Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Temperatura, vlaga, svjetlo, ventilacija, casing...
Avatar
Mary Jane.
rank9
Postovi: 387
Pridružen/a: 31.07.2010, 14:06
Ima zahvala: 19 puta
 pohvaljen: 39 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la Mary Jane. »

Pa šta ja znam vjerojatno je ok i radi kako namjestiš, možda nebi bilo loše imati, ali imati ne dat 800kn za to. puno je to novaca i mislim da se može preživjeti i bez toga. Jedino tko ne zna kud s novcem i želi imati onda se može poslužit pri gajenju.
"If you only knew the magnificence of the 3, 6 and 9, then you would have a key to the universe.”
- Nikola Tesla
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la dawsongeek »

inkubator - produžni kabel s tri utičnice ( možda 2), tri anti-komarac utičnice (isto možda 2) i termostat :) upravo sam se opržio na jednu pa me /:) ?
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la dawsongeek »

sam da kažem da ovo šljaka :) 2 antikomarac utičnice bez beda zagriju clearbox od 120L i temperatura ne ide iznad 25,2 (temperatura sobe je 19) pa ako netko traži povoljne grijače nek ne traži dalje :money1: :bigsmilee:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la Zgubidan »

Cool. Ja imam grijač akvarija u posudi vode u boxu. Grije i vlaži istovremeno :)
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
Avatar
dawsongeek
rank8
Postovi: 315
Pridružen/a: 05.11.2013, 15:02
Ima zahvala: 50 puta
 pohvaljen: 109 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la dawsongeek »

to je idealno za fruitanje kad ti treba i temp. i vlaga, a inkubator bi trebao biti suv :bigsmilee:
I VODA JE OTROV U PREVELIKOJ DOZI ... BUDI UMJEREN !
Avatar
Zgubidan
rank7
Postovi: 293
Pridružen/a: 10.05.2012, 11:26
Ima zahvala: 26 puta
 pohvaljen: 103 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la Zgubidan »

Inkubator jest suh. Inkubator mi je klasika, plastična kutija u istoj takvoj, a između voda i grijač. Growbox je malo veći. Napravljen od aluminijskog okvira nekog stolića. Skinuo ploče (bile dvije jedna ispod druge) i taj kostur sam omotao najlonom za plastenike. Fino sam peglom zavario rubove i izgleda ko original :) Tako da mi growbox ima dva kata i pun k mjesta za grow. Unutra mi je ona duguljasta tegla za cvijeće sa grijačem i vodom. Poslikat ću jednom pa stavit. Izrada je trajala 1h, a drži već 3 godine. Veći problem je hlađenje kad je vani pretoplo. Onda stavljam one "baterije" za portalne hladnjake, ali ih treba mijenjat svakih 3 h. No s time nije bilo problema ovog ljeta..

Sad tek vidim da se priča o inkubatorima a ja o growboxu...
Lud je samo onaj čija se ludost ne poklapa sa ludošću većine.
bgskifantom
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 28.08.2014, 03:08

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la bgskifantom »

pozdrav svima, imam jedno pitanje.naime, odgledao sam klipove od RR-a i on na onom terarijumu busi rupe, i to esplicitno nagovestava dosta rupa (kejk je u pitanju, ali ja necu kejk da radim, vec ovo sa posudom i kejsingovanjem). da li je to potrebno? i ako ih izbusim, da li mogu prskati najnormalnije zidove inkubatora?stavicu i spravu koja meri vlagu, a sa temperaturom nemam problem, ovde u Berlinu je pogodno uvek.
hvala na mnogobrojnim savetima i uputstvima!
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la pecurko »

Ako je u pitanju P. cubensis, nije potrebno bušiti rupe, samo redovno 3-4 x na dan luftirati.
Za vrste koje su osetljivije na nivo CO2, rupe sa perlon vatom su pod obavezno ili ti što bi rekli mladi "Must have" :))
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la Beyond Le Fov »

a ako ti se neda stalno paziti na luftanje kupiš malu pumpicu za zrak (za akvarije), izbušiš nekoliko rupica po dužini dvije bočne stranice u nivou centimetar iznad površine supstrata u inkubatoru (kod kejsanja), a ako radiš kejkove onda centimetar od dna inkubatora (da stari zrak može van), i izbušiš jednu rupu za cjev pumpice u sredini jedne od stranica da ubaciva zrak. rupice možeš prekrit nekom tankom tkaninom tipa ona iz kutije prve pomoći tak da ti kontaminacija neide unutra. vlaga unutar inkubatora bit će ok ako brzina punjenja inkubatora zrakom kroz pumpicu bude otprilike njegov kapacitet kroz sat vremena. izmjeriš si na vreču za smeće koliko brzo pumpica pumpa.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
FARMER
rank2
Postovi: 31
Pridružen/a: 08.11.2014, 17:43
Ima zahvala: 8 puta
 pohvaljen: 1 put

Re: Kako napraviti Inkubator za uzgoj gljiva- sa slikama

Post Postao/la FARMER »

k
Zadnja izmjena: FARMER, dana/u 17.11.2014, 01:31, ukupno mijenjano 1 put.
Odgovori