łł Šamanizam łł

Sve ono skriveno, tajnovito i misteriozno...
Avatar
Mandragora3
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 10.12.2014, 14:46
 pohvaljen: 2 puta

Re: łł Šamanizam łł

Post Postao/la Mandragora3 »

Ja nikada nisam djelovala u skupini ili odlazila na skupne rituale, možda nisam naisla na prave osobe za to a i imama malen strah jer smatram da je meditacija i sva iskustva koja proizlaze iz nje jako intimna i nekako sam zatvorena za to, al imala sam neke poznanike koji su mi pricali o tim iskustvima i da je bilo jako energeticno i duhovno, samo sto živimo u jako ruznom vremenu punom nepovjerenja pa tako i pronalazak iskrenih ljudi je dug i tezak koliko i samo prezivljavanje, mogu se nazvat konzervativnom i zatvorenom ali kad vam se posreci nadete osobu koja vam je srodna koju volite i to dijelite s njom, znamo koja je energija životna..

Iako mastam o nekom jezeru, nocima punog mijeseca, ples 5 elemenata,djeljenje, shvacanje itd, al to su mi nekako poveznice iz proslih zivota koje su potisnute od strane straha, kad njega pobijedim mozda i ostvarim tu želju :)
Ronin

Re: łł Šamanizam łł

Post Postao/la Ronin »

Tamo di je shamanizam temelj raznim kulturama ,od indijanaca ,pa do Japana ... takvi ljudi su totalno povezani s prirodom i zdravim načinom življenja,te pravilnijem pogledu prema stvoritelju odnosno dubljem pogledu prema životu. Pogledao sam jedan film od kurosawe zove se Dersu Uzala 1975-imdb,tu je jedna posebna vrsta ljudi Goldi ili Nanai ljudi ...oni štuju više Bogova ,od šumskih ,rječnih ,pa do vatre.Oni smatraju da svaka stvar ima svoj duh i da lutaju neovisno po svjetu.
Šamanizam je ajmo reč jako plemenita i duboko sveta stvar ,treba mu se pristupat s respektom inače može bit poguban ako se ne prilazi s poštovanjem.Šamanizam je svima nama u genima. Pozz
http://en.wikipedia.org/wiki/Nanai_people
Avatar
drencan
rank2
Postovi: 42
Pridružen/a: 23.08.2014, 20:14
Ima zahvala: 18 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: łł Šamanizam łł

Post Postao/la drencan »

https://www.youtube.com/watch?v=oAoCC__iykk

jedan zanimljiv doku o altajskim šamanima
I ja sam cu isceznuti, kao i svi mi. No , umijetnost sokolarenja ce zivjeti dok sokolovi budu mahali krilima. Ipak, ta umijetnost je ljubav, a ljubav je vjecna.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: łł Šamanizam łł

Post Postao/la Shanti »

a evo i jedan o bliskoistočnim šamanima :)

https://www.youtube.com/watch?v=77FvO-luWgA
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: łł Šamanizam łł

Post Postao/la Čiča »

[media]link[/media]

NRZ - Amazonski šamanizam i ayahuasca
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: łł Šamanizam łł

Post Postao/la Čiča »

[media]link[/media]

Šamanizam Inka
Lena-Tantra
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 13.04.2015, 14:42
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: łł Šamanizam łł

Post Postao/la Lena-Tantra »

Sprovedena sam kroz sistem jedne porodice i njegovim sinom jer sam se zabavljala sa njim. U pocetku je sve bilo lepo. Vec na prvim sastancima mi je pokazivao neke stvari u telefonu koje ja sanjam..Rekao mi je dobrodosla, ti si ta. U tih par meseci zabavljanja sve sto sam dozivela sa njim sam smatrala velikim izazovom. Imao je energiju, magiju posedovao i samim tim u pocetku sam se zezala ti si moj carobnjak,smeskao se samo, dovoljni su bili samo pogledi i osmeh da bi se sporazumeli. Dozivela sam sa njim tantru za pocetak,telo je gorelo ( ako budete hteli da otvorimo temu sve cu vam u detalje reci kao i za ostale stvari koje su mi se desile) isla sam dalje, svesna sam bila da ulazim u nesto sto nije za igru. Dalje, astralnu projekciju, mnogo jako nesto sto sam dozivela, ne kao nego dusa mi je oteta! Izbacili su iz mene nesto sto (mozda mislite da je trip ali NIJE) sam ja posedovala da bi se oni nahranili... Sprovedena sam kroz knjige Huan Migela, ali Iza granice straha me je dokrajcila...pre nego sto sam je uzela u ruke, moji snovi su govorili da sam ja te druga glava( glava zmije) koja izlazi kroz tunel, koja mora da prodje taj eksperiment da bi na kraju imala raj na zemlji. Ne vidim zbog cega, uvek sam ga imala. Nesto je krenulo po zlu, strahovi su vremenom poceli da dolaze sami,krecu moja istrazivanja ko si ti, ko je tvoja porodica, nema odgovora, ludela sam danima, tu su osecam ih gde god da odem. Sledece, otvorim trece oko?! Kako ljudi pobogu, panika iz dana u dan, nikom nista ne pricam..Vidim se sa njim, trazim pomoc, on se pravi lud, ne zna o cemu pricam, ja sam samo obican decko kaze. I jel znate kako se zavrsilo ovo?! Moji roditelji, pomoc lecenju kod psihijatra,sve je to proslo kako treba, nervi su mi bili u mozgu ostecenji jer sam ga naprezala svim tim stvarima a nisam imala odgovor,cak sam htela da se i ubijem u jednom momentu jer sam imala totalno pomracenje u glavi , crnilo jer milion pitanja a nigde odgovora. Proslo je skoro 4god od tad, i ako sam i ranije bila ovde da nadjem odg, tek sad se usudjujem da ovo pisem. Ja sam dobro, ne znam nista o toj porodici, ali dusu nemam, strahove imam kad god se setim neceg, kad hocu da izmeditiram, da otvorim sve cakre, da vidim ima li svetlosti za mene, mozak salje signale i srce hoce da iskoci, ne osecam povezanost zbog toga , meni vrlo bitne stvari a to je toplinu mog organa, onog osecaja, da je pomazis a da ti je lepo. Napisala sam vam samo 10% onoga sto sam dozivela, volela bi da se otvori ova tema, potrebna mi je pomoc...ne mogu vise ovako da se borim sama, znam da nesto imam u rukama, a strahovi su prisutni i zato ne smem ni sama da se igram da bih nesto ponovo ostvarila od svega ovog, jer ponavljam, dusa mi je oteta, nemam osecaj ,hocu da je povratim, ne posedujem ljubav, ne mogu da osetim to..ne mogu da zavolim vise nikog od tad, ljude gledam i sve trazim ,trazim taj spoj, nesto sto cu osetiti kao pre te porodice sto sam osecala,ali nista... Hvala svima koji budu imali strpljenja ovo da procitaju, budite od pomoci, bicu vam zahvalna <3
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: łł Šamanizam łł

Post Postao/la Ninti »

Pozdrav i dobro došla!

Kada kažeš da su "iz tebe izbacili dušu da bi se oni nahranili.." Na koga točno misliš pod "oni"?
Tvoja duša ne može biti oteta, a da si u isto vrijeme u stanju napisati gornji post. Tijelo bez duše može funkcionirati eventualno kao zombi, AI ili tako nešto, ne čini mi se da je to slučaj kod tebe. Vjerojatno ne činiš samoj sebi i svojoj duši uslugu ako se uvjeravaš u to.

Kroz cijeli tvoj post osjeti se veliki strah (i paranoja?) i to je nešto od čega trebaš krenuti - rješavanje strahova i otklanjanje uzroka tih strahova koje ne možeš objasniti.

Ima tu dosta nejasnih stvari kao recimo ovo: "Sprovedena sam kroz sistem jedne porodice i njegovim sinom jer sam se zabavljala sa njim" O kakvoj porodici je točno riječ i kakvom sistemu?

Hvala na dijeljenju svog neobičnog iskustva, rado bi ti pomogla, ali molim te da napišeš malo detaljnije i malo više artikulirano o kakvim točno napadima se radi i koliko tvoje iskustvo ima veze sa psihodelicima?
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Lena-Tantra
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 13.04.2015, 14:42
Ima zahvala: 9 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: łł Šamanizam łł

Post Postao/la Lena-Tantra »

