50 pitanja koja ce vam osloboditi um

Proširimo horizonte
Odgovori
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

50 pitanja koja ce vam osloboditi um

Post Postao/la dr.manijak »

Svi mi imamo trenutke kada smo nezadovoljni sobom ili svojim zivotom, kada osecamo veliki pritisak na nas od strane drugih iako mozda uopste ne postoji. Tragajuci netom naisao sam na jedan odlican clanak koji je licno meni pomogao da se malo otarasim tog bed osecaja u sebi i dam sebi odgovore na neka pitanja koja na koja mislim da bi svako trebao da odgovori, imao on lose dane ili ne. Ali verujem da ih svi nekad imamo, neko to oseca manjim a neko vecim intezitetom.

Pa evo i pitanja:

Ova pitanja nemaju tačan ili netačan odgovor. Jer ponekad, postavljanje pravog pitanja je odgovor.


1 Koliko godina biste imali da ne znate koliko ste stari?
2 Šta je gore, ne uspeti ili ne pokušati?
3 Ako je život tako kratak, zašto radimo toliko stvari koje ne volimo i volimo toliko stvari koje
ne radimo?
4 Kada sve bude rečeno i urađeno, hocete li imati osećaj da ste više rekli nego učinili?
5 Koju stvar biste najviše želeli da promenite na ovom svetu?
6 Kad bi sreća bila nacionalna valuta, na kojoj vrsti posla biste se obogatili?
7 Da li radite ono u šta verujete, ili se usmeravate ka onome što radite?
8 Da je prosečan ljudski životni vek 40 godina, kako biste živeli svoj život?
9 U kojoj meri zapravo kontrolišete kurs svog života?
10 Da li više razmišljate o tome da radite dobro stvari ili da radite dobre stvari?
11 Na ručku ste sa tri osobe koje poštujete i kojima se divite. Svo troje počinju da kritikuju vašeg
dobrog prijatelja, ne znajući da ga poznajete. Nihove kritike su odvratne i neopravdane. Šta
ćete uraditi?
12 Ako biste mogli da ponudite novorođenoj bebi jedan savet, šta bi to bilo?
13 Da li biste prekršili zakon da biste spasili voljene osobe?
14 Da li ste nekada videli ludilo koje ste kasnije videli kao kreativnost?
15 Šta je nešto što znate da radite drugačije od ostalih?
16 Kako to da stvari koje vas čine srećnim ne usrećuju i sve ostale?
17 Postoji li nešto što niste uradili a zaista želite da uradite? Šta vas sprečava?
18 Da li se držite nečega čega je potrebno da se oslobodite?
19 Ako biste morali da se preselite u drugu državu, koja bi to država bila i zašto?
20 Da li pritiskate dugme za pozivanje lifta više puta? Da li zaista verujete da će lift tako ići brže?
21 Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
22 Zašto ste vi vi?
23 Da li ste vi ona vrsta prijatelja kuju biste želeli da imate?
24 Šta je gore, kada se vaš dobar prijatelj odseli, ili kada igubite kontakt sa prijateljem koji živi
pored vas?
25 Na čemu ste najviše zahvalni?
26 Da li biste radije izgubili sve svoje uspomene, ili izgubili mogućnost sticanja novih uspomena?
27 Da li je moguće znati istinu bez prethodnog izazivanja iste?
28 Da li se vaš najveći strah ikada obistinio
29 Sećate li se tog vremena pre 5 godina kada ste bili beoma uznemireni? Da li je to sada bitno?
30 Koja je vaša najsrećnija uspomena iz detinjstva? Šta je čini tako posebnom?
31 U koje vreme u nedavnoj prošlosti se se osetili najstrastvenije i najživlje?
32 Ako ne sada, kada?
33 Ako to još niste postigli, šta imate da izgubite?
34 Da li ste nekada bili sa nekim a da niste ništa pričali, i imali osećaj kao da ste upravo tada vodili
najbolji razgovor ikada?
35 Zašto religije koje podržavaju ljubav izazivaju tolike ratove?
36 Da li je moguće bez sumnje znati šta je dobro a šta loše?
37 Da se obogatite na nagradnoj igri, da li biste dali otkaz na poslu?
38 Da li biste radije imali manje posla ili više posla koji volite da radite?
39 Da li se osećate kao da ste današnji dan već živeli sto puta?
40 Kada ste poslednji put umarširali u mrak opremljeni samo mekim sjajem ideje u koju snažno
verujete?
41 Da znate da će sutra umreti svako koga poznajete, koga biste danas posetili?
42 Da li biste bili voljni smanjiti svoj životni vek za 10 godina da postanete ekstremno atraktivni i
poznati?
43 Koja je razlika između biti živ i istinski živeti?
44 Kada je vreme da prestanete predviđati rizike i nagrade, i samo krenete napred i radite ono što
znate da je ispravno?
45 Ako učimo iz svojih grešaka, zašto se toliko plašimo da ćemo pogrešiti?
46 Šta biste uradili drugačije da znate da vas niko zbog toga neće osuđivati?
47 Kada ste poslednji put primetili zvuk sopstvenog disanja?
48 Šta volite? Da li ste nekom nedavnom akcijom otvoreno izrazili tu ljubav?
49 Za nekih 5 godina, da li ćete se sećati šta ste radili juče? A dan pre toga?
50 Odluke se donose sada. Pitanje je: Da li ih vi donosite ili puštate druge da ih donose za vas?
Privitak/ci
movie-review-into-the-wild.jpg
movie-review-into-the-wild.jpg (26.79 KiB) Pogledano 4178 puta.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
Isflekani
rank2
Postovi: 38
Pridružen/a: 15.04.2014, 14:02
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 7 puta

Re: 50 pitanja koja ce vam osloboditi um

Post Postao/la Isflekani »

Veoma dobra pitanja :thumbsup:
Guybrush Threepwood
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: 50 pitanja koja ce vam osloboditi um

Post Postao/la Zgubidan »

Heh, imal bi 10-ak godina manje:)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
bokzy
rank2
Postovi: 15
Pridružen/a: 27.08.2014, 20:33
Ima zahvala: 5 puta

Re: 50 pitanja koja ce vam osloboditi um

Post Postao/la bokzy »

Ovo je odlično jer postavljanje pitanja samome sebi djeluje vrlo efektno na nas :)

Nije se Sri Ramana Maharshi bez razloga fokusirao na pitanje "Tko sam ?" , umjesto hinduističkog principa neti neti (nisam ovo, nisam ono) :bigsmilee:
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: 50 pitanja koja ce vam osloboditi um

Post Postao/la antoniopavaroti »

bokzy je napisao/la:Ovo je odlično jer postavljanje pitanja samome sebi djeluje vrlo efektno na nas :)

Nije se Sri Ramana Maharshi bez razloga fokusirao na pitanje "Tko sam ?" , umjesto hinduističkog principa neti neti (nisam ovo, nisam ono) :bigsmilee:
U pravu si...ali on se puno više fokusirao na odgovor..JA JESAM .. :sunn:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Mary Jane
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 15.10.2015, 02:00
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: 50 pitanja koja ce vam osloboditi um

Post Postao/la Mary Jane »

pitanja su zanimljiva......volela bih da procitam necije odgovore,naravno,ne mora na sva pitanja,samo me interesuju misljenja,stavovi drugih ljudi. :psy
username7
rank4
Postovi: 105
Pridružen/a: 16.12.2014, 10:31
Ima zahvala: 433 puta
 pohvaljen: 68 puta

Re: 50 pitanja koja ce vam osloboditi um

Post Postao/la username7 »

