Terence Mckenna

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Terence Mckenna

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slika
Terence McKenna bio je pisac, filozof, revizionist i vizionar. Poznat je po proučavanju šamanskih običaja plemena u Južnoj Americi i sveobuhvatnoj filozofskoj misli koja je obuhvaćala teme od antropologije, morfologije, ontologije do psihodeličnog iskustva. Njegov je rad obuhvaćao razna područja, od Voynichove knjige preko podrijetla ljudske vrste do Teorije noviteta. Njegove teorije u sebi sadrže kombinaciju halucinogenih kemijskih sastojaka, gajanizma i šamanizma. McKenna je bio pobornik istraživanja alternativnih stanja svijesti kroz uporabu prirodnih psihodeličnih droga poput psilocibinskih gljiva i DMT-a.

Na youtube ima mnogo njegovih inspirativnih govora i svakako zaslužuje svoju temu na ovom forumu.

[media]link[/media]
https://www.youtube.com/watch?v=_5GUvaitm_c

[media]link[/media]
https://www.youtube.com/watch?v=GN-vMMpja30
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Gadgadni
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 06.06.2010, 10:53
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 40 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Gadgadni »

Terence McKenna Land

http://deoxy.org/mckenna.htm
'The world is a dangerous place, not because of those who do evil.
but because of those who look on and do nothing' ~ Albert Einstein
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Shanti »

majstor, donositelj svitanja, čovjek velikog srca dobro balansiranog s umom :)

"psychedelics do not fix you or make you smarter, they merely give you a front row seat to your own stupidity"

slika
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

Shanti je napisao/la:majstor, donositelj svitanja, čovjek velikog srca dobro balansiranog s umom :)

"psychedelics do not fix you or make you smarter, they merely give you a front row seat to your own stupidity"
Odličan citat, prvi put ga čujem, ali to je upravo ono što meni treba. Da nije bilo Terenca McKenne ne znam bi li se ikad odlučio za uzgoj gljiva. Već godinama to odgađam, ali sad sam čvrsto odlučio da je pravo vrijeme da uzgojim gljive. Spore su već na putu.

Poslušao sam stotine sati Terencea i upravo sam uzeo knjigu na njegovu preporuku od Junga - Psihologija i Alkemija, ali sheram jedan govor za koji mislim da će se posebno svidjeti članovima ovog foruma:

[media]link[/media]

A evo i vjerojatno najjači Terence McKenna community na YouTubeu, radi se o kanalu We Plants Are Happy Plants koji stalno objavljuje nova videa Terencea McKenne i isto tako odličnu elekričnu glazbu. Obavezno pogledati dokumentarac True Hallucinations koji govori o Terenceu McKenni (traje oko 3 sata).

https://www.youtube.com/user/wplnts

Što se tiče glazbe sa kanala, baš je nedavno izdan novi album "The History Ends in Green", imate stream na kanalu gdje je streamana glazba u trajanju od više od 4 ipo sata.

Evo kako izgleda jedan prosječni video s Terenceom i originalnom glazbom :D

[media]link[/media]
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Hermes »

I ja sam se navukao na njega xD Mnogo mi se svidja njegov pristup i razlog da se ovo uopste radi. I ja sam krenuo istim putem ali gledaj nije preporucljivo da krenes da citas odma Psihologiju i Alhemiju to je malo kompleksnija knjiga na tu temu. Moras da si upoznat vec dosta sa jungom i da krenes sa nekom laksom knjigom o alhemiji. Ja sam kontaktirao jednog lika koji predaje na americkom univerzitetu nesto na temu junga i alhemije i dao mi je preporuke kojim putem da krenem. Ako si zaintresovan tu sam!
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

Svakako sam zainteresiran, iako pročitat ću bar malo ovu knjigu da vidim kako će ić. Terence McKenna je rekao da je pročitao kad je imao 14 i bio je oduševljen. Već sam čitao od Junga mislim Uvod u psihoanalizu i to mi se dosta svidjelo.
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la bartul_9 »

Prvo sam otkrio Alan Wattsa i njega sam slusao valjda 2 godine svaki dan. Nakon nekog vremena sa otkrio i Terencea al nisam ga bas slusao, tek me prije par mjeseci poceo jako zanimat. Covjek stvarno govori predivne stvari i najbitnije ulazi u srz problema.
:sunn: you got nothing to lose
Avatar
Hermes
rank4
Postovi: 137
Pridružen/a: 31.05.2019, 10:33
Ima zahvala: 38 puta
 pohvaljen: 17 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Hermes »

Firmus je napisao/la:Svakako sam zainteresiran, iako pročitat ću bar malo ovu knjigu da vidim kako će ić. Terence McKenna je rekao da je pročitao kad je imao 14 i bio je oduševljen. Već sam čitao od Junga mislim Uvod u psihoanalizu i to mi se dosta svidjelo.
Hahahaha Terrence genije ali pokusaj svakako ako si vec upucen u Junga. Inace "Anatomija Psihe :Alhemijski Simbolizam u psihoterapiji " je knjiga koja mi je preporucena za uvod pa tek posle na Psihologija i Alhemija. Ajde izvestavaj kako ide bas me zanima !!
Avatar
Firmus
rank11
Postovi: 483
Pridružen/a: 29.05.2019, 15:54
Ima zahvala: 310 puta
 pohvaljen: 260 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la Firmus »

Kao što si i pretpostavio, većinu ne razumijem, ali mi je knjiga jako privlačna i za sad ću je samo prolistati pa ću je cijelu pročitati u budućnosti. Ne znam gdje mogu pronaći ovu knjigu koji si preporučio, ali radno bi je pročitao, čak i ako imaš još neku lakšu dobro bi došlo.

Nije bito je li knjiga na engleskom ili našem. Na libgen ima dosta od Ddward Edingerera ali ne vidim anatomiju psihe.

Nisam previše upoznat sa ovakim temama, ali svidjelo mi se predavanje McKenne o alkemiji i hermeticizmu. Sviđa mi se ideja što su prema hermetičkim idejama ljudi božanska, a ne pala bića. I tema o izbavljenju duha nad materijom je isto interesantna.
Avatar
bartul_9
rank3
Postovi: 66
Pridružen/a: 10.06.2019, 17:18
Ima zahvala: 51 put
 pohvaljen: 36 puta

Re: Terence Mckenna

Post Postao/la bartul_9 »

Kako sam bio na ovom forumu prije par dana, postavio ovaj post, te malo istrazivao o gljivama koje me sve vise privlace imao sam predivan san tu noc. Sanjao sam da sam u nekoj velikoj kuci sa Terenceom, druzimo se, pricamo i setamo kroz kucu koja je puna gljiva koje rastu od svagdje, iz zidova, poda, plafona, doslovno svagdje ima svakavih halucinogenih gljiva i kao on mi dao neku da pojedem i sanjao sam da imam neki trip. Nije bio prejak, imao sam neke vizije, al kao da sam cijelo vrijeme bio svjestan svega i bio u sebi, nisam otisao nigdje van tijela.

Inace moje iskustvo sa takvim stvarima je pola i jedna trecina Dalaj Lama slije jednom i to je to.
:sunn: you got nothing to lose
Odgovori