imam champissage indijsku masažu vlasišta, kosa se brže masti što je normalno, jer kosa se hrani preko limfi.
To što ste rekli da se prestajanjem šampona stabilizira lojna žljezda je dosta individualno, tj to ovisi o kojem se tipu kose se radi ili energetski gdje je energetska neravnoteža u organima (pluća- jetra-bubreg).
Ako vam je kosa suha, kovrčava ili oštra onda si svakako možete priuštiti pranje kose samo vodom, naravno ako ta voda nije s klorom,fluorom, bogata kamencem ili drugim sastojcima koji se nalaze u ovim vodama. Morska voda ne nešto drugo,( to je živa voda ) naravno to se odnosi na onima na moru međutim svakako postoji nekoliko rješenja što se tiče šampona od toga da sami pravite svoj šampon kao što ga radim sam tako da nema destruktivnih kemikalija u mome životu već dosta a opet se kosa masti. Tako da struktura masne kose je kompleksnije nego što se misli. Svakako se može ako tijelo postane čisto, tj da se dobro pročisti tijelo o toksina koji ostaju u tijelu.
Osim toga postoje i biljke koje prave prirodne sapunine pa možete i njih koristiti i praviti si suhi šampon ili masku koja se pokazala doista jako dobra ako imate takvu masnu kosu.

Svakako promjenom preharane, čišćenjem organizma i mjenjanjem starih nametnutih navika od društva, medija i prestankom korištenja konvencionalnih proizvoda vama će kosa svakako postati živa jer kosa je povezana s emocijama, a voda je najbolji medij koji je i otapal, zato svakako poštujte vodu jer voda je doista život :)
Avatar
Astrid
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 17.05.2010, 15:23
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la Astrid »

Ranije sam imala jako oštru kosu ali kako sam prestala sa šamponom postala je meka i podatna, ranije nikad nisam mogla oblikovati frizuru, uvijek se kosa izvlačila a sad kako god je napravim, stoji. Nažalost, perem ju običnom vodom iz slavine i ponekad pustim da mi se smoči na kiši :)
Namasteasc, molim te možeš li mi preporučiti literaturu, vidim da se kužiš u mnoge stvari, htjela bih pročitati više o ovome što si napisao, o povezanosti kose i intuicije/frekvencija/vibracija :)
namasteasc
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 15.08.2013, 22:42
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la namasteasc »

Draga Astrid, jako je dobro što si prestala sa šamponima, jer ako bi počeli živjeti po prirodnim zakonima onda bi razumili da u našem tijelu sve postoji tj naš organizam je homeostatskog mehanizma, znači ono se može samo regulirati, samo održavati samo je bitno da se taj mehanizam potakne. Da bi se potakle trebalo bi početi unositi hranu koja je bogata pravim živim vrijednostima, izbjegavati procesuiranu hranu koja je osim toga što nije cijelovita ona ima i toksičnu pozadinu koja se dobiva radi nepravilne obrade tj ako se termički priprema jer jedan je će se početi mjenjati kemijski sastav tih sirovina koje unosimo u tijelo. Budući da osobe koje prestanu jesti takvu hranu ono će vrlo brzo primjetiti i promjene na kosi, jer će se početi mjenjati i njihovo bioelektrično polje u tijelu. Nisu stare civilizacije rekli kosa je antena duše. Mi preko kose možemo znati kakvo je naše tijelo, kako se osjećamo pa čak i da razumijemo da što imamo zdraviju kosu i dužu mi se možemo povezati s vjećnim izvorom iz svemira u kojem vlada centripetalna sila. Tako da to što vam stoji kosa tj pokazuje da je prisutan bio elektricitet, znači kosa je živa.

Danas ako primjećujete naglašavaju da ovi konvencionalni šamponi rade baš suprotno splošnjavaju kosu, smanjuju elektricitet znači ta kosa postaje ništa drugo nego sterilna a s takvom kosom mi se ocijepljujemo od izvora koji nam je svima dan da se njime služimo a to je svemir. Mi imamo neiscrpan izvor oko sebe koji nam ga s šamponima uskraćuju. Tako da je jako dobro što vam je kosa takva, Kosa koju ste opisali pokazuje da je u vašem tijelu prisutna jin energija koja je energija ženskog polariteta i radi toga vi ste postali biti osoba koja je okrenuta prema istini što i je bit, da se stalno propitkujemo, da znamo što treba da radimo, da se vratimo starim korjenima a to je nazad prema prirodi.Sve više je počeo se manifestirati probelm vezan za kosu, jer kosa je poveza s životnom ching energijom a ta energija je ona koja se formirala kada je u naš sustav ušla centrfugalna i centripetalna sila i počela praviti vorteks u našem tijelu. Vjerujem da mnogi ljudi uopće nisu svjesni što se događa u našem tijelu, ali sve je jako jednostavno samo trebamo početi raditi na sebi početi težiti za pravim izgubljenim znanjima koja su puno naprednija nego što čovjek danas zna.

To što perete kosu s običnom vodom je jedan od nedostataka, ali svakako postoje načini i da takva voda koja je iz slavine se na kraju napravi korisnom, ili da počnete koristiti lužnati šampon kao sam što radim, ili da si perete kosu sa prirodnim sapuninima, ili da je energizirate i promjenite strukturu vode tj kristala u heksagramsku i tako od nje napraviti vodu koja je živa. Postoji nekoliko načina kako bi mogli takvu vodu oživiti upotrebom razbijanja atoma i presipavanjem uz pokretanje vorteksa, djelovanjem s kobalt plavom staklenkom preko sunčevih zraka, jer je sunce bogato fotonima elektomagetskim cesticama koje neutraliziraju sve anorgansko iz vode koje je medij, jer voda ima memoriju. zato treba cijeniti i voliti vodu. Što se tiče literature to je doista teško ovako navesti, jer sve to znanje koje sam počeo povezivati je dugogodišnji rad, puno godina istraživanja čitanja, pretraživanja i iz koje je proizašla kompilacija ovoga što sam kroz epistemologiju spoznao. Ako bi želili bolje razumiti princip svega onda bi vam bilo najbolje da počnete čitati A. Ehreta, H. Wandmakera,V. Schauberger i svakako proučavati dublji sadržaj starih istočnih civilizacija i spisa počevši od ayurvede, ali ne ova koja je komercijalizirana već izvorna, tako i taoistički pristup. Ako vas zanima više možete se priključiti i na naše radionice koje nudimo članovima udruge s isključivo individualnim pristupom ili manjom skupinom, da se ostvari prostor interakcije da možete postavljati i sami pitanja, i tako puno naučiti,spoznati i obogatiti se s prirodnim znanjem jer znanje je moć a zdravlje je svemoć.
U planu mi je pripremiti knjigu koja bi se bazirala isključivo baš za takav pogled kroz ezoterično kvantni pristup...
Avatar
Astrid
rank2
Postovi: 21
Pridružen/a: 17.05.2010, 15:23
Ima zahvala: 5 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Prirodni šamponi

Post Postao/la Astrid »

Dragi Namasteasc puno ti hvala :) Molim te obavijesti nas kad knjiga bude spremna ;)
Odgovori