Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FARMER »

Po kojoj logici se kolonizirano zrnje kontaminira kad protresem teglu, ne razumijem bilo sve bijelo kolonizovano 100% protreso sam je da se rastave zrnja vratio u inkubator. jutros otisao da vidim kad na nekim mjestima zelenkasto!? KAKO??? I to nije prvi put da mi se ovo desi jebem mu majku ne treba nikad tresti jebene tegle, i jos svi kazu treba protresti na 30% kolonizacije treba kurac!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Zelenkasto ili plavkasto? Ogromna razlika.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FARMER »

hmmm, nisam siguran ali nebi trebalo da se kontam. bila je super nisam je ni otvarao ni nista. uglavnom cu je kejsat pa cu vidjet sta ce biti!
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FARMER »

jeli moguce da mi se kokos kontaminira zbog viska vode jer nisam busio rupice na foliji kod kejsanja, evo vec drugi put mi se posude kontaminiraju neznam u cemu je problem sve sam uradio kako treba. jedino te rupice na foliji nisam stavljao a prvi grow mi je uspio odmah a tad sam pravio rupe na foliji. i jesu li stetne gljive iz kontaminiranog kokosa a prosli grow mi se pojavila kao paucina na vrhu supstrata taman gljive pocele i ja bacim 3 posude zbog toga. a vidio sam da me je hypno pitao dali je islo u visinu nije nego samo preko kokosa!
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Pitaš pitanja koja su teška za odgovoriti jer ovise o previše drugih varijabli.
Ja bih rekao da nije tu problem u previše vode, nego u slaboj izmjeni zraka, ne kontaminira se nešto samo zato što je mokro, nego zato jer stoji u ustajalom, vlažnom zraku.
Ta paučina se lako može riješiti s malo peroksida.
Velika većina kontaminacija nije štetna ni na koji način, osim za buduće uzgoje jer izbace velike količine novih spora u prostor.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FARMER »

Kad mi se ta paucina pojavila pumpica od 60LH je radila konstantno u boxu od 15 litara i samo mi se u jednoj posudi pojavila ta paucina u tom boxu a bile su dvije. Uglavnom hvala Hypno
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Pumpe nisu idealno rješenje, pre slaba i pre spora je to izmjena zraka. Treba oponašati vjetar, naglo osušiti zrak i potaknuti isparavanje supstrata.
Uglavnom, Dactyllium plijesan, 'paučina', se pojavljuje zbog ustajalog zraka i može se lako riješiti vodikovim peroksidom. Nije opasna ni na koji način.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Mark777
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 09.04.2014, 23:33

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mark777 »

Jel se smije piti alkohol prije konzumacije gljiva? I jel se smije piti alkohol nakon gljivi pad pusti djelovanje ? Barem pivu?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Naravno, nema nikakvog sukoba u djelovanju. Nekome odgovara, nekome ne, to ćeš vidjet, većina ljudi doslovno ne može pit pod utjecajem psilocibina.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Mi_Moon
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 09.02.2014, 22:11
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Mi_Moon »

Bok ekipa, citam vas al ne pisem baš neš. Eo preselio sam se i imam grow space te jedva cekam da kameru nabavim da i dokumentiram kaj radim :). Imam pitanjce jedno u vezi raži, dali mogu koristiti oljušteno zrno? čini mi se da bi trebalo biti ok jer i riža je oljuštena tak da jedu ugljikohidrate a ne celulozu . :D
Odgovori