Last minute pitanja

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

vreće za steriliziranje očito ne podnose 2 bara (134°C) ! ? ... nered svud nered svud :ohnoo:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Uf, gadno...
Ali hvala što si podijelo informaciju sa nama! :thumbsup:
Oko 120 stupnjeva izdrže bez problema, baš je šteta što im tako mala razlika ustvari toliko znači.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

da nisam ni ja mislio da im 15 stupnjeva tak puno znači pa sam mislio skratit vrijeme sterilizacije ... ali samo mislio :bigsmilee: ... šteta što ih nisam uslikao baš su lijepe bile ... sa plastičnom cijevi stegnuto s plastičnim vezicama tak da se kolonizirano zrnje može prebacit u vreću sa širom cijevi gdje je mješoviti supstrat ... dobar plan ali moram ponovno ... da nema beda, drago mi je da mogu bit od pomoći :D
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la dawsongeek »

što se gipsa tiče

stvrdnuti pa razlomljeni gips ubrza kolonizaciju za nekih 3-4 dana znači sveukupno za nekih 18 dana je na 100%, a kad radim bez gipsa treba im cca 22-23 dana.

suhi gips - tegle su na 100% za 11-13 dana !!?? ali mislim da nije bez posljedica micelij djeluje dosta slabije nego u gore spomenutim teglama. Mislim da sam ga previše šibnuo unutra, šaku... i po :-? Imat ću rhizo :action-smiley-013: vs tomentose :action-smiley-015: m(y)c battle pa još javim kak je prošlo.
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la cj80 »

agar i agar i samo agar 15-20 dana ovisi koliko si natrpao tegle da ih mozes protresti ali ja sam sklon pretrpavanju tegli tako da jebi ga
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la FARMER »

Pozz, maloprije sam kejsao 1 teglu pa da vidim sa vama jesam li sve uradio kako treba i jesam li je rano otvorio ako uopce ima ikoga!?
Ovo je ta tegla a slika je od prije 2 dana i danas sam je kejsao jeli uredu?
Ovo je ta tegla a slika je od prije 2 dana i danas sam je kejsao jeli uredu?
Radio sam na kokosu pasterizovao ga ali je bio prevlazan i iscjedio sam ga fino otprilike onako da kad ga stisnem iskapa par kapi i stane. Kada sam poslozio slojeve zrnja i kokosa nisam stavljao foliju preko nego sam odmah prebacio ona frutanje temp 22c pumpica radi konstantno jeli ok? Dali je bolje izlagati box prirodnom svijetlu ili ipak sijalica day light? I zadnje pitanje moze li se ostatak pasterizovanog coco coir-a sacuvati nekako za iduci put?
Hvala
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Ne, nije okej, kokos se najprije mora kolonizirat, znaci treba bit pokriven nekih tjedan dana. Inace tegla izgleda dobro, pokrij posudu sada i stavi na frutanja kad se kolonizira.
Inace ako ne dobijes oddgovor u 10 minuta ne znaci da nema nikoga, netko ce ti sigurno odgovoriti ako se malo strpis.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1578
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beyond Le Fov »

HypnoToad je napisao/la:Ne, nije okej, kokos se najprije mora kolonizirat, znaci treba bit pokriven nekih tjedan dana.
što ako ostavi kako je rekao i ne pokrije i ne čeka da se prvo kolonizira pokriven?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la HypnoToad »

Kao prvo, vece su sanse za kontaminaciju, iako je kokos relativno otporan. Ono sto je vaznije, ovako se dobije samo kejsing efekt, kokos daje samo vodu i stvara mikroklimu i gljive se izvlace samo iz te šake zrnja. Ako pusti da se kolonizira, to znaci vise hranjiva, vecu biomasu i vecu povrsinu micelija , sto dalje znaci vece plodove i vece prinose.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1578
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Last minute pitanja

Post Postao/la Beyond Le Fov »

da dosta je otporan kokos na kontaminaciju. ja radim tako da zrnje i kokos izmješam i onda jako tanki kejsing, skoro da ga i nema. stavim odma na svijetlo i pumpu, u roku tjedan dana micelij uzme sve kompletno i tad počne obilno pinati. imao sam i slučajeve debljeg kejsinga nad zrnjem do 2cm, i tada isto prvo micelij sve kolonizira i tek onda počne pinati al mu dugo treba. al kužim sad da je pogodnije prije pokriti zbog potencijalne kontaminacije i možda dublje i temeljitije kolonizacije kokosa.
Odgovori