Marijuana

Svaka biljka, svoja priča. Upoznajte magične biljke i način na koji ih možete uzgojiti.
RAZNOSACPICA
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 13.02.2015, 21:00

Re: Marijuana

Post Postao/la RAZNOSACPICA »

Stavio sam seme da proklija i posle 7 dana je izbacilo sive dlacice. Ima ih oko 50 mozda i vise
i koncentrisane su na jednom kraju semenke.Ovo mi je prvi put da ovo radim i prilicno sam zbunjen.
Sta predstavljaju te svie dlacice?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la HypnoToad »

Mucorales plijesan vjerojatno. Da li je sjemenka pukla?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
RAZNOSACPICA
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 13.02.2015, 21:00

Re: Marijuana

Post Postao/la RAZNOSACPICA »

Koliko ja vidim,semenka nije pukla.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la HypnoToad »

Onda je plijesan sigurno.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Magica
rank1
Postovi: 7
Pridružen/a: 23.05.2015, 11:37
Ima zahvala: 7 puta
 pohvaljen: 8 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la Magica »

Je li moguce da nikne stabiljka, a na vrh da izbaci sjeme?
Malo sam zbunjena, ne znam kako raste, ako je sjeme izbaceno van na vrhu stabljike... ako neko ima pojma, de prosvijetli molim te! :-s
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la Devil'sChase »

"Da, moguće je", sjemena olupina se nije odvojila od prvih listića i zato je "isklijala" s njima van. Ostavi još par dana i možda će se listići sami odvojiti od nje, ako ne i ako biljka nastavi rasti, a olupina ostane, onda ćeš ju lagano uz pomoć pincete i škarica za nokte sama odvojiti.
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la username7 »

Moguće je da je o sjemenu riječ...Mada, za ovo doba godine (prerano za outdoor sjeme), te način kako je opisana situacija - prije bi rekao da je u pitanju muška biljka, možda i preflower nekog automatika. Okači sliku tog vrha da ne gatamo. Pozdrav.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la Devil'sChase »

Ma ne... nisi shvatio :) na tek niknuloj biljci je ostatak te sjemenke, tako da se ne radi o nikakvim muskim/zenskim opcijama još... Zašto misliš da je prerano za sadnju, sada je baš dobro, za neke ljude i prekasno vjerojatno :)
Avatar
Isflekani
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 15.04.2014, 14:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la Isflekani »

Magica je napisao/la:Je li moguce da nikne stabiljka, a na vrh da izbaci sjeme?
Malo sam zbunjena, ne znam kako raste, ako je sjeme izbaceno van na vrhu stabljike... ako neko ima pojma, de prosvijetli molim te! :-s
Sasvim normalna stvar opusti se i uzivaj nemas brige, a mozes i lagano da skines ljusku semena mada ja volim da priroda sama to zavrsi ;)
Ima bas jedna prica negde sam procitao ili cuo, kada se gusenica ucauri i leptir unutra se muci da izadje mi mozemo da mu pomognemo da otvorimo cauru za njega da lakse izadje ali time mu ustvari odmazemo jer se nije dovoljno borio i ojacao da sam izadje iz caure pa je samim time slabiji i manje su mu sanse da prezivi u prirodi...
:p :winkk:
A sadnja moze da se pocne kod nas u nasim podneblju vec od 1 maja ako ne i ranije tako da definitivno nije rano za sadnju napolje mislim vec je jun :)
Guybrush Threepwood
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Marijuana

Post Postao/la username7 »

Magica je napisao/la:Je li moguce da nikne stabiljka, a na vrh da izbaci sjeme?
Malo sam zbunjena, ne znam kako raste, ako je sjeme izbaceno van na vrhu stabljike... ako neko ima pojma, de prosvijetli molim te! :-s
Ja sam shvatio da je biljka nikla, razvila se (odvegetirala) i da pokazuje već spol. Ako je riječ o biljci koja je zasađena početkom sezone (krajem 4. početkom 5. mjeseca) onda je prerano da je već spolno sazrela, oprašila se i evo sjemenke viri na vrhu :D

Sad razumijem što je u pitanju...u slučaju niske vlage opna/ljuskica sjemenke može zapeti za stabljiku i/ili ne dati kotiledonima da se rašire...trebalo bi oprezno skinuti ljuskicu pincetom, a može se biljčici pomoći da sama to učini podizanjem vlage u boksu.
Odgovori