Magija- da ili ne ...?

Svakog dana, novo otkriće
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ponukan čitanjem jednog novinskog članka u jučerašnjem Jutarnjem listu osjetio sam potrebu da ovu vijest postavim u vidu nove teme na stranice ovog poštovanog sitea kao i da razmjenimo mišljenja , ideje , teorije i pretpostavke o ovoj vječnoj temi koja postoji i oko koje se lome koplja od kad je pisane rječi a bome i od prije..O čemu se radi ;
- Nedavno je jedan talijanski zastupnik ,Carderoli ,u njihovom parlamentu (a tog slučaja se i sam sječam kroz Tv vjesti) javno uvrijedio zastupnicu tog istog parlamenta koja je inače crnkinja , nazvavši je i usporedivši sa majmunicom a sve zbog njezine boje kože ..Elem..priča tu ne završava . Uvrjeđena , zastupnica koja je porjeklom iz nekog Zumba-zumba afričkog plemena požalila se svom ocu koji je na nesreču ili sreču vrač tog istog plemena...Dakle , da bi se osvetio tom zastupniku bacio je na njega proklestvo , crnu magiju ..
Saznavši za to , zastupnikovi prijatelji pokloniše zastupniku , rog od crvenog koralja da bi se zaštitio od bačenih čini..Ali..po riječima samog zastupnika evo redosljeda događanja koja su mu se desila u sledećim danima ;
- Koralj koji je trebao služiti kao zaštita pukao mu je popola iz čista mira
-šest puta završio je u operacionoj dvorani zbog različitih zdravstvenih problema
- dvaput na reanimaciji , gdje su ga jedva uspjeli oživjeti
-jednom na intezivnoj njezi
-umrla mu je mama
-u posljednjoj nezgodi pukla su mu dva kičmena pršljena i dva prsta

Na Facebooku je objavio sliku velike dvometarske zmije koja mu se ušuljala u stan i koju je jedva uspio ubiti .
Ugledni talijanski tjednik Oggi ( Danas) intervjuirao je i tatu crne zatupnice , Kyengea ,koji ne poriče bacanje magijskih čini na pomenutog senatora i koji očekuje izvinjenje istog ali kako sam Kyenge kaže , to izvinjenje mora biti iskreno. Koliko je poznato uplašeni zastupnik se već višekratno izvinuo a šta će dalje biti očekujemo da vidimo..

Eto..zanimljivo je svakako i istinito..šta je na stvari i kako to tumačiti pozvani ste svi vi ..dragi članovi ovog sitea da komentirate , iznosite svoja mišljenja i razmišljanja..
a naravno i da napišete osobne spoznaje ili možebitna iskustva i sve ostalo što bi moglo zanimati i biti interesantno svima nama..Pa navalite....pišite..bez straha ..he he :blinkk:
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Sunčica Maslačak
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.02.2013, 17:57
Ima zahvala: 21 put
 pohvaljen: 15 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Sunčica Maslačak »

..zanimljiva tema :)..

crna magija postoji..kao što postoji svijetla strana magije, nažalost postoji i tamna strana. Osobito u mjestima kao što su ruralne sredine Afrike i Azije gdje su ljudi vrlo povezani sa prirodom, Svemirom, zvjezdama, vodom i svim ostalim blagodatima. Ma uostalom, svugdje ima toga, no na selima puno više, kao i na mjestima gdje takva bića ulaze.Ne odobravam rasizam, tako da s jedne strane, ovaj zastupnik si je sam navukao lošu karmu ( spetljao se sa krivom ženom :D ), ali bacanje čini i vračanje su od davnina poznate metode. Ako smo čisti i širimo pozitivu i svjetlost, tamna strana nam ne može ništa, ukratko dobro se dobrim vraća, to ne znači da trebamo biti naivni i svima sve dozvoljavati, malo izoštriti um, slušati svoju intuiciju ( ona ne laže ) i ne bi trebalo biti susreta sa takvim bićima. To su bića koja su na nižoj gustoći, zla bića, demoni, oni jednostavno rade ono na čemu većina njih vibrira i to je to...Samo svjetlost i ljubav i wiiiiiii :sunn:
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Ninti »

Pitam se samo dali bi talijanski zastupnik doživio sve te 'nezgode' da nije saznao da su na njega bačene čini?
U velikoj mjeri zavisi u što mi sami vjerujemo i čega smo svjesni. Njegov vlastiti strah i vjera u crnu magiju mogu odraditi sasvim finu vradžbinu :)

Isto vrijedi za 'čudesna ozdravljenja' u Lourdesu ili nekom drugom svetištu..
Mi sami stvaramo uvjete u kojima živimo
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la HypnoToad »

Ninti je napisao/la:Pitam se samo dali bi talijanski zastupnik doživio sve te 'nezgode' da nije saznao da su na njega bačene čini?
U velikoj mjeri zavisi u što mi sami vjerujemo i čega smo svjesni. Njegov vlastiti strah i vjera u crnu magiju mogu odraditi sasvim finu vradžbinu :)
A daj ajde, oćeš mi više prestat krast riječi?? =))
Baš sam htio napisati točno to, identično. Možda bi zagovornici magije rekli da je svjesnost 'kletve' jedan od elemenata samog prokletstva, ali da li se ipak radi o takozvanom nocebo efektu? Uvijek govorim vezano za bilo šta da isključivo mi stvaramo vlastitu stvarnost, i da smo sposobni unaprijediti ili uništiti tu stvarnost bez neke potrebe za vanjskim bićima i magijama. Ustvari, te nadnaravne utjecaje je najlakše kriviti kad odbijamo preuzeti odgovornost nad sobom i kontrolu nad vlastitom stvarnošću.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Ronin

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Ronin »

Ja ne znam šta se ta uvrijedila gospođa Afrikanka ....a svi smo nastali od majmuna ..ako je ona bacila čini radi toga njemu ? kako če njoj samoj biti na kraju ?! Koja svrha od te crne magije umjesto da je radila na sebi i postala bolja , pa poslala Carderoli-u buket cvjeća i na taj način ga ponizila...da postane bolji...

Opet s druge strane politika je drugi put, to su opet druge strane konsekvence s obzirom da se uvrijedila jer kad pogledamo afriku najstariji kontinent i kako se ostatak svjeta odnosi prema toj zemlji...mislim da je tog Talijana prije sam njegov bog kaznio nego neki afrički shaman.

Ako činiš zlo nekome samome sebi več zlo činiš.To važi i za nju i njega.
Ninti slažem se s tobom do neba.
Magija oli ti ga Shamanizam je nešto sasvim drugo .Pravi shamani su daleko od osveta.Oni umiru bez osvete a to je najbolja pobjeda nad zlom.

Još nešto dal se pitamo daleko od crne magije u ovom naprijednome tehnološkome svijetu dal ti netko može preko noći isključit alarm i trovat ti hranu u frižideru i ugrozit zdravlje a da nemaš pojma? Kao npr..neki dobar plačenik ,a zmija je samo potpis ;) ...svašta je moguće ...
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ninti je napisao/la:Pitam se samo dali bi talijanski zastupnik doživio sve te 'nezgode' da nije saznao da su na njega bačene čini?
U velikoj mjeri zavisi u što mi sami vjerujemo i čega smo svjesni. Njegov vlastiti strah i vjera u crnu magiju mogu odraditi sasvim finu vradžbinu :)

Isto vrijedi za 'čudesna ozdravljenja' u Lourdesu ili nekom drugom svetištu..
Mi sami stvaramo uvjete u kojima živimo
Slažem se , ali djelomično..Naravno da psiha , vjerovanje itd ima i igra određenu ulogu u svemu tome..možda je baš očekivanje ili strah od toga prouzročio i dio navedenih nesretnih događaja..Ali..ali ipak nije utjecaj psihe ili nećeg drugog ako se taj koraljni rog koji je trebao služiti za zaštitu sam od sebe prepolovio..ili što mu je umrla mama ..ili da mu se dvometarska zmija uvukla "slučajno" u kuću ...!! Pa koja je to vjerojatnost ? Ajd negdje u Africi , zmija , ok , ali u Italiji ? Ma , dobro , možda je piton pobjegao baš tog dana nekom iz kaveza..heh.. ALI ALI.... Naravno,pitanje je dali je on uopće i vjerovao u crnu magiju toliko jako da mu se te stvari dešavaju same od sebe..hm..nisam baš ubjeđen
:-ss
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

trebamo biti jako oprezni s projekcijama moći nečega nad nama i opčenito krivnje nečeg vanjskog za ono naše, jer ako stavljamo moć izvan sebe gubimo je. bivajući slijepi uzroka u sebi spuštamo se u kaos efekta.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la Devil'sChase »

