Legalizacija cannabis sative u hrvata

Sve ono što ne spada u ostale kategorije
Odgovori
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Legalizacija cannabis sative u hrvata

Post Postao/la cof »

Sto mislite o nedavnoj legalizaciji "medicinske(zar postoji drugacija? Haha)" vutre u hrvata, dobre i lose strane i zasto u zakonu pise eksplicitno cannabis sativa, Linne, ja sam mislio da je c. Indica zbog vise cbd-a djelotvornija kod zdravstvenih problema, tj. U medicini se nekako uvijek ogradjuju od psihodelicnog djelovanja thc-a kao npr u slucaju djece oboljele od nekih karcinoma, kanabis im pomaze na mnogo nacina, ali koriste manje psihoaktivnu indicu. I onda procitam danas da pise da ce ljecnici propisivati sativu.
Sta vi mislite?
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Legalizacija cannabis sative u hrvata

Post Postao/la HypnoToad »

Nisam imao ni pojma da je to uvedeno, znam da sam još davno bio nešto čuo da to planiraju, ali nisam znao kada. Uglavnom, po Linneu, rod Cannabis ima samo jednu vrstu, Cannabis sativa. Indica je podvrsta. Tako da iako ih danas uglavnom vode kao odvojene vrste, vjerujem da su ovi pod C. sativa mislili na sve oblike kanabisa.
Ali to je samo još jedan od mnogobrojnih naših zakona koji su neprecizni i nedorečeni, možda i namjerno, kako bi se mogli interpretirati na sudu na više načina, ovisno o statusu optuženika i njegovoj financijskoj sposobnosti angažiranja (dovoljno dobrog) odvjetnika.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Legalizacija cannabis sative u hrvata

Post Postao/la cof »

Mene zanima kud ce to sve dovest. Iz pocetka ce sav kanabis bit iz uvoza,
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Legalizacija cannabis sative u hrvata

Post Postao/la cof »

A kasnije ce ce sigurno pojaviti neki licencirani domaci proizvodjaci. Ispricavam se post mi se rastavio kad sam slucajno stisnuo send.
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Legalizacija cannabis sative u hrvata

Post Postao/la wonaabi »

ma otkud ti to da su legalizirali cannabis sativu?
legalizirali su medicinsku upotrebu cannabisa. ako ti nađu biljke ili za pušit, svejedno ćeš morat platit ogromnu kaznu, a možda i u zatvor.

mislim da razvoj događaja dosta ovisi o ovim izborima.
do sad nikad nisam ispunio glasački listić, ali nekako mi se čini da ove godine oću.
kolko vidim orah i živi zid su za legalizaciju i osim toga imaju dobre programe, pa se sad treba odlučit.žao mi je jedino što ni jedni ni drugi ništa ne pričaju o decentralizaciji, a oni koji o tome pričaju pričaju isključivo o tome.

dugo vremena sam bio anarhist i racionaliziro potpunu apatiju u demokraciji, sad mi je žao što sam brio na radikalnost mislim da je puno bolje i teže, bit krtica...jbm sunce ta ekstatična nabijenost vječito fraktalnih vizija na jačoj porciji bilo kojeg enteogena, mora da znači upravo to. da je sve u svemu dobro ako si ti dobar u tome, bezobzira šta je...aj dobro sad jebanje beba i takve stvari, to je u kurcu.mislim moš ti bit jeben u tome al svejedno je odvrtano i bolesno, nadam se samo da ljudi neće ovo krivo interpretirat...i jebat bebe =; jer najslađe je piče dok dlaka niče
recite ne yogi, kao drogi!
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Legalizacija cannabis sative u hrvata

Post Postao/la cof »

Pa i napisao sam u medicinske svrhe, ne slobodnu upotrebu.
je da idem sad zapalit pred drotom :DD

@wonaabi
Dok sam bio mali simpatizirao sam isto anarhizam i slobodu, sad mislim da je demokracija zapravo sranje. A ovo za slobodu, nje pak nema bez odgovornosti pa stoga mozemo zakljuciti ili da nikad nismo zapravo slobodni ili da sloboda isto ne postoji uopce kao pojava u danasnjem svjetu kao ni demokracija. Zvuci pomalo crno ali zapravo nije jer ne tvrdim da ono nesto sto mi zovemo sloboda ne postoji nego samo tvrdim da to sto mi zovemo sloboda zapravo nije sloboda.

Krtica je metafora za sta? S ovim ostalim se slazem samo bih nadodao da smo drustvena bica te svojevoljno zatvaramo oci na sve sto nam se ne uklapa u sliku na kojoj kao mora bit uvjek sve ok, a zapravo zivot je takav da ne mora i nije uvjek sve chill, a "ekstaticna nabijenost fraktalnih vizija" kako kazes upravo to ljudima vristi u facu.
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Legalizacija cannabis sative u hrvata

Post Postao/la cof »

Krtica jer je slijepa. Razmislio i skuzio. Sorry
Ugl vidis iz posta da se slazem i sam sam napisao da zatvaramo oci na ono sto se ne uklapa u konvencionalnu sliku drustva
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Legalizacija cannabis sative u hrvata

Post Postao/la wonaabi »

free is vvhen you dont have to pay for nothing or do nothing...vve vvant to be freeeee :ymdevil:
[media]link[/media]

krtica je metafora za osobu unutar sustav suprotnih unutarnjih vrijednosti.
al to je manje bitno u usporedbi s tim oš ić na izbore?
recite ne yogi, kao drogi!
cof
rank3
Postovi: 83
Pridružen/a: 09.03.2015, 01:45
Ima zahvala: 95 puta
 pohvaljen: 15 puta

Re: Legalizacija cannabis sative u hrvata

Post Postao/la cof »

Bojkotiram izbore. Ne zelim se osjecati odgovorno za eventualno sranje koje bi izabrani mogao zakuhati.
Svi smo mi bar jednom dobili po guzici od majke prirode :D :D
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Legalizacija cannabis sative u hrvata

Post Postao/la wonaabi »

a jbg nemora dobit, samo da upadne neko ko se čini ok moze ispast bolje...ako ne, gore svakako nemoze.mislim nije da te na išta nagovaram nego i sam slično razmisljam...pa dileme neke.
recite ne yogi, kao drogi!
Odgovori