Moj pokušaj

Pratite Vaš uzgoj i napredak, ovdje objavite Dnevnik Uzgoja
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: moj pokušaj

Post Postao/la HypnoToad »

Ne želim te izbedirat, ali bojim se da možeš stavljat verma do beskonačnosti i opet će ti ovo izać, jer sam prilično siguran da je to micelij trichoderme. Pusti tako kako je, ako počne zelenit baci sve.
Hvala na dobrodošlici, a bilo mi je dosadno, uglavnom sam radio i spavao, sve festivale propustio, par laganih tripića, zadnja dva tjedna riješavao dosadu s nekim biljem koje me našlo i tako to.
Ajd samo budi uporan, već će ti uspjet jednom, stvarno ti želim sreću!
Meni se više neda uzgajat, jako volim uzgoj i gledat kako to sve raste i napreduje, al poslje neznam šta ću s gljivama, a žao mi bacat! :D
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: moj pokušaj

Post Postao/la kontaminacija »

ma joj ja sam hrpu tih sezona odradio i ovo ljeto mi se stvarno nije išlo i na kraju sam također propustio sve festivale niti sam na moru bio niti sam išta zaradio... tako da,,,,

doduše, kad sam otvorio staklenku, bila je proso unutra i nije imala baš neki jak miris po gljivama,, i više je imala malo kiselkast miris...

sad kad otvorim kontenjer također nema neki baš ugodan miris,, al kad se malo prozrači okej je.

biće da je to ta trichoderma ??

evo idem uslikati pa okačim slike kako to izgleda
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: moj pokušaj

Post Postao/la kontaminacija »

slika
Avatar
safe1
rank2
Postovi: 14
Pridružen/a: 29.08.2010, 12:54
Ima zahvala: 4 puta

Re: Moj pokušaj

Post Postao/la safe1 »

kejso sam.. i micelij mi je izbio van.. i počele su rast "gljive". ugl.. velike su otprilike 2 cm, bijele a još nisu počele klobuk razvijat.. samo se granaju.. poput koralja.. dali neko zna šta je to..
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Moj pokušaj

Post Postao/la HypnoToad »

Bilo bi dobro da staviš neku sliku toga. Ali mislim da su rizomorfi, tj. micelij se penje u zrak jer je vlažnost pre visoka i izmjena zraka nedovoljna.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Moj pokušaj

Post Postao/la Red »

zasto se ovo pitanje postavlja u Dnevnik koji nema veze sa tvojim problemom?

zamolila bi te da postavis pitanje u odgovarajucu temu a ne bilogdje, cisto da izbjegnemo daljnju konfuziju.

Zahvaljujem :ymcowboy:
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Moj pokušaj

Post Postao/la kontaminacija »

sve sam pobacao ća,, sve kontaminacije, filtere i ostalo...

čini se da moram opet opet izpočetka :x
nisam se nešto za njih bio brinuo tj redovito ih otvarao jel eto- tako nisam mogao i dolazilo je do overlaya u krug i na kraju je sve se kontaminiralao i u smeće.

idemo ispočetka :)
šta mislite da stavim žlicu kave u vodu u kojoj se natapa raž ? čitao sam negdje da to nije loša ideja hmmm
Avatar
kontaminacija
rank5
Postovi: 160
Pridružen/a: 21.03.2010, 21:41
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 9 puta

Re: Moj pokušaj

Post Postao/la kontaminacija »

šta da radim sa kontaminiranom ambalažom ? tj. imam jedno desetak čiji sam sadržaj danas upravo bacio. bilo je svakavkih boja. zelenih, žutih, crvenih, crnih, zelenih, smeđih,,,,

i uglavnom pobacao sam sve to sad u smeće i imam jedno pitanje kako sad da operem te staklenke prije nego što unutra stavim svježe namočenu raž ?

dali da perem u perilici za suđe ili samo je detrdžent dovoljan ? ili možda da skuham staklenke u velikom loncu isto ko i kad se radi zimnica ??

nebi htio uprskati pa reko idem pitati. kako to da napravim ?
palo mi je na pamet da je i sasvim svejedno jel se sve zajedno opet sterilizira al' opettt,,,
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Moj pokušaj

Post Postao/la Red »

samo ih dobro operi sa deterdentom sa toplom vodom i to je to...kasnije sterilizacija sredi sve ;)
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Moj pokušaj

Post Postao/la mr. gljiva »

nakon kaj ih opereš i osušiš upališ rernu i postepeno ih zagrijavaš na 150,ostaviš sat ipo i rokaj..
poklopce negdje sa strane nek se isto isprže
sigurno je sigurno :D
skuliran do jajc :thumbsup:
Odgovori