Naravno,pitanje je dali je on uopće i vjerovao u crnu magiju toliko jako da mu se te stvari dešavaju same od sebe
Hah pa ako su mu dali rog, onda je sigurno vjerovao donekle u to, inaće bi se smijao ko lud i nebi prihvatio rog, al naravno kad se zbroji sve to kaj je bejo postavio, dobije se cijeli lanac, koji bi se m matematicki dao poslozit da se dobije rezultat tocno, zbroja kojih posljedica je dobio tocno taj slijed događaja koji mu se desio i u kojem postotku je sam potencirao snagu odašiljane kletve :) Osnove mag-o-statistike, osnovna škola lol
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Devil'sChase je napisao/la:
Naravno,pitanje je dali je on uopće i vjerovao u crnu magiju toliko jako da mu se te stvari dešavaju same od sebe
Hah pa ako su mu dali rog, onda je sigurno vjerovao donekle u to, inaće bi se smijao ko lud i nebi prihvatio rog, al naravno kad se zbroji sve to kaj je bejo postavio, dobije se cijeli lanac, koji bi se m matematicki dao poslozit da se dobije rezultat tocno, zbroja kojih posljedica je dobio tocno taj slijed događaja koji mu se desio i u kojem postotku je sam potencirao snagu odašiljane kletve :) Osnove mag-o-statistike, osnovna škola lol
Osnovna škola , kažeš ? Pa onda češ lako objasniti kako to da je rog pukao popola sam od sebe ?
Na faksu sam učio neke stvari iz statistike ...algoritme koje koriste i osiguravajuće kuće prilikom životnog osiguranja pojedinaca..dakle statistički izračunati po teoriji vjerojatnosti da završiš šest puta u bolnici iste godine gotovo je nemoguće..tek tolko da znaš..pogotovo dvije reanimacije.... Pa smrt majke..ajd još nekako..pa saobračajna nesreća .
Hah, i da je ne znam koliko vjerovao u crnu magiju , nije tim vjerovanjem izmagijao dvometarnu zmiju u svojoj kući..Hoču reći..mnoge se stvari dešavaju nezavisno naših vjerovanja , ubeđenja , placebo i nocebo efekata i ostalih ceremonija a gdje ima dima ima i vatre :bigsmilee:
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 31.08.2014, 02:10, ukupno mijenjano 1 put.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Magija- da ili ne ...?

Post Postao/la antoniopavaroti »

Ninti je napisao/la:Pitam se samo dali bi talijanski zastupnik doživio sve te 'nezgode' da nije saznao da su na njega bačene čini?
U velikoj mjeri zavisi u što mi sami vjerujemo i čega smo svjesni. Njegov vlastiti strah i vjera u crnu magiju mogu odraditi sasvim finu vradžbinu :)

Isto vrijedi za 'čudesna ozdravljenja' u Lourdesu ili nekom drugom svetištu..
Mi sami stvaramo uvjete u kojima živimo
A šta ako nije vjerovao u crnu magiju ? Pa i to se može lako pretpostaviti ...Da je vjerovao sam bi si nabavio taj rog za zaštitu i ne samo rog..bilo bi tu kojekakvog anti magijskog arsenala ..Po meni , nije baš vjerovao puno u magiju..više su u magiju vjerovali njegovi prijatelji koji su mu rog i poklonili.
Iz iskustva znam..da mnogim ljudima nije na kraj pameti nikakva magija a niti vjeruju u nju ..no jednog im se dana počnu dešavati čudne nevjerojatne stvari..pa tek na uporan nagovor rodbine nekako teškom mukom odu kod nekog ko se više razumje u te stvari i tamo se svašta otkrije.. Ja sam bio prisutan osobno jednom takvom slučaju..tako da mi niko ne može reči da to ne postoji i da je glavni činbenik djelovanja magije dal "žrtva" vjeruje ili ne u magiju...No pasaran!
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori