Svijest?

Proširimo horizonte
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la aries75 »

Beyond, odličan opis :thumbsup: . I slažem se.

Čak sam sretan što sam pod psihodelicima uvijek imao samo pozitivne doživljaje i shvaćanja. Ako je i bilo nečeg zastrašujućeg, ja samo pomislim da nemam razloga za strah i brigu i sve nestane. Recimo u normalnom stanju imam ponekad nemir, zabrinutost, napetost, ali u izmijenjenim stanjima svijesti samo pozitiva i veliko shvaćanje. Očekivao bih da će me podsvjesni strahovi i brige dobro protresti pod psihodelicima, ali meni se samo događa shvaćanje i prihvaćanje. Dok npr. moja žena se u svakodnevnom životu bolje osjeća, sretnija je od mene, opuštenija. A u izmijenjenim stanjima doživljava podjednako ugodna kao i neugodna iskustva. Znači li to da je moj duh već sve zna i miran je, ali moj ego samo vrti još neke filmove pa me drži svakodnevno napetog?

Zanimljivo kako svatko ima svoj put razvoja.
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la pecurko »

Rekao bih da ti loše utiske variš odmah čim se dogode, pa ti se zato ne vraćaju, dok je kod tvoje žene verovatno drugačija situacija i da ona više tih utisaka pohranjuje u sebe, dok na površini maska ostaje ista, nasmejana i uljudna. To onda ispliva u expanziranoj svesti.

Doduše pitanje je šta je bolje...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

aries75 je napisao/la:Čak sam sretan što sam pod psihodelicima uvijek imao samo pozitivne doživljaje i shvaćanja. Ako je i bilo nečeg zastrašujućeg, ja samo pomislim da nemam razloga za strah i brigu i sve nestane.
Recimo u normalnom stanju imam ponekad nemir, zabrinutost, napetost, ali u izmijenjenim stanjima svijesti samo pozitiva i veliko shvaćanje. Očekivao bih da će me podsvjesni strahovi i brige dobro protresti pod psihodelicima, ali meni se samo događa shvaćanje i prihvaćanje. Dok npr. moja žena se u svakodnevnom životu bolje osjeća, sretnija je od mene, opuštenija. A u izmijenjenim stanjima doživljava podjednako ugodna kao i neugodna iskustva. Znači li to da je moj duh već sve zna i miran je, ali moj ego samo vrti još neke filmove pa me drži svakodnevno napetog?

Zanimljivo kako svatko ima svoj put razvoja.
da, kad si svjestan tko si zbilja u svojoj srži i šta je um i njegovi strahovi tad crnina nestaje, odnosno iluzija ega. duh se ne boji sam sebe i svoje kreacije, samo ograničeni ego radi projekcije straha jer se boji za nestanak svog postojanja, jer je uvjeren da postoji, a samo je nusprodukt program ograničene svjesti, magla.

u nekom je duh već dosta probuđen i na psihodeliku se još više proširi (zato se i zovu entheogeni) tako da nadvlada koprcanja ega pa imaš skroz pozitivno iskustvo jednosti i ispunjenosti, duh sve svača momentalno, u toltečkom šamanizmu to se zove tiho znanje, nema tu nikakvih potrebnih mentalnih procesa, sve jednostavno jest i kao takvo savršeno je, i duh plovi kroz to skroz intuitivno, sve akcije su momentalne iz osjećaja i zato pravilne kakve god da jesu.
Kod drugih ljudi programi su bolje zapetljani u umu, to je rat duha i ega, natezanje, ali sve dok svi fragmenti ega nisu osvjetljeni duhom ostaju u biću kao glavice krpelja koji su nepravilno skinuti, i onda iz toga može izrasti neka nova boleština ili jednostavno stoji kao energetsko sidro zavezano za noge. Zato je bad trip, odnosno isplovljavanje na površinu podsvjesna sranja ega veoma korisna stvar, jer jedino tako ih duh može osvjetliti i riješiti. I duh to radi, ako smatra da u tebi postoje sranja koja treba osvjetliti to će i napraviti, i pustit će strahove ega da se manifestiraju na površinu, sve u cilju da to nadiđeš, jer drugačije nemožeš osim osvještavanjem, isto radi i u normalnom stanju svijesti, radi čitavo vrijeme, samo mi ne uspjevamo to uhvatit u svijest, jer smo umjetnici uma, zaglavljeni u svojoj umjetnosti. mi sanjamo, naizgled veoma stvaran san.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
s4ha
rank5
Postovi: 161
Pridružen/a: 04.06.2014, 18:34
Ima zahvala: 54 puta
 pohvaljen: 65 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la s4ha »

Svilaja je napisao/la:Nema razloga zašto točno ljudi puše, piju, jedu nezdravu hranu i sl. Sve je to prolazna sreća i ništa nije stalno.. Navodno smo svi svijesni te činjenica ali svejedno to radimo - iliti, nismo svjesni ni malo.
Ljude kao vrstu opisuju 2 stvari:

1 - glupost
2 - autodestruktivnost

Valjda je sad malo jasnije zasto... Svi to radimo, neki manje neki vise, neki za sebe, a neki i za druge. Tako nesto se da zakljuciti o nama kao vrsti od pocetaka do sada.

