Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Općenito o ljekovitim biljkama i uzgoju
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la cj80 »

HypnoToad je napisao/la:Ja sam sebi rekao, nikada nisam glasao i mislio sam da nikada ni neću, oduvijek sam eko anarhist u srcu i djelu, ali program Orah-a mi se sve više i više sviđa, ovaj put se čak može dogoditi da i odem.
samo da nisu sdpov i hdzovca govna jer su isti
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la shroomko »

Psychonaut je napisao/la:Dobar overview efekata kanabisa u duhovnom kontekstu:
http://www.youtube.com/watch?v=UygZBNkW ... ture=share
Iznenađen sam koliko je ovo dobar video. :thumbsup:
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la aries75 »

Psychonaut je napisao/la:Dobar overview efekata kanabisa u duhovnom kontekstu:
http://www.youtube.com/watch?v=UygZBNkW ... ture=share
Upravo to sam i ja zaključio, ulje konoplje ima dosta sličnosti s ayahuascom. Otvara percepcije, čisti podsvjest, osvještava duboko potisnute misli. Uglavnom ugodno me iznenadilo.
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la cj80 »

kako sam radim ulčje iskljucivo u medicinske svrhe sad dali i u duhovne, cinjenica je da kad konzumiras ulje misici ti se uposte i cjeli organizam ti se smiri ( to je iskljucivo kod ulja od straina koji ima veci postotak indca hena ) vjerujem da omamljenost uljem moze pomoc u otkrivanju svoje samosvjesti ali moj stav je malo drugaciji.
Ulje kao ulje ljek je za psorijazu, zeludac, rak, andieoksidans i jos pun kufer toga da ne nabrajam ti ljudi trebaju ulje da bi nesmetano nastavili zivjeti kao zdravi i normalni ljudi, iz tog razloga mislim da nebi trebalo konzumirati ulje osim ako nisi u zdrastvenoj tegobi jer ti ces mozda otkriti dio svog ja ali tih 10 ml ce pomoc nekome da dozivi starosz sad stvar je moralnosti dali ces ulje koristit za svoj gust istrazivanja sebe bez obzira sto mozda to isto ulje treba tebi bliznji ili neki poznanik tom bliznjem koji mozda nece moci vidjetzi svoje unuke dok ti konzumiras to ulje, ja nekonzumiram ulje osim u proljece zbog alergijskih reakcija i smatram ako ulje koristis za istrazivanje sebe da se trebas prije toga zapitati pravu istinu o sebi.
nikog ne omalozavam nikom nenamecem svoje stavove na svet ali ja nekonzumiram ulje i neodobravam konzumiranje ulja u nikakve svrhe osim iskljucivo zdravstvene jer ko sam ja da nepomognem covjeku koji je u mukama i zasto bi ljek koristio u bilo koje svrhe osim u zdravstvene kad ima drugacijeg bilja kojim se mozes produhoviti i kontaplirati.
Dragi moji zar to ulje nebi bilo bolje dati ljudima u potrebi da barem malo postanes bolji covjek u ovom kapitalistico iskvarenom drustvu.
To je moj stav moj odgoj moja razmisljanja svak je gospodar svoje srece i svojim djelima pokuzajue koliko je zapravo velik covjek,
Avatar
aries75
rank3
Postovi: 63
Pridružen/a: 15.07.2014, 08:43
Ima zahvala: 17 puta
 pohvaljen: 20 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la aries75 »

Ok, osim izmijenjenih stanja svijesti pomaže mi i kod alergije, iako sam nju gotovo riješio promjenom prehrane. Što se mojih motiva tiče, mislim da nije ništa upitno, jer mojom konzumacijom nitko nije zato zakinut. Ionako bi sve bilo isto da ja nikada nisam ni saznao za ulje..........

Naravno da bih ulje dao i preporučio kada bi netko koga poznam obolio od raka, ali mislim da rasprava oko ispitivanja moralnosti nije tema ovdje. Ja sam samo podijelio pozitivne učinke ulja, što je i tema. ;)
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la shroomko »

cj80 - tvoj post podrazumjeva nestašicu tog ulja. Ako netko popije to ulje zbog duhovnih razloga i netko kome treba, jednostavno će porasti potražnja i proizvesti će se više.

Ja nisam nikad probao to ulje.
cj80
rank4
Postovi: 111
Pridružen/a: 04.01.2014, 11:24
Ima zahvala: 27 puta
 pohvaljen: 14 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la cj80 »

shroomko je napisao/la:cj80 - tvoj post podrazumjeva nestašicu tog ulja. Ako netko popije to ulje zbog duhovnih razloga i netko kome treba, jednostavno će porasti potražnja i proizvesti će se više.

Ja nisam nikad probao to ulje.
iskreno ako uzmes ekipu koaj kuha ulje od albanke onda nema nestasice ali pravo kvalitetno ulje ot tutamkhana ili nekog slicnog straina koji ima velik postotak CCB pri otvaranju kristala e takvo ulje je rjetkost jer dosta growera radi ulje od 50/50 trim head sa strainovima koji su odlicni za pusiti ali imaju malu koncetraciju ccb ili thc.
potraznja ulja je ogromna cak postoji i list5a cekanja ako nezeli platiti 10ml ulja 3-4 tisuce kuna recimo prihvatljiva je cjena 2soma ipak puno struje gnojiva vitamina rota i drugih kak ja velim kozmetike + isoprpilni alkohol itd itd.
Vjerovatno za duhone potrebe stavi si 2 grama skunka u bong povuci kak spada i vidjet ces identican ucinak (rastafarijanci trpaju u ono kaj ja zovem rog stane pun kurac trave a oni kontemnpliraju pomocu te biljke zato ju i nazivaju biljka mudrosti a ulje bi ostavio za nekoga kome fakat treba.

ako nisi nikad probal ulje kupi si dr zivago ulje ono je jeftino smece koje frajer radi od industrijske konoplje nekazem da nebu pomogla ali dalko je slabiji ucinag nego ono napravljeno od medic seeda
Avatar
wid_420
rank3
Postovi: 89
Pridružen/a: 25.01.2013, 09:05
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 16 puta

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la wid_420 »

Inea
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 02.09.2014, 10:07

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Inea »

Dragi svi,

molim savjet za početnika. Imam nesanicu, napeta sam i pod stresom. Klasična valerijana, melisa i sl. mi baš ne pomažu, a ne bih se htjela navlačiti na neke tablete (probala, ali ne mislim da su baš super). Pušenje mi ne odgovara zbog pluća, pa bih se odlučila za neki (blagi) čaj. Molim preporuku, kako, gdje nabaviti (medicinsku) i po kojoj cijeni? Živim u Zagrebu. Također patim i od gastritisa pa mislim da bi mi i za to dobro došlo. Inače sam pobornik prirodnih sredstava, a smatram da se psihičkim i duhovnim vježbama, meditacijom i samodisciplinom može sve postići, ali zbog akutnog stresa i nesanice trenutno trebam i malu pripomoć sa strane :)

Lijepi pozdrav, svima...
Ronin

Re: Marihuana i svi njeni pozitivni učinci

Post Postao/la Ronin »

Draga Inea ... Ashwaganda je tvoj odgovor ;) u prahu probaj prvo svaku večer prije spavanja pola čajne žlićice ,pa drugi tjedan 1 čajnu žlićicu..
Odgovori