❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Chegi
rank8
Postovi: 318
Pridružen/a: 02.01.2012, 19:00
Ima zahvala: 44 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Chegi »

Moze li da se nadje muhara u Hrastovim (Cer) sumama ili iskljucivo u ovim navedenim u prvom postu?:)
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la pecurko »

Može...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
vekac
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 14.11.2014, 01:12

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la vekac »

Ima li nekoga iz Srbije da ima "viska" amanite muscarie ili havajskih HBW seemenki kojih je voljan da mi pokloni ili proda? Bezuspesno sam trazio muscariu pocetkom leta na Kosutnjaku, Avali i u caletovom selu u Sumadiji.
zduhac
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 14.09.2013, 17:21
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la zduhac »

Ja ih nalazim u apsurdnim kolicinama krajem leta u mom kraju(okolina Uzica).. Mogu da ti naberem ako se do tada ne ohladis :)
vekac
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 14.11.2014, 01:12

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la vekac »

Bas si me obradovao, mislio sam da se niko nece javiti. Naravno da hocu da mi naberes, ako opet naletis na njih.
Da li si ih konzumirao? Ako nisi, zasto? Ako jesi, u kojim kolicinama i kakvi su efekti bili i da li je bilo nekih negativnih? Da li je istina da su muscarie iz juzne hemisfere toksicnije od onih iz severne?
Avatar
Gangrelito
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 04.11.2012, 13:22
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Gangrelito »

Mogu ti i ja pokloniti neku količinu. Imam već osušene i spakovane. Imam ih i više nego dovoljno. Samo su mi u Beogradu, a ja neću tamo do sredine septembra. Ja ih nikad nisam video ni na Košutnjaku ni na Avali (što ne znači da ih nema). Ove moje su sakupljene u smrčevim šumama zapadne Srbije (po obodima, na proplancima i sličnim mestima gde se svetlost više probija). Početak leta nije baš najbolje vreme za njih, pogotovu početak paklenog leta. :)

Što se tiče toksičnosti, ako su dobro osušene nećeš imati nikakvih loših nuspojava. Ako se sveže termički obrade mogu biti sasvim dobar obrok (s tim što onda nisu više psihoaktivne).

Imaš ovde i moj trip report o muhari, od pre par godina, pa i to pročitaj.

Ako ti nije hitno, onda se strpi do septembra, pa me podseti, svratim ja na forum s vremena na vreme.
vekac
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 14.11.2014, 01:12

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la vekac »

Ok, poslacu ti poruku na mail pocetkom septembra da te podsetim. Ako kojim slucajem resis da ipak nesto ranije dodjes do BG-a javi se preko poruke ili mi posalji mail.

Vrlo zanimljiv i inspirativan i tvoj i necromancerov trip report. To je bilo pre skoro tri godine, da li si nakon tog iskustva nastavio da koristis muscariu?

Pozdrav!
Džigi Bau
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 25.09.2014, 23:59

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la Džigi Bau »

Pozdrav, nadam se da pisem u dobru temu.
Zanima me kakva su vasa iskustva s trazenjem ove gljive u okolici Zagreba. Trenutno sam tu, iskoristio bih koji dan iduci vikend na boravak u prirodu i usput potrazio ovu gljivu, a pojma nemam odakle krenuti. Koje su mi najbolje lokacije a da nisu predaleko? Hvala..
Avatar
wonaabi
rank9
Postovi: 395
Pridružen/a: 21.03.2010, 11:06
Ima zahvala: 185 puta
 pohvaljen: 136 puta

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la wonaabi »

ima ih po sljemenu.

nama su se ucrvale jer su odstojale jedan ili 2 dana.treba ih čim prije posušit, a ako ne zelis riskirat s pećnicom najbolje su one silikonske kuglice za vlagu ili punjenja za odvlaživače zraka.
Zadnja izmjena: wonaabi, dana/u 04.10.2015, 19:41, ukupno mijenjano 1 put.
recite ne yogi, kao drogi!
vekac
rank2
Postovi: 12
Pridružen/a: 14.11.2014, 01:12

Re: ❧ Amanita Muscaria (Muhara) Info ☙

Post Postao/la vekac »

Gangrelito hoces li dolaziti skoro do BG-a? Poslao sam ti poruku preko sajta na email pre mesec dana ali ti to izgleda nije stiglo.

Zduhac jesi li ih opet nasao i nabrao, imas li viska?
Odgovori