I zato kruha i igara.
The men is now the victim of it's own technology,
the victim of it's own life; instead of being in control of it.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Svjesnost je vječna, ona ne poznaje smrt. Samo nesvjesnost umire. Zato ako ostanete nesvjesni, uspavani, vi ćete morati da ponovo umrete. Ako želite da se oslobodite sve ove patnje od ponovnog umiranja i rađanja, ako želite da se oslobodite točka rađanja i umiranja, vi ćete trebati da postanete postanete sasvim obazrivi. Vi ćete trebati da se penjete sve više i više do svijesti.

Prava žetva se dogodi samo kada učinite veliki napor da se probudite.
Osho
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la Devil'sChase »

Odličan znanstveni doc. o prirodi svijesti biljaka, vode i nas, eksperimentalna znanost u beta verziji..
http://www.youtube.com/watch?v=5skbpeJ7mRo
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la aries75 »

Htio bih podijeliti svoje spoznaje osvješćivanja koje su mi se dogdile poslijednjih dana, pa možda nekom i to pomogne , iako svatko ima svoj put razvoja svijesti. Meni se dogodilo ono što neki zovu "prosvijetljenje". Kada to kažem mislim na konačno osjećanje imati svijest koja je nardeđena umu i emocijama. Sada sam to konačno u punini ostvario uz pomoć entheogena ibogaina. Detalje o djelovanju ću opisati u temi o ibogi.

Pa da kremeno redom. Godinama mi je poznat koncept da se sastojimo od uma, tijela i duše. Čitanje knjiga , gledanje emisija, čitanje osobnih iskustava s foruma i portala mi je puno pomoglo. Ali sve je to bilo na razini razuma. Znao sam i razumio sve te koncepte i razum mi je govorio da mora biti neki smisao u tome i najbliže su mi bile istočnjačke mudrosti koje tumače naše postojanje i svijest. Ali postojao je problem. Ja to nisam mogao osjetiti, doživjeti. Sve je to bila puka teorija za mene. U koju mogu samo vjerovati. Po tome se nije razlikovala od bilo kojeg drugog vjerovanja. Nakon teorije krenuo sam u praksu i pokušaje doživljaja svijesti. Meditacija i joga, za koje vjerujem da su jaka oruđa, meni na tom stadiju svijesti nisu pomogle. Um je bio gospodar i stalno vrtio svoje priče kao pokvarena ploča.

Onda sam sa suprugom otišao u Peru na ayahuascu (o čemu sam već pisao), i tu se stvar pokrenula , počelo je osvješćivanje. Ali 6 ceremonija mi je otvorilo kanale svijesti iako ne do kraja. Uglavnom podosta mentalno-umnog smeća nagomilanog iz prošlosti sam izbacio. Paralelno je išla i vegetarijanska prehrana, za koju sam siguran da je jako pomogla u čišćenju i omogućuje brži razvoj svijesti. Mala napomena koliko hrana i piće utječu na osvješćivanje je i primjer Victora Truviana koje ne jede i ne pije, ali on je na gotovo božanskoj razini:
http://www.nexus-svjetlost.com/vijesti/ ... -i-ne-pije

Zadnjih par mjeseci sam uzimao ulje konoplje i počelo je jako emotivno buđenje, ali i dalje je um vrtio svoje i stalno propitkivao duhovna saznanja. Možda to ipak nije tako, što ako ovo, što ako ovo?

Onda sam odlučio otići na ibogain, za koji se tvrdi da je u rangu ayahuasce. Tretman je trajao 24 sata i odradio sam ga prije 3 dana. Tada se desilo konačno prosvijetljenje. Voditelj tretmana se čudio kako sam lako sve podnio i koliko sam puno uvida dobio. Ali kaže da se to događa ljudima koji na ibogain dođu mentalno i duhovno pripremljeni. Glavna spoznaja koja mi je promijenila životnu paradigmu je ova:

Od sada na pitanje tko sam ja mogu sa sigurnošću odgovoriti ovako: ja sam primarno besmrtna duša (sinonimi: energija,svijest, bio božanskog....) koja u ovom životu skuplja iskustva u ovom materijalnom tijelu koje je sekundarno. Do sada sam uglavno imao osjećaj da sam ja ovo tijelo i um, a duša je negdje u meni ali je trebam pronaći.

Također mi je bliži koncept života sada u ovom trenutku za razliku od života koji je opterećen prošlošću i zabrinutošću za budućnost. Tu patnju stvara um koji gospodari. Sada mu je svijest nadređena i koristi ga u svrhu shvaćanja, prihvaćanja i neprosuđivanja.

Od sada moj život na van neće doživjeti revolucionarne promjene, ali će unutarnje promjene utjecati na moje shvaćanje i prihvaćenje. Sve što me opterećivalo sada mi je prihvatljivo i svrhovito. Istočnjački princip reinkarnacije i oslobođenje od iste putem duhovnog razvoja kroz materijalne živote je sada dio mene. Ne kao teorijski koncept u koji vjerujem umom, nego nešto osjećam i znam da jest takvo kakvo jest.

Moje mišljenje je da je ibogain zabio gol, govoreći sportkim rječnikom. Ali gola ne bi bilo bez prethodne akcije koja je uključivala teorijsko-umnu pripremu, želju, konoplju i ayahuascu koji su zajedno pripremili teren.
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

slažem se s rečenim. dugo je bilo sve samo intelektualno (od pola osnovne škole do pola srednje), praktičnu spoznaju duše i božanskog nad umom i tijelom imao sam na prvom tripu na gljivama negdje sredinom srednje, i dosta puta poslije, ali nisam mogao održati tu svijest i uvijek bi pao pod utjecaj torture bezdušnog matriksa samo s blijedim sjećanjem na istinu duše. Tada je sljedilo učenje kroz desetak godina kako da budem ja ja bez ičega snažniji od vanjskog utjecaja. To je veoma težak ratnički proces. Sada već dugo, zahvaljujući energetskim vježbama, čišćenju, jačanju, sreći životne situacije i držanju podalje od ljudi niskih vibra, spoznao sam mehanizme kako biti svjestan i stabilan bez entheogena.
Da uopće možemo biti autentični sebi, svojoj duši, biti ono što jesmo u svojoj srži u svakodnevnom životu, ključ je količina i čistoća energije, i prije svega snaga energetskog integriteta tijela. Po mom mišljenju najtočnije je to sve opisao i dao praktične smjernice kastaneda. To znaju svi koji prakticiraju bilo koji oblik energetskog građenja svog tijela, tipa ki-qong, hatha-yoga, tai-chi, aikido, tibetanske, tensegrity, etc...

Koliko god mi "znali znanje" nemožemo apsolutno ništa bez energije i snage svog energetskog tijela da drži tu energiju. Sve ostaje na teoriji, ne funkcionira meditacija, nema šanse da umiriš um, nema šanse da smiriš i kontroliraš emocije, nemožeš se oduprijeti rezonancijama i vampirizmu ljudi niskih energija, nemožeš imati povišenu percepciju, svijest o božanskom, razmišljanje i pamčenje ne radi, imaš samo jadni ego koji je zadnji stup obrane fizičkog i psihičkog da se ne rastepe u komadiće. Zato i nemožemo kriviti ljude što su takvi kakvi jesu jer to je jedino što imaju, izjedeni s unutarnjim kaosom.

Količina energije i snaga energetskog tijela su dvije različite stvari. usporedno sa strujom, količina energije bi bila njen napon i tok, ono kad upalite žarulju i ona svjetli. Snaga energetskog tijela bi bila debljina žice kroz koju prolazi ta struja. Ako je žica tanka pregori odma i na maloj snazi, ili se prejako zagrijava i mući da napaja tu jednu žarulju, a kad je žica debela može napajati sto žarulja odjednom bez ikakve muke. E ta "debljina žice", odnosno snaga, integritet energetskog tijela postiže se energetskim vježbama, a količina energije se akumulira, odupire utjecajima, bude podložna našoj volji i prolazi kroz tijelo sukladno toj snazi našeg tijela i živaca.

Entheogeni predstavljaju naglo ubrizgavanje i oslobađanje pranične energije energetskom tijelu (neki pod vodstvom spirita, a neki ne kao što je sa sintetikom tipa dmt i lsd). Kao što je adrenalin fizičkom tijelu s fizičkom energijom. Kad se dogodi to ubrizgavanje i oslobađanje pranične energije naše energetsko tijelo se proširi u širinu i visinu, percepcija slijedi to proširenje jer percepcija jest rezonancija energije. Međutim energija se nemože stvoriti od nikud nego se izvadi naglo iz tijela, nakon toga slijedi pad i zatvaranje, energetsko tijelo je izmučeno kao fizičko nakon dugog trčanja, iscrpljeno sve dok se ponovo ne napuni i živci ne opuste.