Evo 50 odgovora na pitanja koja vas neće osloboditi Uma :D

1 Koliko godina biste imali da ne znate koliko ste stari? Godine koje sam proživio više nemam, a koliko godina imam još do smrti - ne znam.
2 Šta je gore, ne uspeti ili ne pokušati? Nema većeg neuspjeha od uspjeha.
3 Ako je život tako kratak, zašto radimo toliko stvari koje ne volimo i volimo toliko stvari koje
ne radimo?
Život je neograničen, ali naša percepcija istoga ne.
4 Kada sve bude rečeno i urađeno, hocete li imati osećaj da ste više rekli nego učinili? Ne.
5 Koju stvar biste najviše želeli da promenite na ovom svetu? Sebe.
6 Kad bi sreća bila nacionalna valuta, na kojoj vrsti posla biste se obogatili? Ne znam.
7 Da li radite ono u šta verujete, ili se usmeravate ka onome što radite? Ne razumijem.
8 Da je prosečan ljudski životni vek 40 godina, kako biste živeli svoj život? Kraće.
9 U kojoj meri zapravo kontrolišete kurs svog života? 99,9% odrađuje automatika.
10 Da li više razmišljate o tome da radite dobro stvari ili da radite dobre stvari? Kada radim - ne razmišljam.
11 Na ručku ste sa tri osobe koje poštujete i kojima se divite. Svo troje počinju da kritikuju vašeg dobrog prijatelja, ne znajući da ga poznajete. Nihove kritike su odvratne i neopravdane. Šta
ćete uraditi?
Ništa, govoreći o drugima zapravo govorimo o nama samima. Posmatrao bi proces promjene moga mišljenja o tim ljudima i opet shvatio da okolina nije onakva kakvom je percipiram.
12 Ako biste mogli da ponudite novorođenoj bebi jedan savet, šta bi to bilo? Ne slušaj ničije savjete.
13 Da li biste prekršili zakon da biste spasili voljene osobe? Možda.
14 Da li ste nekada videli ludilo koje ste kasnije videli kao kreativnost? Možda.
15 Šta je nešto što znate da radite drugačije od ostalih? Biti ja.
16 Kako to da stvari koje vas čine srećnim ne usrećuju i sve ostale? Svaki čovjek je svemir za sebe.
17 Postoji li nešto što niste uradili a zaista želite da uradite? Šta vas sprečava? Sve što sam zaista želio uraditi sam i uradio.
18 Da li se držite nečega čega je potrebno da se oslobodite? Ne znam.
19 Ako biste morali da se preselite u drugu državu, koja bi to država bila i zašto? Od sebe se ne može, ali recimo Novi Zeland.
20 Da li pritiskate dugme za pozivanje lifta više puta? Da li zaista verujete da će lift tako ići brže? Ne idem liftom, ne vjerujem.
21 Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala? Vesela budala.
22 Zašto ste vi vi? Ne znam ništa drugo.
23 Da li ste vi ona vrsta prijatelja kuju biste želeli da imate? Ne.
24 Šta je gore, kada se vaš dobar prijatelj odseli, ili kada igubite kontakt sa prijateljem koji živi
pored vas?
Svejedno je.
25 Na čemu ste najviše zahvalni? Na životu u cjelini.
26 Da li biste radije izgubili sve svoje uspomene, ili izgubili mogućnost sticanja novih uspomena? Svejedno mi je.
27 Da li je moguće znati istinu bez prethodnog izazivanja iste? Istinu nije moguće znati.
28 Da li se vaš najveći strah ikada obistinio? Upoznat sam sa moćima i pozitivnog i negativnog razmišljanja.
29 Sećate li se tog vremena pre 5 godina kada ste bili beoma uznemireni? Da li je to sada bitno? Sjećam. Može se reći da je bitno u smislu da sam tad naučio ono šta sad jesam - samo sjećanje na to me više ne uznemiruje.
30 Koja je vaša najsrećnija uspomena iz detinjstva? Šta je čini tako posebnom? Topli ljetni dani i večeri koje sam proveo u igrajući nogomet sa ekipom iz ulice. Bezbrižnost.
31 U koje vreme u nedavnoj prošlosti se se osetili najstrastvenije i najživlje? Ovo ljeto.
32 Ako ne sada, kada? Nikada.
33 Ako to još niste postigli, šta imate da izgubite? Volju za postizanjem.
34 Da li ste nekada bili sa nekim a da niste ništa pričali, i imali osećaj kao da ste upravo tada vodili najbolji razgovor ikada? Da.
35 Zašto religije koje podržavaju ljubav izazivaju tolike ratove? Zato što religije uče ljubavi a ne mržnji. Naučena ljubav tako postaje umjetna, dok se ljudi najživotnije osjećaju u mržnji. Mržnja je autentična, osobna i originalna, dok je ljubav o kojoj se trubi na sve strane postala plastična, bljutava i smrdljiva.
36 Da li je moguće bez sumnje znati šta je dobro a šta loše? Ne.
37 Da se obogatite na nagradnoj igri, da li biste dali otkaz na poslu? Možda.
38 Da li biste radije imali manje posla ili više posla koji volite da radite? Svejedno.
39 Da li se osećate kao da ste današnji dan već živeli sto puta? Ne.
40 Kada ste poslednji put umarširali u mrak opremljeni samo mekim sjajem ideje u koju snažno
verujete?
Sinoć kad sam s proljevom uletio u wc bez svjetla.
41 Da znate da će sutra umreti svako koga poznajete, koga biste danas posetili? Nikoga.
42 Da li biste bili voljni smanjiti svoj životni vek za 10 godina da postanete ekstremno atraktivni i poznati? Ne.
43 Koja je razlika između biti živ i istinski živeti? Ne znam.
44 Kada je vreme da prestanete predviđati rizike i nagrade, i samo krenete napred i radite ono što
znate da je ispravno?
Uvijek.
45 Ako učimo iz svojih grešaka, zašto se toliko plašimo da ćemo pogrešiti? Zato jer previše razmišljamo.
46 Šta biste uradili drugačije da znate da vas niko zbog toga neće osuđivati? Ništa.
47 Kada ste poslednji put primetili zvuk sopstvenog disanja? Konstantno šištim.
48 Šta volite? Da li ste nekom nedavnom akcijom otvoreno izrazili tu ljubav? Sebe. Napio sam se vode maloprije.
49 Za nekih 5 godina, da li ćete se sećati šta ste radili juče? A dan pre toga? Ne.
50 Odluke se donose sada. Pitanje je: Da li ih vi donosite ili puštate druge da ih donose za vas? Odluka je samo sistem izbjegavanja sadašnjosti i kao takva me ne interesira.
Avatar
Mary Jane
rank1
Postovi: 4
Pridružen/a: 15.10.2015, 02:00
Ima zahvala: 10 puta
 pohvaljen: 4 puta

