Šta radit sam u šumi

Proširimo horizonte
Odgovori
Avatar
NONAME
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 01.02.2015, 18:12

Šta radit sam u šumi

Post Postao/la NONAME »

pozz ekipa
neko vrijeme vec razmisljam da otidjem u sumu onako sam sa satorom negdje di me nece moc niko nac ,ako me pitate zasto to,pa dosadio mi je vanjski svjet i nemam nikakvu kontrolu nad njim i vidim samo neke extremne izlaze ,a ovo je jedan od njih koji mi se cinio najmanje destruktivan.
Sta bi tamo radio ,ovako nesto sam mislio ,posto sve dolazi iznutra prema van kako bi rekli neki ,malo bi se zabavio tim unutarnjim svjetom.Prvo sam se mislio oslobodit letaca ,letaci su za one koji neznaju bica koja se hrane nasim emocijama a za uzvrat nam daju um ,tako nesto,mozda su stvarni mozda ne ,ali ja osjecam kako mi nesto sise energiju ,nista ne poduzimam u nikojem smislu jer sam se puno puta opeko ,tj ko da nesto preuzme kontrolu nad tobom i tek kasnije skuzis sta si trebo napravit.
I tako osim sta bi se bavio rekapitulacijom da se oslobodim letaca ,buljio bi u lisce da ojacam drugu pozornost ,to su sve metode od carlosa castanede meni najdrazeg pisca ,al radio bi sta god treba da povratim ravnotezu ,sta kazete na to ,sta bi jos mogo radit u sumi?
.
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Šta radit sam u šumi

Post Postao/la Shanti »

Naši problemi na planeti koje imamo su zajednički, a istovremeno i osobni. Ne vidim kako sami sa sobom možemo istisnki napredovati. Istina je, svako mora sam za sebe rješavati svoje stvari, boriti se sa sobom, ali ako sam u svemu tome samo ja i moje dobrostanje, čemu onda to...trebalo bi da sa sobom riješimo neke stvari i da uspijemo ostvarit komunikaciju, da možemo prijateljima, rodbini i kome god, istinski iskomunicirati tko smo i što smo...što želimo. Emocije, one dobre i one loše (uvjetno rečeno) su suptilna stanja komunikacije. Ovdje smo stavljeni da učimo i rješavamo probleme koje imamo, da otkrijemo jedni druge, da otkrijemo božanskog Drugog. Ako pokušamo na bilo koji način pobjeći od zadataka, vratit će nam se, možda u drugom oblliku. Danas smo kao civilizacija, jako vješti u izbjegavanju problema :D pa se zbog tog potiskivanja dešavaju stvari da ljudi ostvare sve što su "željeli" imaju sve, a jednostavno muka im je. Ne znaju biti sretni. Svaki put kad bih prolazio ili boravio u dijelovima gdje su ljudi bogatiji, obrazovaniji i slično još više bih se uvjerio koliko su napeti, nesretni i ne znaju biti to što jesu, dok su mjesta gdje ljudi nemaju ništa puna sretne djece, možda su malo prljaviji, mršaviji, alli su sretni. Naravno, ovo nije pravilo tako da ima svega...
Ali mislim da je i tako djelomično zbog nametnutog nam sustava vrijednosti...gdje ne vlada demokracija, nego patokracija, što znači da onaj tko je bolesniji u glavu da se tako izrazim, će vjerovatno biti na višoj poziciji u hijerarhijskoj ljestvici, što opet ne mora značiti jer ima direktora i šefova koji su predivni ljudi. Mnogo ih je manje, ali ih ima.
Uh skrenuo sam s teme. Kod letača i svakakvih drugih oblika energetskog parazitizma (uključujući i one parazite koji smo sami kreirali u našoj svijesti), razno raznih ispušnih ventila gdje trošimo energiju, mislim da nema drugog odgovora nego stalno biti besprijekoran. Stalno se boriti, (iako otežavajuća okolnost može biti ako borbu shvatimo kao borbu, a ne kao prolazno ili prijelazno stanje krize nakon kojeg slijedi trajno poboljšanje). I kad se desi da padnemo, a dešavat će se, treba se još odlučnije dignut i šamarat dalje...
Znaš kako kaže don Juan, ratnik ništa ne shvaća kao blagoslov ili prokletstvo. Sve je izazov.
Sumnjam da ćeš probleme riješit jednim odlaskom u šumu (ako uspiješ, javi kako :D ) ali odlazak u šumu svakako ti može biti od pomoći.
Samo misliš da nemaš kontrolu nad vanjskim svijetom, ali imaš (doduše u određenoj mjeri, a i u ovoj tvrdnji postoji mnogo paradoksa), a imat ćeš kontrolu nad vanjskim svijetom kad ostvariš kontrolu nad unutarnjim....valjda...tako kažu :-?
Ronin

Re: Šta radit sam u šumi

Post Postao/la Ronin »

