Lov na Psilocybe u divljini

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Necrolord
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 16.03.2015, 01:18
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Necrolord »

Pozdrav ljudi,danas sam naletio na nekoliko ovih gljiva pa me zanima koja je vrsta??
media/images2/1429025763.jpg
media/images2/1429004819.jpg

siguran sam da nije psilocyba al ako je jestiva da ne propadne :D
Zadnja izmjena: Necrolord, dana/u 13.04.2015, 16:52, ukupno mijenjano 1 put.
Avatar
N1K0R0
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 13.04.2015, 15:37
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 1 put

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la N1K0R0 »

Pozdrav svima!
Ja sam novi član na forumu, friško registrirani, stoga naklon svima!

Zanima me vaše mišljenje oko 3 uploadane slike dolje. Nemam iskustva oko gljiva pa me zanima da li je moguće da su te gljive psilocibinke.
Pa ovako... Šećem ja prošle jeseni, početkom 9. mjeseca, šumom na Strahinjčici kod grada Krapine gdje živim i primjetim ove dvije gljivice na panju. One su bile jedine i nigdje nije bilo drugih ovakvih u blizini. Nisam ih dirao nego sam ih samo uslikao i pustio da rastu i žive.
Podsjećale su me zaista na psilocibine, no onomad nisam ni znao za serbicu/bohemicu, nisam znao da iste divlje rastu "u našim krajevima". Budući da sam čitao i na forumu o njima, saznao sam da ih ima po Sloveniji. Nadam se da su to neke slovenske emigrantice! Nema niti 20 km od Slovenije pa do tog mjesta gdje sam ih našao.

Molim vas lijepo, recite svoje mišljenje o identifikaciji.
Toplo se nadam da su te uslikane psilocibinke :delicious:

slika
slikaslika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la HypnoToad »

Nisu, Mycena.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avangarda
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 14.04.2015, 00:14

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Avangarda »

Pozdrav svima iz Beograda, napokon je doslo lepo vreme i interesuje me da li Panaeolus cinctulus moze da se nadje pored reke, ne bukvalno ali u obliznjoj sumici? I koliko im je potrebno da izrastu do "maximuma" i da li postoji neko pravilo nakon koliko od kad izraste pecurka sme da se ubere, kako da znam da li je premlada ili prestara ili to nije uopste bitno? Sve najbolje ! :mushroom: :sunn:
Deluje nemoguce sve dok ne uspes !
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la wonaabi »

mi smo serbicu brali u 10.mj, ali u društvu je bio iskusni gljivar, sam se nebih usudio zbog straha da je ne zamjenim sa nečim smrtonosnim.imale su isti miris ko kubensis, ali su bile puno slabije.nalazile su se u hladu stabala, ne sjećam se rijeka ni potoka na nalazištima.bilo ih je uokolo ali ne u neposrednoj blizini.

svaka čast na slikama iznad :ymapplause: siguran sam da je bilo ljepo putovanje unatoč odsutstvu psilocyba
recite ne yogi, kao drogi!
demztrippingballz
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 19.01.2015, 18:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la demztrippingballz »

wonaabi je napisao/la:mi smo serbicu brali u 10.mj, ali u društvu je bio iskusni gljivar, sam se nebih usudio zbog straha da je ne zamjenim sa nečim smrtonosnim.imale su isti miris ko kubensis, ali su bile puno slabije.nalazile su se u hladu stabala, ne sjećam se rijeka ni potoka na nalazištima.bilo ih je uokolo ali ne u neposrednoj blizini.

svaka čast na slikama iznad :ymapplause: siguran sam da je bilo ljepo putovanje unatoč odsutstvu psilocyba
Primjeran si :) ali dobro mozes pokusati naci gljivu i bez profesionalca, samo nemoj jesti bez njega :))
A za Psilocybe Serbica, procitao sam da je dosta potentna i da raste od juna do novembra. Te podatke sam uzeo sa Shroomery-a pa nek Hypno potvrdi ako su tacni :psy
demztrippingballz
rank2
Postovi: 16
Pridružen/a: 19.01.2015, 18:22
Ima zahvala: 6 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la demztrippingballz »

Jos uvijek rano za P. cinctulus?? Danas sam trazio na planini gdje ima divljih konja :ymparty: znaci izmet na svakom koraku... ali nigdje jedne gljive.. nisam bas radi toga dolazio, malo rekreativno sa drugovima, ali sam ocekivao da cu naci nesto :(
Avatar
Alchemist
rank2
Postovi: 18
Pridružen/a: 17.10.2014, 22:41
 pohvaljen: 4 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la Alchemist »

Imam pitanje, sta bi bilo kad bi nabavio spore vrste P. semilanceata, i rasprsio po nekoj livadi? Ima li sanse da se prime? I kad bi bilo najbolje "posejati" spore?
Svaka rec napisana od strane osobe iza ovog profila je laz i imaginacija...
nocty
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 05.08.2015, 08:29

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la nocty »

prvi put kad smo isli trazit gljive nas 4,nismo imali pojma ni gdje su ni kako tacno izgledaju...nazvo sam druga na pola puta...reko ti vozis lijekove tamo gdje su sela i krave...gdje tacno da idem? pa mi je nesto reko i onda smo na pumpi pitali gdje je to tacno i nekako nabasali na neku crkvu al kroz neki sporedni put...ne znamo ni mi kako...uglavnom zena je dzogirala...ja sam otvorio prozor i pito jel ima krava u blizini...u tom se ekipa pukla u smijeh,zena samo protrca...i mi nastavli dalje kroz travu..lokva ispred ne znam moze li auto da prodje...kazem drugu da izadje i da stavi stap u lokvu da vidimo mozel proc...moze moze kaze...i tako nadjemo parking(kasnije smo pravilno ulazili kroz put) :) preskocili smo malu ogradicu i ubrali 5 kila gljiva...pola smo bacli kasnije ...samo smo ih kupili...sve iste.male velike..sve plave...jesul to te? ma te su :) dosli kod druga ,oprali stavili u jogurt i show je poceo...kasnije sve sto smo vise isli to ih je manje i manje bilo i nikad nismo ubrali ko prvi puta...dok ih jedne godine nikako nije ni bilo...sjecam se kad je zmija skocila na mene i to otrovna...ja jedini ubro 4 gljive i skocim ja nazad al kesu ne pustam stari taman da je krokodil...ona ode svojim putem,ja svojim...sad ih od jarana nabavljam i to susene...puno ljepse nego friske...Bilo je tu svakakvih tripova jos dok i nije poceo trip...ta livada je bila trip sama po sebi...

jednom smo isli kod mog druga u orlando i kad smo se vracali svratimo pored auto puta u jedno polje,malo provrsljali i nista(neke zute gljive) malo malo krave su se priblizavale vodjene jednim bikom i morali smo se povuc(eto ekipe)
raspas
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 28.01.2014, 15:41
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Lov na Psilocybe u divljini

Post Postao/la raspas »

jesu li ovo one koje mislim?

slika

slika

slika
Odgovori