Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la HypnoToad »

Ali vidiš, o tome pričam. Ne želim ni na koji način umanjivati grozote ovog ili bilo kojeg drugog rata, ali rat nije zlo, nego isključivo ljudska tvorevina. To je je tvoja interpretacija zbog direktnih užasnih iskustava, ali kada smo više emocionalno udaljeni od nekog rata onda možemo bistrije vidjeti besmislene ljudske razloge zbog kojih oni počinju. Zašto je na primjer ovaj naš rat bio više uzrokovan 'zlom' od bilo kojeg drugog?
Dobro i zlo su isključivo ljudske interpretacije, zlo ne može postojati ako ga ne priznamo. Treba pokušati naći razloge i porive iza zavjese 'zla', jer borbom protiv 'zla' možemo samo stvoriti još zla. Pa koliko je samo ratova započelo iz želje za istrijebljenjem 'zla'? A to zlo je bilo što god bi onima željnjima moći i vladanja u tom trenutku odgovaralo, droga, terorizam, vještice, susjedna nacija, minimalno različita religija...
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Beyond Le Fov »

ja to vidim ovako... kod kompjutora postoji samo dva stanja: 1 i 0, a u svemiru postoji beskonačan spektar stanja između 1 i 0, gradient. Na istoku je svjesnost bića kroz takav sistem izražena kundalini aktivacijom od prve do zadnje čakre. Broj 1 je potpuna probuđenost, odnosno svjesnost čitavog kozmosa kao svog bića, odnosno "god head" stanje svijesti. Dok je 0 potpuna nesvjesnost, najniža razina ega, u svijesti potpuna odvojenost od svega. Broj 1 je najviša frekvencija energije a 0 najniža, a između 0 i 1 je beskonačan spektar frekvencija u kojem postojimo svi mi ali smo u vremenu i prostoru svjesni jedne točke na tom spektru.

Demoni su entiteti nesvjesni sebe kao Boga iako naravno unutar Boga, On sam, jer ne postoji ništa drugo osim Njega, energetske su prirode da usisavaju u sebe sve vanjsko i podčinjuju sve oko sebe sebi jednostavno zbog čiste energetske matematike. Njihova pamet može biti ogromna, mogu biti ogromna bića, daleko šire svijesti nego ljudi, ali su puno niže frekvencije energije. Frenkva energije = svijest sveukupnosti kao sebe.

Nitko se nebi trebao bojati demona ili ičega drugog jer svemir funkcionira najpoštenije moguće, a to je princip ogledala, odnosno energetske rezonancije unutarnjeg s vanjskim. Bez rezonancije nema interakcije. Nama ti "demoni" mogu nešto jedino ako smo u rezonanciji s njima, što iz drugog kuta znači da smo mi oni, ako sami "njegujemo" u sebi njihove sebične karakteristike i podčinjujemo svijet sebi. Mijenjajući sebe mjenjamo rezonancije u sebi i mjenjamo svoje vanjsko odnosno svoj život. Boreći se s oni u ogledalu ne funkcionira, kao ni razbijanje ogledala.
Dakle bića bliže nuli stvaraju entropiju, kaos, jer su nesvjesni cjeline, a bića bliže broju 1 stvaraju harmoniju jer su svjesna cjeline, da je sve jedno jedino biće izraženo kroz bezbroj oblika.
Ja te "demone" vidim kao bjesne divlje pse koje Bog drži na lancu i popušta lanac prema onima koji pokazaju kaarakteristike kao ti psi, u cilju da im budu ogledalo, da uće na bazi svojih sranja, da uče što je dobro a što nije. Da, naravno da postoji dobro i zlo, i svatko mora poznavati i razlikovati dobro od zlog, istinito od lažnog, iako je sve dio jednog novčića, bez poznavanja nema rasta i napretka. A to je nešto individualno i konkretno u srcu a ne nešto što bi um ili neki političar mogao definirati.

U hinduizmu (na bazi veda) imaju beskonačno mnogo polubogova iliti svjesnih energija, to su veliki entiteti razmješteni kroz spektar od 0 do 1, koji su kao ruke "Krišne" iliti Boga, oni sami ne nužno svjesni sebe kao Njega, ali su podčinjeni Njegovoj volji i rade sve što On dopušta, ništa se ne događa mimo Njegove volje.
Aspekt Šive poput Kali je polubog koji razara i uništava, egzistira u mediju nižih energija, jer da, netko i to mora. Dok je npr. Indra polubog kralj rajskih planeta, odnosno zbivanja na višim frenkvama, itd, itd. A što se tiće ljudskog ponašanja imaju razne "gune", to su nešto kao razvijenost bića. U materijalne gune spadaju neznanje, strast i vrlina, i onda situacije na zemlji se kroje kroz ta stanja ljudske svijesti i njihove zrelosti...
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la HypnoToad »

Beyond Ra je napisao/la: Dakle bića bliže nuli stvaraju entropiju, kaos, jer su nesvjesni cjeline, a bića bliže broju 1 stvaraju harmoniju jer su svjesna cjeline, da je sve jedno jedino biće izraženo kroz bezbroj oblika.
Čini mi se da je ovo malo usko gledanje na sveukupnost. Zašto nužno bića kaosa moraju biti nesvjesna cjeline i svog utjecaja? Entropija i kaos su potrebni za normalno funkcioniranje i razvoj. Bez njih nemože nastati harmonija, jedino stagnacija.
Zašto kaos ne bi mogao svjesno postojati jednostavno zbog ljepote kaosa i harmonije koja neizbježno slijedi nakon njega?
Znači sve je jedno jedino biće izraženo kroz bezbroj oblika, uključujući i kaotične aspekte tog bića, zar ne?
I još nešto, ako je sve energija, onda mora postojati na rasponu od nulte do najviše frekvencije, zar ne? Nema smisla negirati niske frekvencije i pokušavati se praviti da one ne postoje ili da nisu potrebne.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Perun »

Na stranu sveukupnost i entropija, kad čovjek (uvjetno rečeno čovjek) zapali kuću i uživa više nego u sexu, meni je to čisto zlo.
Čovjek ne upleten emotivno u sve to, njemu kuća nije izgorila, nitko od njegovih nije stradao, nema ništa za osvetiti, nije se čak ni borio da dođe do te kuće, to su drugi za nnjega odradili... jednostavno dođe s kantom benzina, provjeri ima li unutra išta njemu korisno, pa kresne upaljač... Ako to nije zlo, ne znam što jest.
A to je samo građevina, gdje su još ubijanje zarobljenika, djece, mučenja, noževi. Nema tog nobelovca koji će me razuvjerit.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la HypnoToad »

Potpuno te razumijem, ali opet kažem, to je ljudska interpretacija ljudske akcije. U nedostatku bolje definicije tako nešto se najlakše može opisati kao čisto zlo, ali u pozadini toga je samo poremećenost ljudskog uma, bez nekog višeg poriva i utjecaja. Liječenje te bolesti koja je uzrok 'zlu' bi imalo daleko veće koristi od pokušaja napadanja i uništenja zla.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Beyond Le Fov »

HypnoToad je napisao/la:
Beyond Ra je napisao/la: Dakle bića bliže nuli stvaraju entropiju, kaos, jer su nesvjesni cjeline, a bića bliže broju 1 stvaraju harmoniju jer su svjesna cjeline, da je sve jedno jedino biće izraženo kroz bezbroj oblika.
Čini mi se da je ovo malo usko gledanje na sveukupnost. Zašto nužno bića kaosa moraju biti nesvjesna cjeline i svog utjecaja? Entropija i kaos su potrebni za normalno funkcioniranje i razvoj. Bez njih nemože nastati harmonija, jedino stagnacija.
Zašto kaos ne bi mogao svjesno postojati jednostavno zbog ljepote kaosa i harmonije koja neizbježno slijedi nakon njega?
Znači sve je jedno jedino biće izraženo kroz bezbroj oblika, uključujući i kaotične aspekte tog bića, zar ne?
I još nešto, ako je sve energija, onda mora postojati na rasponu od nulte do najviše frekvencije, zar ne? Nema smisla negirati niske frekvencije i pokušavati se praviti da one ne postoje ili da nisu potrebne.
Bazično slažem se s time rečenim. Nitko od nas ne postoji u krajnosti, nitko nije 1 ili 0, već smo svi negdje između toga svješću, a u podsvijesti i nesvjesti čitav spektar. Bića svješću u nižim frenkvama nisu svjesna cjeline zbog čiste matematike energije, ako su se ograničila u niže frenkve i izolirale od viših jednostavno znači da ne gledaju na sve kao na sebe jer im za to treba svjesnost gornjeg spektra frenkva, odnosno rezonancija s gornjim. Ali ta bića jesu sastavni dio "svega što jest" i imaju svoju ulogu s time šta rade, neovisno o njihovom mišljenju o tome šta rade. Tako da jesu potrebni i kaos i harmonija. Kali je potrebna isto koliko i Indra. Nikako netreba negirati ni jedan dio spektra. U nižim energijama trebamo biti najčvršći, tu je baza naše piramide kao bića.