Svaki čovjek bez obzira bio u grupi ili sam...svaki čovjek ima svoju vlastitu energiju i u kojoj je uvjek sam . Puno ako provedeš u društvu i vidiš da te udaljilo od tebe i brige prema sebi,automatski um to primječuje i počneš sam sebe korigirati. Tvoja tema je sasvim pristojna i prirodna.Nije bitno što raditi u šumi ,samo budi u šumi ....treba malo više vremena da se ta negativna energija očisti ili takoreč resetira.Onda češ vidjet da svi mi imamo jednaku potrebu kao što ti i tvoja tema opisuje.
Na kraju vidiš da rasteš i postaješ jači ,kad si u prirodi i osluškuješ sama sebe.
Zapamti svi mi ljudi imamo takve situacije,pa nemamo vremena se posvetiti jedni drugima nego samome sebi što inače i trebamo ,društvo bi bilo kvalitetnije. Ljudi nisu svjesni da zapravo pretjerano druženje može prerast u jednu vrstu borbe(verbalnog konflikta) i pretjeranog stresa,baš upravo radi toga jer se ne posvečujemo sebi.Treba samo znat svoje potrebe i ne pretjerat u njima.

U prirodi možeš svašta : ovisi o tvom podneblju ;možeš skupljat ljekovito bilje ,pa sušit i napravit čaj od 10 i više vrsta bilja.Igraj se doktora istražuj biljke.Ponesi zdravu hranu ,probaj se čistit,postit itd...Napiši svoju misao u bilježnicu i smisao o životu tokom boravka u prirodi....

Ponesi sve šta misliš da če ti trebati ,prespavaj sam par noćiju ,da te samoća i priroda vrati sebi
da osjetiš život.Take Care!

P.S. Kako je stari Splitski pjesnik jednom rekao ;

Samoćo u svem blažena si.
I blaženstvo ti si sama.
Avatar
Čiča
rank5
Postovi: 169
Pridružen/a: 26.11.2014, 19:43
Ima zahvala: 285 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Šta radit sam u šumi

Post Postao/la Čiča »

Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Šta radit sam u šumi

Post Postao/la pecurko »

Iskreno sad nije dobro vreme za šumu, niti za šator. Ako ima neka pećina, to bi bilo bolje.
Svakako savetujem da sačekaš proleće, šuma će oživeti i imaće mnogo više energije u njoj.
A raditi možeš sve, skakati od stabla do stabla, brati biljke i gljive, pričati sa životonjama.
Nemoj siliti nikakvo oslobađanje ili retrospektivu, ništa nemoj planirati, prepusti se. Vreme će se drastično usporiti, tako biva kad čovek tihuje.
Svakako podržavam osamljenost :sunn:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Ka3p
rank2
Postovi: 45
Pridružen/a: 02.06.2011, 13:28
Ima zahvala: 22 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Šta radit sam u šumi

Post Postao/la Ka3p »

Ja sam bas pricao sa curom o tom, Kao da bi mogli otic u sumicu neku na 2-3 Dana kad dode ljepo vrijeme I kada priroda ozivi, malo se rijesit vampira Koji nas Sisu, opustit se, poigrat hehe, jer ono dobro je pobjeci malo Od ritma grads I opcenito Od ljudi, doc malo do cistog zraka , do tisine I nac mir ispod nekog ljepog drveta I laganini biti jedno sa prirodom, pricanje sa zivotinjama, ahah, nezz Ali ja to radim stalno I sa biljkama isto, ponekad osjetim Kao da me slusaju I razumiju..:smile:
Herb is the healing of a nation, alcohol is the destruction
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Šta radit sam u šumi

Post Postao/la Perun »

Dragi moj Noname,
Ronin ti je sve rekao, pečurko još i više. Sviće u sedam, mrači se malo prije šest, valja bit budan bar do ponoći. E to ti je šest sati u šatoru... Mislim, možeš se valjat po vrećama ito, ali skvrčit češ se kao kora od pancete. Zato, treba ti baraka, lovačka kućica, planinarsko sklonište. Ili špiljica, mala, da ju je lako zagrijat. Ako si u Dalmaciji, mogu ti pomoć.
I kao što ti je Ronin rekao, kad dođeš u prirodu, samo budi. I ništa više.
Udiši, gledaj, upijaj svim čulima. Slušaj vatru gledaj plamen, pleši u duši s njime.
Sretno.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Šta radit sam u šumi

Post Postao/la antoniopavaroti »

.., makar baš to..zima ..samoča..oskudica..surova priroda nas stavlja na iskušenja i jača srce
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: Šta radit sam u šumi

Post Postao/la username7 »

Ako se nađeš u nedoumici - odaberi ono što će ti dati iskustvo više, ali pritom ne zaboravi : ne možeš napraviti dobru stvar iz krivih razloga.
Odgovori