Re: 50 pitanja koja ce vam osloboditi um

Post Postao/la Mary Jane »

1 Koliko godina biste imali da ne znate koliko ste stari? ne znam
2 Šta je gore, ne uspeti ili ne pokušati? ne pokusati,naravno.
3 Ako je život tako kratak, zašto radimo toliko stvari koje ne volimo i volimo toliko stvari koje
ne radimo? zato sto smo svi mi na neki nacin u kolotecini(posao,skola,...)i deluje kao da nemamo vremena za ono sto volimo,u stvari se bojimo da pocnemo raditi ono sto volimo(bojimo se poraza,neuspeha)....razmislja se povrsno,a to nije sustina nas-kao bica :)
4 Kada sve bude rečeno i urađeno, hocete li imati osećaj da ste više rekli nego učinili? no
5 Koju stvar biste najviše želeli da promenite na ovom svetu? ljudsku svest,tj samo bih dovela do pravog "nivoa"
6 Kad bi sreća bila nacionalna valuta, na kojoj vrsti posla biste se obogatili?umetnost u svakom smislu te reci,azil,lecenje zivotinja,pomoc deci.
7 Da li radite ono u šta verujete, ili se usmeravate ka onome što radite? radim u skladu sa verovanjima svojim.
8 Da je prosečan ljudski životni vek 40 godina, kako biste živeli svoj život? samo mnogo brze,efikasnije.
9 U kojoj meri zapravo kontrolišete kurs svog života? :ymhug:
10 Da li više razmišljate o tome da radite dobro stvari ili da radite dobre stvari? ako vec razmisljam,onda razmisljam kako da radim dobro dobre stvari.
11 Na ručku ste sa tri osobe koje poštujete i kojima se divite. Svo troje počinju da kritikuju vašeg
dobrog prijatelja, ne znajući da ga poznajete. Nihove kritike su odvratne i neopravdane. Šta
ćete uraditi? samo cu im dokazati recima da su njihove kritike neopravdane,ne iznoseci svoje stavove,misljenja...
12 Ako biste mogli da ponudite novorođenoj bebi jedan savet, šta bi to bilo?tezi saznanju.
13 Da li biste prekršili zakon da biste spasili voljene osobe? da
14 Da li ste nekada videli ludilo koje ste kasnije videli kao kreativnost? nzm
15 Šta je nešto što znate da radite drugačije od ostalih? nmg da kazem drugacije od SVIH ostalih,ali od vecine....it's feeling for everything.
razumem svakog coveka.
16 Kako to da stvari koje vas čine srećnim ne usrećuju i sve ostale? sve nas cine srecnim ljubav,mir,radost.....ali svako od nas koristi razlicite nacine da dodje do njih....
17 Postoji li nešto što niste uradili a zaista želite da uradite? Šta vas sprečava? daaaaa.nesigurnost.
18 Da li se držite nečega čega je potrebno da se oslobodite? mozda,ali radim na tome da se oslobodim uvek onoga sto je nepotrebno.
19 Ako biste morali da se preselite u drugu državu, koja bi to država bila i zašto? Spanija(jug),grad u Andaluziji-Marinaleda.zbog svega.
20 Da li pritiskate dugme za pozivanje lifta više puta? Da li zaista verujete da će lift tako ići brže? no.no
21 Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala? veseli genije,ali ak ne moze,onda zabrinuti genije :D
22 Zašto ste vi vi? zato sto je on-on,i ona-ona..
23 Da li ste vi ona vrsta prijatelja kuju biste želeli da imate? da
24 Šta je gore, kada se vaš dobar prijatelj odseli, ili kada igubite kontakt sa prijateljem koji živi
pored vas? kada igubite kontakt sa prijateljem koji živi
pored vas
25 Na čemu ste najviše zahvalni? na svemu sto imam,a imam sve sto mi treba.
