Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Odgovori
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la HypnoToad »

Naravno, psilocibin je uvijek isti, samo je kod tih vrsta prisutan u znatno većem udjelu, pa će trebati prilagoditi doziranje, i najprije otkriti pravu dozu. Jedna zanimljivost koju sam čitao za Psilocybe cyanescens je da kod relativno velikog broja ljudi zna izazvati privremenu paralizu udova, koja može trajati i 2-3 dana nakon 'tripa'. Taj efekt je primjećen kod svih vrsta koje rastu na drvu, još nije otkriveno da li je riječ o nekom neurotoksinu, metabolitu probavljanja drva ili nečem drugom. Ne bih znao reći da li bi se to javljalo i kod mikrodoziranja.
Ja nisam primijetio apsolutno nikakve nuspojave izazvane dugotrajnim korištenjem, jedino manje emocionalne i psihološke promjene na samom početku dok se osoba ne navikne na djelovanje psilocibina, ali me isto zanima kakva su WEEDetixova zapažanja oko toga.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la WEEDetix »

Zasad Pacjent koji je najduze na teraiji tinkturom PC-a nema asolutno nikakve nuspojave za vrjeme koristenja koristi ih 6 mjeseci imo je pauzu od 2 tjedn u toplicama kad nije to konzumiro nije se nista pogorsalo ni psihicki ni fizicki znaci ljeci nako toga je normalno nastavio sa teraijom niti drugi pacijenti koji su malo krace na tinktura teraiji nisu zamjetili nikakve nuspojave tako da tenutno govorimo o otpono sigurnom mikrodoziranju kroz 6mjeseci :mushroom:
slika
naturalem
rank1
Postovi: 2
Pridružen/a: 25.11.2014, 00:23
Ima zahvala: 2 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la naturalem »

uh, nisam znao za tu pojavu kod p. cyanescens u vezi paralize udova. nadam se da se neće pojaviti kod mikrodoziranja tokom dužeg uzimanja tinkture, mada je pacijent praktično nepokretan već 7 dana i na terapiji je na kortikosteroidima.

odlučio sam se za p. cyanescens jer sam prije dva dana baš u trenutku kada sam razmišljao o ovoj temi prilazeći autu ispred firme ugledao cijelu plantažicu ovih glavonja... ne znam momci da li vjerujete u takve znakove ali ne mogu da prestanem da se pitam da li je to bilo slučajno :-s

mislio sam da probam sa blagim doziranjem od 3 kapi 3x na dan ili je i to previše za početak obzirom da se radi o potentnijoj vrsti?
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la WEEDetix »

ako je toliko potentnija kako kaze hipno onda da manje doze i povisit nakon nekog vremena i ne ic preko nekih 6-7 kapi o meni ako ove moje sa 14-20kapi rade dobro
slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la HypnoToad »

P. cyanescens ima sigurno 3-5 puta veći udjel psilocibina od P. cubensis. Znači ekvivalent (u tinkturi ili direktno) nekih 25 mg suhih plodova bi mogla bit početna dnevna doza, onda smanjiti ili povećati po potrebi.
I ja bih vas molio ako možete staviti neku sliku tih cyanescensa, još nitko ih ovdje nije našao ni stavio, a baš bih ih volio vidjeti! :) Da li su nađene na prostoru ex-yu ili negdje drugdje?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la aries75 »

Zna li netko da li psilocibin pomaze kod epilepsije?
Ronin

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la Ronin »

Ovo za Sceletium tortuosum-biljku ,prvi put čujem ... jako zanimljivo....Hvala
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Terapija psyclobin cubensis (MS)Multiploskleroza

Post Postao/la shroomko »

HypnoToad je napisao/la:Ovo mi se čini kao marketinški bulšit. Ja sam osobno našao H. erinaceus na Krku, Cresu, Gorskom kotaru, Istri, u okolici Rijeke, a sigurno ga ima i drugdje. Nije uopće rijedak, samo ga treba tražiti u bjelogoričnim šumama u kasnu jesen, 11. mjesec i kasnije. A kulture se lako mogu nabaviti, i to je podosta strejnova u cirkulaciji. Lako se uzgaja na piljevini, zahtijeva niže temperature, ali inače ništa teže od P. cubensis.
A postoje i druge gljive iz roda Hericium koje rastu na crnogorici kod nas, i vjerovatno imaju slična ljekovita svojstva.
Jel može vodič kako uzgojiti Hericium erinaceus?
Gdje nabaviti micelij ili spore?
Kako prirediti supstrat?
Koju temperaturu i vlagu treba?
Kako održavati tu temperaturu i vlagu?

I koja bi otprilike bila cijena za kg gljiva za nekog tko uzgaja male količine za svoje potrebe?
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la Beyond Le Fov »

samo da javim kako sam probao s rakijom radit i iz nekog razloga psilocibin jako oksidira, tinktura je ispala tamno plavo zelena. nisam siguran koliko brzo propada čitav psilocibin u njoj al je aktivna za sada. dok se to s alkoholom iz apoteke nije dogodilo, tinktura je dobra nakon mjesec dana, boja je smeđa nešto jačeg tona, na početku je bilo svjetlo smeđa.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Ronin

Re: Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skler

Post Postao/la Ronin »

Samo da rečem da sam probao pola grama ..gljiva suhih... A sljedeće je da takav osjećaj radosti,smirenosti i euforičnosti .....nisam osjetio nikako a osječaj uzbuđenosti u trbuhu kao da su u njemu zarobljeni tisuće leptirića,a takvu maštu i razmišljanje od djetinstva ....i poželim da tako i ostane ....uzeo oko 3 sata,pošto pazim na ishranu , ... počelo je djelovat za 45 min ,puhala je bura ,dan je bio u prijelazu u noć..tada je nebo bilo puno zvjezda a mjesec pun ...bio sam s psom ...ne mojim psom nego od prijateljice ,chau -chau, jednostavno toliko me skuliralo da sam vidio toliko tužnih pogleda ljudi i njihove frustracije koje su jasno postale vidljive ,te sam im se počeo smijuljit u facu ,morao sam nać mirnije mjesto uz more ....jer sam htio..sjeo sam i gledao u sunce,psa sam zavezao i skupa smo sjedili.... ajme ništa ti ne treba više ...To je strašan antidepresiv,a antistres tek , to je takav lijek da vrača čovjeka sebi ....prizemljuje ga.... kao da aktivira dublje krajeve mozga koji nisu aktivni... a razmišljanja o svemiru ..svemu..kao da sam u kinu,kao da sam bogat čovjek,baš sam uživao .... Kakvo meditativno stanje u kojem sam pio puna 4-5 sata ,kasnije došao kući ..a spavao ko top....Gljive uče čovjeka ,ohrabruju ga ....zbilja nešto posebno....Ko zna iz kojeg djela svemira dolaze al znam da nešto kroz njih govori,nešto što je ispravno.Tako su sanjive i meditativne da sam zaljubljen u njih. Onaj osječaj mističnosti ,euforije i zvjezde ,pa neprestano traganje za nečim ....kao da u meni raste nešto a ne prestaje ...
Ne znam zašto kava nije zabranjena ,mislim da za njen uzrok stresa ,te ubojice alkohola na policama dučana bi trebala biti prva sramota ovog svjeta . Definitivno ču sebi napravit tinkturu.Savjetujem svima koji nisu provali da maznu pola grama kao ja,da se usude. Pozz. :)
Odgovori