Ludost

Proširimo horizonte
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Ludost

Post Postao/la entheogenic »

Sta je to po vama ludost, kako bi ju opisali? Nekom rijeci, recenicom, stihom, pjesmom? Kako dozivljavate to stanje i osjecate li ga na sebi i ako da na koje sve nacine? Koja je granica izmedu normale i ludosti ako ista postoji? Znam da su ovo teska pitanja ali evo ako imate neka znanja koja bi mi pomogla u rjesavanju ove zanimljive misterije ili jednostavno zelite iz sebe izbaciti ono tesko shvatljivo slobodno pisite :psy
Om Shanti
Avatar
Be Love
rank2
Postovi: 10
Pridružen/a: 06.12.2014, 00:10
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 7 puta

Re: Ludost

Post Postao/la Be Love »

Ja smatram da ne postoji ludost, postoje samo ljudi koji ne prihvaćaju različito od sebe.
Life is simple. Breathe in - breathe out. Repeat.
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Ludost

Post Postao/la Zgubidan »

Haha, ludost sam skužio na velikim količinama gljiva. Točno znam kako je šizofreniku u glavi. Ali trip prestaje pa je zato zakon! Tj dobro je kontrolirano biti lud :)
Ja imam faze, neke podvojene ličnosti. Dođem doma s posla i da me jebeš, znam generalno na čemu radim, ali ne pamtim neke detalje i pojedinosti. Sutra ću na poslu opet znati sve šifre, di i kaj treba zamjenit, izmjenit, popravit... Nije da me boli kita za posao, baš ko neki oblik dvojne ličnosti. Poslovnjak, nabrijan i poduzetan koji moram biti zbog posla i kredita... I ovaj pravi ja, na kauču, napušeni, pravi zgubidan. Ovaj drugi mi fali, premalo se družimo :(
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Ludost

Post Postao/la entheogenic »

Zao mi je sta ti fali ovaj kako kazes "pravi ti", zivot je cesto prenapet, stresan i unaprijed isplaniran zbog svih tih obaveza "modernog covjeka" sta po meni nikako nije dobro :sad: tako da sretno sa ponovnim pronalazenjem zgubidana u sebi!
Kad pogledam sebe mislim da malo previse odgovaram opisu ovog drugog tebe, sve vise gubim sposobnost da skoncentrirano i odgovorno obavim nesto vazno jer mi se jednostavno neda radit nista sta me ne zanima :bigsmilee: , ali bas sam danas procitao(mozda je to sudbina hh) post od dr. duke-a pa me to motiviralo da se sljedece godine malo sredim i pokrenem! :)
Om Shanti
Ronin

Re: Ludost

Post Postao/la Ronin »

Budi lud samo nemoj bit toliko lud da počneš činit štetu sebi i drugima onda češ znat da si zapravo "normalan" :)) , Ja mislim da čovjek u fazi kad se pronađe u svojoj koži ajmo reč doživi prosvjetljenje pa i kroz psihodelike ,treba imat ruku drugih ljudi da se međusobno podupiremo i podržavamo , jer u ovome svjetu gdje su svi normalni teško je bit Lud ;) ,a bit lud je meni najdraže... :p Ludost je najveća iskrenost ,ajmo reč "dijete" koje svi njegujemo u sebi ....
Avatar
SleppyInHead
rank4
Postovi: 112
Pridružen/a: 09.01.2013, 16:54
Ima zahvala: 24 puta
 pohvaljen: 45 puta

Re: Ludost

Post Postao/la SleppyInHead »

Ludost je izmisljeni pojam. Ne postoji. Ista stvar kao i sa normalnošću. Zašto da pričamo o nečemu što nam je etiketirano kao ludo. Kao da postoji ludo ja i normalno ja.E pa to su laži jer sve smo to mi i čini naš identitet.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Ludost

Post Postao/la antoniopavaroti »

entheogenic je napisao/la:Sta je to po vama ludost, kako bi ju opisali? Nekom rijeci, recenicom, stihom, pjesmom? Kako dozivljavate to stanje i osjecate li ga na sebi i ako da na koje sve nacine? Koja je granica izmedu normale i ludosti ako ista postoji? Znam da su ovo teska pitanja ali evo ako imate neka znanja koja bi mi pomogla u rjesavanju ove zanimljive misterije ili jednostavno zelite iz sebe izbaciti ono tesko shvatljivo slobodno pisite :psy
Meni se najviše sviđa opis ludosti , odnosno " kontrolisane ludosti" u djelima Carlosa Castanede ..." Učenje Don Huana".
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
entheogenic
rank4
Postovi: 136
Pridružen/a: 16.01.2014, 11:03
Ima zahvala: 144 puta
 pohvaljen: 47 puta

Re: Ludost

Post Postao/la entheogenic »

Cuo sam za kontroliranu ludost ali ne znam tocno o cemu se radi pa vjerujem da je doslo vrijeme da malo istrazim taj pojam hh.
Jel mi mozes preporuciti neko djelo od castanede u kojem je to razradeno? :)
Om Shanti
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Ludost

Post Postao/la antoniopavaroti »

...on je napisao jedno 7-8 knjiga..sve su izvrsne..izvrsne..Ja sam ih čitao 15,, godina..višekratno.. mnogo sam naučio .Prva knjiga zove se " Učenje Don Huana" pa onda " Put u Ihtlan" " Prvi krug moči " itd..neznam baš po redu , ne sječam se , a i na njima ne piše I-knjiga II knjiga pa se možda teško snalaziti..ali prva knjiga mu je svakako Učenje Don Huana. Imaš na inte. pa malo proguglaj..mogu se skinuti a mislim da i the majka ima u knjižnici te knjige ..provjeri pa skini..javi utiske
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Ludost

Post Postao/la antoniopavaroti »

..evo sam našao ovaj redoslijed njegovih knjiga ..možda će ti pomoći..
Redom su to:
Učenje don Juana, Odvojena stvarnost, Put u Ixtlan, Priče o moći, Drugi krug moći, Orlov dar, Unutrašnja vatra, Moć tišine, Umijeće sanjanja.
Tensegrity - magični pokreti je knjiga vježbi. Nakon smrti izašle su još: Aktivna strana beskonačnosti, Kotač vremena.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori