Jako cudno iskustvo!

Proširimo horizonte
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Jako cudno iskustvo!

Post Postao/la Shanti »

tako je, ima pomagača :) a ne valja se oslanjat previše na njih...a bogami ima i odmagača, i to žešćih, koji nas poznaju mnogo bolje nego mi sebe, i znaju bit zajebani...al to je normalno...živimo u predatorskom svemiru...najbitnije je ne podleći strahu, sjetiti se tko smo i šta zapravo, tu leži snaga :sunn:

a najgore od svega su odmagači koji se prave da su pomagači, a i njih se može namirisat ako imamo kontakt sa sobom...sad je vrijeme pojačanih zbivanja i programi matrice se mijenjaju :psy tako da valja prionit radu na sebi :thumbsup: što bi kapetan Buzz Lightyear rekao : no time to waste !

:grouphug:
Ronin

Re: Jako cudno iskustvo!

Post Postao/la Ronin »

Dakako Shanti ,ali još si nešto zaboravio pazi se onih koji uvjek dobro pričaju ... Stara izreka
Još nešto grdno si pogriješio ; Strah je jako jako bitan ;) ..pozz
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Jako cudno iskustvo!

Post Postao/la antoniopavaroti »

..strah je prvi neprijatelj "čovjeka od znanja" i njega se mora pobjediti inače nema napretka u spoznaji na putu ratnika za postizanjem moči . Don Huan.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Ronin

Re: Jako cudno iskustvo!

Post Postao/la Ronin »

Strah je bitan ,nije strah don huan-a i moj strah jednak ,jer polazim od sebe... tu nas strah razlikuje jedno od drugih...zato je opasno oslanjat se na iskustva drugih....poz antonio
Moj strah moje neznanje ...... :)
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Jako cudno iskustvo!

Post Postao/la Shanti »

Pa svakako da je bitan, potreban je, pokazatelj je...a prvenstveno sam mislio na onaj strah koji paralizira, koji sprečava napredak, strah koji je na putu nepoželjan...za kojeg znaš da nije opravdan a svejedno je tu tetkicu mu :-? e takav strah treba odbacit, tj. pobjedit
Ronin

Re: Jako cudno iskustvo!

Post Postao/la Ronin »

Razumim te ....Strah je pozitivan sve dok se on ne pretvori u stres ....jer strah te gura a kad taj strah se ponavlja jednostavno postaje stres..onda stres postaje" borba ili bjeg".. to su moje rječi ,ne bih htio pametovati nikome ,ali volim baš pričat o tome ...zato svi trebamo mirnu zajednicu ,gdje bi se napokon ....čovjek mogao na kraju počet suočavati sa svojim pravim strahom "sobom" svojim egom....i raast i učit o sebi ....al kako češ kad moraš sutra na bauštelu npr... Ugodna noćć (%) :earthhug:
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Jako cudno iskustvo!

Post Postao/la entheogenic »

Dobro si rekao ovo da nam treba mirna zajednica gdje bi svaki pojedinac mogao zivjet slobodno bez strahova..ali to nije nuzno jer sve je to moguce i u danasnjem drustvu, samo je pitanje kolko hrabrosti imamo i koliko smo odvazni hehe :)
Kada mjenjamo sebe saznajemo i koje su nam osobe potrebne u zivotu a koje suvisne jer onaj kome smeta moj osobni "rast" mi u zivotu ni nije potreban..
Om Shanti
Ronin

Re: Jako cudno iskustvo!

Post Postao/la Ronin »

Vidiš kažeš : "onaj kome smeta moj osobni "rast" mi u zivotu ni nije potreban.." makneš se od takvih,to je jedini način da pokažeš nekome ko ne zna rasti da počne rast. Vjeruj mi ,pazi imam ja i u obitelji takvih ljudi kojima moj osobni rast nije u interesu ,nije da im smeta ,nego ne znaju idu u jebenu crkvu gdje se jadni zatupljuju ....zato treba sve poštivat...samo se makneš budeš primjer.Svi su opterečeni danas : prva pitanja ljudi su :jel radiš,imaš auto,di živiš.....a ja njima :pa radim na sebi ...i živim od zraka ; a on meni ;pa kako živiš od zraka ? ;ja njemu kako nemožeš ;) vidiš da dišeš....znači s ljudima treba na šalu ,nekad od takve velike tolerancije prema debilima oko sebe čovjek pada u agresiju i počne se povlačit,zapravo ....tada vidiš svijet kao kroz staklenu čašu ...to je Zen
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Jako cudno iskustvo!

Post Postao/la antoniopavaroti »

entheogenic je napisao/la:Dobro si rekao ovo da nam treba mirna zajednica gdje bi svaki pojedinac mogao zivjet slobodno bez strahova..ali to nije nuzno jer sve je to moguce i u danasnjem drustvu, samo je pitanje kolko hrabrosti imamo i koliko smo odvazni hehe :)
Kada mjenjamo sebe saznajemo i koje su nam osobe potrebne u zivotu a koje suvisne jer onaj kome smeta moj osobni "rast" mi u zivotu ni nije potreban..
kolika je prednost takve mirne zajednice jednako je i ograničavajuća..jer mirna voda stvara močvaru..blato..brza ..dinamična voda puna borbe stvara bitrinu i akciju . Borba..borba..to su one karakteristike koje jačaju..koje su osnova u evoluciji.

U životu su nam potrebne sve osobe pogotovo one koje "smetaju " u rastu . Baš suprotno , trebaju nam ponekad i više nego one osobe koje nas "prate"..na takvim se osobama čeličimo..na njima oštrimo svoju suosječajnost..razumijevanje ..opraštanje pa i ljubav i TAKO mijenjamo sebe..samo tako. Nema dugog načina ..MALI SITNI MUČITELJI SU NAM POTREBNI..kao i mi njima , razlika je jedino u tome da će onaj koji ima svjest i odluku i volju da raste znati iskoristiti takve za rast..kao što biljka koristi zemlju za svoj napredak..U tom procesu netko ostaje gnoj a netko orhideja..ipak u cjelom procesu oboje su neophodni..
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Jako cudno iskustvo!

Post Postao/la pecurko »

pazi imam ja i u obitelji takvih ljudi kojima moj osobni rast nije u interesu
Ovo je sasvim dobar pokazatelj da se udaljavaš od mehaničnosti i uticaja zakona koji kreiraju ovu realnost. "Nijedan nije prorok u svom selu."
Čim se čovek pomeri ka sebi i počne udaljavati od maski ličnosti, ovo je jedan od prvih načina da te zakoni opet vrate u svoj krug delovanja vršeći pritisak preko bliskih ljudi. Za mnoge se stvari ovde završe, mada tad više ne mogu ni nazad ni napred.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Odgovori