26 Da li biste radije izgubili sve svoje uspomene, ili izgubili mogućnost sticanja novih uspomena? radije bih izgubila sve svoje uspomene,jer ako ima mogucnosti da se steknu nove,znaci da ce biti opet uspomena :)
27 Da li je moguće znati istinu bez prethodnog izazivanja iste? da.feeling.(intuicija,predosecaj,energija)
28 Da li se vaš najveći strah ikada obistinio? ne znam sta je moj najveci strah.nije onda.
29 Sećate li se tog vremena pre 5 godina kada ste bili beoma uznemireni? Da li je to sada bitno?ne,bilo je vise takvih trenutaka,ali bitno je.
30 Koja je vaša najsrećnija uspomena iz detinjstva? Šta je čini tako posebnom? vise.....posebne zbog tadasnjeg osecaja srece itd..
31 U koje vreme u nedavnoj prošlosti ste se osetili najstrastvenije i najživlje? sex,u nedavnoj proslosti :)
32 Ako ne sada, kada?prvog sl.pravog trenutka
33 Ako to još niste postigli, šta imate da izgubite? nista :)
34 Da li ste nekada bili sa nekim a da niste ništa pričali, i imali osećaj kao da ste upravo tada vodili
najbolji razgovor ikada?da...to su na neki nacin po meni soulmates.
35 Zašto religije koje podržavaju ljubav izazivaju tolike ratove?izazivaju ljudi,a ne religije.
36 Da li je moguće bez sumnje znati šta je dobro a šta loše? ni za sta se ne moze reci da je dobro ili lose,zavisi na koji nacin posmatras.
37 Da se obogatite na nagradnoj igri, da li biste dali otkaz na poslu? jos uvek ne radim....jedino ako bih radila ono sto ne volim.
38 Da li biste radije imali manje posla ili više posla koji volite da radite? vise
39 Da li se osećate kao da ste današnji dan već živeli sto puta? no
40 Kada ste poslednji put umarširali u mrak opremljeni samo mekim sjajem ideje u koju snažno
verujete? all the time :) cesto,svakog dana-priroda.
41 Da znate da će sutra umreti svako koga poznajete, koga biste danas posetili?najblize(porodicu),naravno.
42 Da li biste bili voljni smanjiti svoj životni vek za 10 godina da postanete ekstremno atraktivni i
poznati? no
43 Koja je razlika između biti živ i istinski živeti?biti ziv je isto sto i zivotariti,pustiti da te "sudbina" ili sta god nosi.....istinski ziveti je ne provesti nijedan trenutak u dosadi.delati,boriti se,stvarati.raditi na sebi,posvetiti se sebi pogotovo.
44 Kada je vreme da prestanete predviđati rizike i nagrade, i samo krenete napred i radite ono što
znate da je ispravno? :questionn:
45 Ako učimo iz svojih grešaka, zašto se toliko plašimo da ćemo pogrešiti? zato sto se situacije ne ponavljaju,svaka greska,koliko god delovala ista kao neka prethodna,proizasla je iz drugacije situacije od one s kojom se "kao" uporedjuje.zivimo zivot prvi put.zato.
46 Šta biste uradili drugačije da znate da vas niko zbog toga neće osuđivati? malo bih zavodila red
47 Kada ste poslednji put primetili zvuk sopstvenog disanja? stalno....upravo :)
48 Šta volite? Da li ste nekom nedavnom akcijom otvoreno izrazili tu ljubav? umetnost.da(potpuno sam preuredila svoju sobu,crtala po zidovima,svasta nesto jos..) :)
49 Za nekih 5 godina, da li ćete se sećati šta ste radili juče? A dan pre toga?ovih dana mirni dani,ali hocu sigurno :)))
50 Odluke se donose sada. Pitanje je: Da li ih vi donosite ili puštate druge da ih donose za vas?naravno ja.ali uvek saslusam savete,misljenja,ideje ljudi koji me vole. :psy
Odgovori