I tako sam sagrađivanjem i bildanjem energetskog tijela otkrio da mogu akumulirati više energije, snažnije se odupirati vanjskim utjecajima, emocije ne osciliraju, ego mi sve manje treba, um radi mnogo bolje i lakše ga je kontrolirati, percepcija je svakim danom sve viša. Što se više čistim i unašam lakše energije kroz hranu i um to je više živčani sustav profinjeniji, reagira na suptilnije podražaje. Kad uzmem entheogen proširi me mnogo puta više nego prije, vožnja tokom tripa je stabilna, ne tresem se i ne raspadam, ne gubim nit, energije koje susrečem na putu ne podčinjuju me sebi bez moje volje, jasnoća visoka. Kad energija padne najbrže ju nadoknadim bananama.

btw trava je entheogen vrhunske kvalitete koju ljudi neznaju upotrebljavati. kad je puše svaki dan iscrpi im svu psihičku energiju, otupi i zatvori živce i tada djeluje kao alkohol. ali kad ste energetski jaki s mnogo energije, kad zapalite jednom tjedno tada se trava pretvori u entheogen ravan gljivama s većom stabilnošću uma i rada intelekta u duhovnim sferama.
Ulje od trave je lijek, prvenstveno na tom energetskom nivou jer trese energetsko tijelo od svega što je tvrdokorno nakačeno na njega, iako to vuče sa sobom nestabilnost i niski nivo energije. A najbolji je lijek za fizičko tijelo ako se konzumira svježa, tek ubrani hedovi, neosušeni, izmiksani u sok, tada ni nema psy utjecaj ali stotine enzima koji se inaće unište djeluju na tijelo i dovode ga fizički holistički u balans.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la aries75 »

Beyod odlično si to sažeo. Kao da govoiš o mojem iskustvu. Entheogeni zaista jesu pojačivači prane ali moraju se uzeti kada si na razini da si spreman primiti ih. Tada i nakon neposrednog djelovanja ostaje postignuta razina. Naravno uvijek se tu ego i njegove popratne sjenke pokušavaju i dalje nametnuti, ali sada su osvjetljeni i nemaju više staru snagu.

I da je sve svrhovito, pokazala mi je činjenica da sam s ovim zadnjim iskustvom usporedno čitao izvrsnu knjigu Eckarta Tole-a: Nova zemlja. Inače uvijek imam 3-4 knjige u pripremi dok čitam jednu i baš prije par tjedana odlučim uzeti ovu. Pročitao sam malo više od pola prije iboge,a sada i ostatak. Ne da se opisati koja je to sinteza iskustva i teorije. Kada sintetiziraš sve što čitaš, tada je jasno da Tole, Castaneda, Newton i ostali govore o istom , ali svaki na svoj način jer ipak svi drugačije doživljavamo istu bit.
Avatar
NekiTamo
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 26.02.2015, 12:35
Ima zahvala: 47 puta
 pohvaljen: 13 puta

Re: Svijest?

Post Postao/la NekiTamo »

Svilaja je napisao/la:U zadnje vrijeme me muči jedna stvar, a to je zašto smo mi svi tako besvijesni. Cijelo društvo se zasniva na tome zapravo... Toliko korporacija, tvrtci, svega.. Svaka moguća velika industrija se zasniva na tome, koliko ljudi ne razmišljaju dok nešto rade, tj nisu svijesni toga. Kao da su svi u nekoj masovnoj hipnozi. Kad malo razmislite.. Nema razloga zašto točno ljudi puše, piju, jedu nezdravu hranu i sl. Sve je to prolazna sreća i ništa nije stalno.. Navodno smo svi svijesni te činjenica ali svejedno to radimo - iliti, nismo svjesni ni malo.

Da svatko u svakom trenutku je potpuno svijestan što u tom trenutku radi nebi bilo apsolutno ničeg lošeg u cijelom svijetu. Svi bi bili savršenog zdravlja i nebi bilo potrebe za ljekovima. Volio bi da mi netko kaže formulu za svijest.
Negdje sam pročitao podatak da smo u prosjeku svjesni svega 4-5% budnog vremena tijekom dana i kad se to preračuna u minute shvati se da je to istina (kako za koga, govorim u globalu), a razlog tome je kao što mnogi duhovnjaci iznose (npr E.Tolle) u ovisnosti o mislima, misli jednostavno odu svojim tokom bez kontrole, svjesnosti, onoga koji promatra zar ne? Hoću reći da ovisnosti o cigaretama, piću, izgledu, tračanju itd itd su zapravo sekundarne ovisnosti ili nisu ovisnosti mozda jer je ovisnik negdje zakopan u primarnoj ovisnosti - mislima koje naviru iz trena u tren, a tu i tamo izviri kada ga snađe kakva patnja ili rjeđe radost.
Question everything, assume nothing
Odgovori