Suze su mi krenule, jer upravo vidim da neko zeli da mi pomogne. Jasno si me otkrio/la u 2 recenice. Prvo , reci cu ti.. sto se tice njega konkretno decka, on je uz pomoc mene , kad je rekao ti si ta, dobrodosla.. istrazivao zasto sam tu, koja je svrha nas, tu se ukljucila i cela porodica koja je celokupno jako cudna, da sam odmah pomislila da su samani, cudno se oblace, jako misteriozni itd..ali sve je to bio izazov za mene..tunel kad mi je pokazao, igricu u telefonu, ja sam to nocima sanjala i nisam znala zbog cega je sanjam, naci cu tu igricu, sad ne mogu da se setim naziva, ali identicna je iz mog sna.
Drugo, ogroman strah, i da paranoja koju nikad u zivotu pre nisam imala dok nisam njega upoznala. Ja sam tip devojke koja je uvek bila nasmejana, vedra, pozitivna, skolovana, iz dobre porodice,ali koja je umela da zavari dzok kad je dobra i kvalitetnana bleja u pitanju, nikada nisam preterivala u tome. Nikada me nije privlacilo nista osim toga dok nisam cula za LSD, probala ga na Fruskoj gori u prirodi, drzala se pravila kako treba da se ponasam, sve je tod dana proteklo kako treba,smeha bilo dosta, osoba koja je cista pored mene itd, ali ostavio je mali trag na mene jer sam od malog kamena imala uvecanje, stvaranje velike crne rupe i rekla u jednom momentu Ja sam alisa u zemlji cuda i htela da udjem u tu rupu, mislim da je drug tu zakasnio jer me dobro izvozao trip . Tu me malo povukao LSD i jedino kad me spustalo posle nekih 9h, imala sam uzasan trip, losa zavrsnica, lupanje srca, plac. Ali normalna sam bila sutradan. I od tog LSD-a proslo je god dana, dok nisam njega i njegovu porodicu upoznala. Normalno nastavila kao i pre, dzok s vremena na vreme i to je to.
E sad,ja to zovem sistem, znam da ti je cudno, ali kad kazem sproveli me, na konkretno knjigu mislim, jer sam je dobila na skroz drugoj strani koja nema veze sa njima i tako shvatila sve o toj porodici , jer u toj knjizi ja sve sanjam pre nego sto sam njih upoznala, pa sam shvatila da su samani ali da li su imali dobru ili losu nameru , tvrdim i znam da jesu i to losu, jer ja od kako sam sa njima, sve sto sam posedovala, harizmu, sjaj u ocima, ljubav koju sam pruzala prijateljima i bila jedno drago dobro lepo i nasmejano stvorenje , to nemam vise, fizicki izgled je ostao ali sam unutra prazna, mrtvo telo, bez osecaja...
A konkretno posto su se pravili ludi posle svega sto su mi uradili, koliko god tad u momentima bilo lepo, tacnije sa partnerom, mene je kopkalo kako je to moguce, na osnovu cega oni to meni rade, pa kopanje po netu, pa sama u sobi izvodim trikove sve, i sve uspem mimo njega, astral, tantru, otvaranje svih cakri ali kako mi palo na pamet otvaranje treceg oka to mi nije jasno,povukla me neka vise sila,zlo neko... ne znam puno o tvome ali znam da se po meni jako lose zavrsilo. Dosla sam u fazu lecenja jer sam prvo osecala veliku grizu savesti, sto sam sebi to dozvolila i sto je mozak sam poceo ne kontrolisano da radi, nervi poceli da se kidaju,pucaju ne mogu to doktorski strucno da objasnim , ne znam ni sama,zato i rekla mojima, samnom nesto nije u redu , bila sam kod najboljeg psihijatra za takve slucajeve ali i on se pravi lud, kaze LSD je to uradio tebi. NIJE! LSD je tog dana zavrsen, i to je bilo god i jace pre upoznavanje te porodice. A ako je proradio posle toliko vremena onda nemam reci. Onda mi samo treba pomoc, kako povratiti ovu mrtvu dusu, ovo sto opet tvrdim i znam da je uzeto ili sam sama sebi uzela i preko tantre i preko astr. pr...?! Kako povratiti to, kakoizbaciti te strahove, kad vise ne mogu ni obicnu meditaciju da uradim a znam da mi je sve to na dohvat ruke samo mi treba neko ko ima vc iskustva sa svim tim?! <3 :*
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: łł Šamanizam łł

Post Postao/la antoniopavaroti »

nego samo da usput priupitam..a šta je sa momkom sa kojim si bila? Kako je to završilo? Mislim sa tim dečkom iz te familije...
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori