Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ma da, i brze ti se kolonizira tako pokriven, voda ne isparava, razina co2 je visoka pa onda gljiva ne trosi energiju na preuranjene pokusaje izbacivanja plodova.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FARMER »

hvala hypno a to sto sam reko "ako ima ikoga" je zato sto sam vidio da je zadnji post 30.10-og a i otvorio sam dnevnik i tamo sam pitao prije nekoliko dana i nije niko odg. I jos nesto sad kad sam pokrio alu folijom i izbusio rupe hocu li onda vratit na temp. za inkubaciju oko 25-26.
jer sam bio stavio na 22c bez folije!?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1578
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beyond Le Fov »

pa povisi temperaturu, bolje je, brže će kolonizirat. i odgovor na mnoga tvoja pitanja je u stilu "bolje je ali nije neophodno". slijedi pdf gajdove i ono što je odgovoreno drugima stotinu puta već. netrebaš još jednu potvrdu.
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FARMER »

Dali mi treba pumpica za zrak biti ukljucena u fazi inkubacije kejsinga? Meni radi vec 2 dana hoce li isusiti supstrat?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Tako je, sad ti netreba, malo isušuje supstrat i troši struju, slobodno je isključi.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FARMER »

Hypno, citao sam ono sto si postavio uzgoj_gljiva_na_razi pa imam par pitanja. Pise "Nakon toga posudu ili zatvori sa poklopcem ako ga imaš ili možeš sa folijom. BITNO JE da vlaga unutar posude bude 100%" cini mi se da nema rupicu na posudi zar miceliju ne treba zrak? I mogu li raditi sve isto kao u tom gajdu samo umjesto verma stavljam kokos ostavim da se kolonizuje citava povrsina, opet stavim sloj kokosa 1 cm sacekam da izbije 2-3 dana i na frutanje?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Možeš i tako ali i ne trebaš, kada je kokos pomiješan sa zrnjem i potpuno koloniziran, nije potreban kejsing jer kokos već sadržava dovoljno vode, za razliku od čistog zrnja kojem je neophodan kejsing da izvuče plodove.
A ovo za kolonizaciju, da, neka rupica bi dobro došla, u najboljem slučaju pokrivena micropore trakom ili nečim sličnim, ali za to kratko vrijeme micelij će se razviti čak i bez rupe.
U oba slučaja je više manje tvoj izbor, kako god napraviš bit će dobro.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FARMER »

Pozz, jucer sam otvorio posudu pustio zrak i svjetlo, napravio sam par slika ali usb port mi nesto ne radi pa nemogu da postavim, zanima me dali ttreba spricat supstrat prije nego sto pocnje pinanje nez. nekako mi se cini suho pomalo kondenzata ima jako malo u boxu a temp 21c a pumpica za zrak mi radi konstantno da nju mozda malo gasim pumpica je 60LH a box mi je od 15 litara.
Avatar
advict1
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 07.09.2011, 17:10
Ima zahvala: 36 puta
 pohvaljen: 24 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la advict1 »

Ne znam koliko je pametno da pumpica radi non stop. Treba da postoji izmena gasova ali ako radi non stop mislim da ce biti previse suv vazduh.. nisam koristio pumpicu,neka me neko ispravi ako gresim :)
To fathom Hell or soar angelic, just take a pinch of psychedelic :)
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Zgubidan »

I meni se čini previše, promjeni ti sav zrak 4 puta na sat. Zrak ti je praktički sobne vlažnosti. Mislim da ti je dosta pola sata do sat 4-5x na dan.
U biti imaš puno prejaki vent za ono kaj bi htio, iliti premali box. Trebalo bi ti izmjenit sav zrak 4 puta na dan, a ne na sat. Znači trebaš vent od 2.5l/h za taj box..
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Odgovori