A zlo je ovo na što je perun fokusiran, prema tome da, postoji zlo. npr. ako hodam ulicom i premlatim nekoga samo zato jer mi je tako došlo to je zlo, svakako nije dobro, i svijet nebi izgledao dobro da to svatko radi. Ali to zlo prema vanjskom je izašlo iz unutarnjih frustracija, mržnji prema sebi, nepodnašanje sebe i svog života, pa se ljudi kataliziraju na vanjsko.

Ovi svi ratovi su uzrokom od političara koji reflektiraju svoja sranja jedno na drugog, pa onda uvale nevine ljude svog naroda u ta svoja gledišta, ljudi popuše spiku i onda se svi pokolju. zbog izvorno frustracija nekolicine ljudi na vrhu u refleksiji sukoba.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la HypnoToad »

Beyond Ra je napisao/la: A zlo je ovo na što je perun fokusiran, prema tome da, postoji zlo. npr. ako hodam ulicom i premlatim nekoga samo zato jer mi je tako došlo to je zlo, svakako nije dobro, i svijet nebi izgledao dobro da to svatko radi. Ali to zlo prema vanjskom je izašlo iz unutarnjih frustracija, mržnji prema sebi, nepodnašanje sebe i svog života, pa se ljudi kataliziraju na vanjsko.
Upravo tako. Ja jednostavno ne volim koristiti riječ 'zlo' jer to stvara još jednog neprijatelja, konceptualno biće beskonačne širine. A kao što ti kažeš, ispod svakog ljudskog zlog djela su unutarnji razlozi. Zlo kao problem se ne može riješiti, unutarnje ljudske negativnosti koje se manifestiraju kroz zla djela mogu.
Ljudi isto vole svaku prirodnu katastrofu nazivati zlom, ili 'božjom kaznom' ili kako god, svako uništenje ili gubitak. A da li je, da li je stvarno? Problem, ako se može riješiti, može jedino nakon točne dijagnoze uzroka, u suprotnome se sve svodi samo na riješavanje površinskih simptoma, i jačanje dubinske 'bolesti'.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la pecurko »

U mirnim vremenima je teško i zamisliti kako su ljudi sposobni za tu pošast zvanu rat, ali kad do toga dodje, ljudi se potpuno izmene, u stanju su slušati najmorbidnija naređenja i bez griže saveti postupati po njima. Čak misleći kako rade ispravnu stvar, u datom trenutku to je za njih dobro delo.
Iz ove perspektive mi to vidimo kao zlo. Sve je relativno, osim apsoluta.
Isto tako ne bih rekao da je rat isključivo tvorevina ljudi, pre bih rekao da su ljudi alat koji ga samo sprovodi.

I šta sa ratom, ljudi umiru i sa ratom i bez njega, kad bi se ljudi prestali plašiti smrti, nema one sile koja bi mogla svesnog čoveka navesti na zla dela.
Kad su pitali neke nemačke oficire koji su dnevno na početku II sveckog rata ubijali i po 1000 jevreja, oni su rekli da su tako morali, jer su im zapretili smrću najbližih.
E, a da su bili svesni i imali moć da otpuste od sebe tu vezanost, znali bi da će njihovi najmiliji svakako umreti, da će oni umreti, a da će se dela negde odmeriti.
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Ronin

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ronin »

~Vrata raja~

Neki vojnik po imenu Nobushige uputi se do Hakuina te
ga upita:
- Postoje li doista raj i pakao?
- A tko si ti? - htio je znati Hakuin.
- Ja sam samuraj - odgovori ratnik.
- Ti, vojnik! - uzvikne Hakuin. - Koji bi vladar tebe
htio za cuvara? Imas lice kao u prosjaka.
Nobushige se toliko razljuti da vec posegne za macem,
ali Hakuin nastavi:
- Dakle, ti i mac imas! No, nista zato, tvoje je oruzje zacijelo previse tupo da bi mi odrubio glavu.
A dok je Nobushige izvlacio mac, Hakuin primjeti:
- Ovdje se otvaraju vrata pakla!
Na te rijeci samuraj, shvativsi uciteljevu pouku, vrati mac u korice i pokloni se.
- Sada se otvaraju vrata raja - rece Hakuin.
Ronin

Re: Ključ Kralja Salomona/Lemegeton

Post Postao/la Ronin »

~Dovoljno je uzet plastični pištolj u ruke ili nepravilno nož držat u ruci ~
~Da bi se kroz obrise svakakvih kretnji duh mrtve osobe ili starih ratnika potaknuo kroz žive ljude~
Odgovori