Prosvjetljenje

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Prosvjetljenje

Post Postao/la Čiča »

[media]link[/media]
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Prosvjetljenje

Post Postao/la antoniopavaroti »

niti je kap kap , niti je potok potok a ni ocean nije ništa drugo nego ogromna kap..
Zato tvrdim ..da je kap mnogima ocean a i obrnuto...i kao što puno puta rekoh sve zavisi od nas samih..od naše veličine..od naše spoznaje..
Sve što sam rekao..napisao , za mnoge je bio potok ..za neke kap, a večina se udavila ,u kapi u oceanu..lamatajući rukama , jezicima , i plivajući, a trebalo je samo postati kap , ono što i jesmo i plutati..sjedinjeni sa samim sobom

Jednom, neki mladi ..tek zaređeni budistički svečenik..zamolio je Stvoritelja da mu da snage da svojim učenjem i radom promjeni svjet..Prolazile godine i godine i on vidje da usprkos trudu ništa i nikog nije promjenio
zato zamoli ponovno Stvoritelja da mu da snage da promjeni bar svoje najbolje prijatelje i obitelj..Prolazile godine i bla bla..uglavnom , ništa .Treči put , vidjevši da je već star i maltene na umoru zamoli Stvoritelja da mu da snage i vremena da promjeni sam sebe..

Eto..dragi moj Čičko... ja sam već poprilično star...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Prosvjetljenje

Post Postao/la Čiča »

Nisi star ako se tako ne osjećaš <3
I hvala ti na ovom postu, uvijek se nađe nešto dobro i zanimljivo za pročitati i izvući između redaka, koliko god se nešto ponavljalo (a većina toga se ponavlja u svemiru) uvijek nešto novo barem nekoga snađe i pronađe, htio ti to ili ne.

Jednom, na facebook-u...mnogim ljudima se nije sviđalo kako neki pretrpavaju svoje i tuđe zidove s kojekakvim fotografijama koje sadrže nekakve poruke inspiracije i nade, ugl. lijepe porukice...Malo sam razmišljao o tome i shvatio kako su često puta meni osobno djelovale motivirajuće i inspirirajuće za život, taj dan, taj trenutak...i da jednostavno treba ignorirati ljude kojima se nešto od tvog izražavanja ne sviđa.

Kao što kaže ovaj čikac guru, objelodanio mi je stvarno neke bitne stvari i pitanja...životna...
Guru je onaj koji unosi svijetlo u tvoj život i pokazuje ti da možeš proširiti svoju percepciju na vrlo jednostavne načine kako ne bi živio u tami.

Najlakše i najjednostavnije se praviti iskusan i pametan i držati to svoje iskustvo samo za sebe te se smijati i izrugivati druge za njihovu eventualnu suženu percepciju stvarnosti.Ali biti ćovjek i razumjeti i pomoći, osvijestiti i osvijetliti nekomu njegov put...za mene je to najveća vrlina čovjekova.

Antonio :ymhug:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Prosvjetljenje

Post Postao/la antoniopavaroti »

Da..sve je u nama i samo od nas zavisi dal je ono što je palo pred nas biser ili kukuruz..rekao sam to već. Tako i ti..sa nekog zida na feisu ili pravog zida ..izvučeš pouku ..nešto ti se razjasni ili potvrdi...Glupan , prođe i ne primjeti šta piše a mudrac zastane i spozna možda neku duboku mudrost..pa čak ako i piše neka glupost ..on je katalizira i promjeni poraz u pobjedu ili shvati da je to u stvari potpuno isto..
Primječujući svjetlo..znak je da smo i sami svjetlo...a svjetla nikad nije dosta u možebitnoj tami Uma..
Zato će oni koji gledaju vidjeti a koji slušaju čuti...učitelji su svugdje oko nas..u različitim oblicima i sa različitim darovima ... mi smo ti koji ih čine onim što oni jesu...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Prosvjetljenje

Post Postao/la antoniopavaroti »

za one koji su se uspavali ..a posebno za mene..

"Budite ovdje i sada, baš u ovom trenutku, u plamenu svjesnosti. Vaš um vam daje neku vrstu neosjetljivosti. Opterećeni sjećanjem na prošlost, opterećeni planovima za budućnost, vi nastavljate da živite oskudno – na minimum. Vi ne živite na maksimumu. Vaš plamen postaje veoma slab. Kada jednom počnete da odbacujete misli – prašinu koju ste sakupljali u prošlosti, plamen će se tada ukazati – čist, jasan, živ, moćan. Vaš čitav život postaje plamen, plamen bez imalo dima. To je smisao svjesnosti." Osho
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Prosvjetljenje

Post Postao/la Čiča »

antoniopavaroti je napisao/la:za one koji su se uspavali ..a posebno za mene..

"Budite ovdje i sada, baš u ovom trenutku, u plamenu svjesnosti. Vaš um vam daje neku vrstu neosjetljivosti. Opterećeni sjećanjem na prošlost, opterećeni planovima za budućnost, vi nastavljate da živite oskudno – na minimum. Vi ne živite na maksimumu. Vaš plamen postaje veoma slab. Kada jednom počnete da odbacujete misli – prašinu koju ste sakupljali u prošlosti, plamen će se tada ukazati – čist, jasan, živ, moćan. Vaš čitav život postaje plamen, plamen bez imalo dima. To je smisao svjesnosti." Osho
Lijepo rečeno :) U pravi trenutak pročitah.Hvala ti :ymhug:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Prosvjetljenje

Post Postao/la antoniopavaroti »

....svaki trenutak koji uhvatimo ..kojeg smo svjesni je pravi trenutak..Oni trenuci što nam promaknu u nesvjesnosti su oni koje i nismo živjeli ..Zato se treba potruditi da osvjestimo svaki tren , svaku gestu i svaku misao ....svaku emociju .Tek tada ..istinski ćemo zaživjeti..
tek tada naš će život dobiti novu kvalitetu ..novu dimenziju..jer naše jedino vrjeme je SAD a naše jedino mjestu TU...izvan toga postoji samo uspavani um.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Prosvjetljenje

Post Postao/la Čiča »

Ono o ćemu ti govoriš je umjetnost na najvišem nivou ovoga postojanja.
Biti svjestan svake svoje misli, svake svoje riječi i djela znači biti umjetnik života.

:ymhug:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Prosvjetljenje

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ma da...a šta nam onda preostaje ? Upisati se u tu umjetničku školu...nema druge moj Čićko..pa polako vježbati..boje , perspektivu ..tehniku itd.. :sunn:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Prosvjetljenje

Post Postao/la antoniopavaroti »

..ova mi je posebno jaka i lijepa ;

"Svjesnost je vječna, ona ne poznaje smrt. Samo nesvjesnost umire. Zato ako ostanete nesvjesni, uspavani, vi ćete morati da ponovo umrete. Ako želite da se oslobodite sve ove patnje od ponovnog umiranja i rađanja, ako želite da se oslobodite točka rađanja i umiranja, vi ćete trebati da postanete postanete sasvim obazrivi. Vi ćete trebati da se penjete sve više i više do svijesti.
Prava žetva se dogodi samo kada učinite veliki napor da se probudite. Osho
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori