Otpadni enzim - čudotvorna otopina

Čuvajmo Planetu Zemlju
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Otpadni enzim - čudotvorna otopina

Post Postao/la M & R »

Perun je napisao/la:Alo M&M, čisti li se šta?
Odvajam organski otpad, a to znači djeta za moje koke. :(

Čistilo se, čisti se po potrebi :ymdevil: .. zadovoljna sam, moram priznat da cisti cak i bolje il sam zabrijala zato sto mi dobro mirisi, pa mi nije vise mrzak posao tako sto, a ne ona toxicna sranja koja ti spale ruke .. doslovno ... ;)
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Otpadni enzim - čudotvorna otopina

Post Postao/la Perun »

superiška! Molto Hvala.
Ko prije umre duže je vječan
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Otpadni enzim - čudotvorna otopina

Post Postao/la M & R »

vidra je napisao/la:Ne vidim zasto ne. Na (skoro) svim uputama i fotografijama se vidi finalni proizvod u plasticnoj ambalazi. A za vrijeme fermentacije preporuca se da se koriste plasticne posude, zbog sigurnosti.
Hvala vidra! ;)

Procijedila sam u bocu od 5l od desti vode, a dio sam pretocila u flašu od 1l, ono što mi u korištenju.
Stan predobro miriši, riješila sam se onog odvratnog mirisa ustajalog dima, kako svaki 3 dan operem pod, a cim su enzimici bili za koristenje, prebrisala sam time sve moguce povrsine u stanu koje postoje. Tako napravim tjedno jednom, klasicno brisanje prasine, samo u vodu ulijem malo mirisljavih enzimica :)
Uvijek sam govorila da su nasi stari imali bolje ociscene stvari, a nije bilo svih kemija kojim nas danas truju, sve bio homemade, vise manje .. pogotovo što se ovakvih stvari tiće .. ili kako su naši stari prali bijeli veš u pepelu iz šporeta koji je u kuci gorio uvijek, majka se jos sjeća toga, kaže da je veš bio 5x bolje bijel nego što je danas sa svim ovim "savršenim" prašcima .. i pralo se sve uredovno na ruke i rifljaču ... eh eh slika .. a kako se čini lijepo ćemo svi opet biti na tome jer kolko vidim sve vise i vise ljudi se pocinje povezivati sa prirodom. :chase: Samo da je još osjete u potpunosti te da ponovo zažive sela koja su bila jako živa kada sam bila mala .. danas je sve to pusto ... :eevil: Vjerujem da ce ubrzo opet sve pomalo počet oživljavat kao i prije ... :thumbsup:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
dugi68
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 15.02.2014, 12:17

Re: Otpadni enzim - čudotvorna otopina

Post Postao/la dugi68 »

pozdrav poštovanom društvu. evo i moj enzim je gotov. prvo sam ga nasuo u zahrđalu tepsiju od pečenke. nisam sutradan mogao vjerovat, kao da sam nasuo kiselinu (nisam ga razrijedio). tepsija se bijeli super.
e sad, zanima me iskustvo forumaša u primjeni na bilju, ja konkretno imam dosta voća i vinove loze pa mislim snjim prehranjivati. jeli moguće da se razrjeđuje 500 do 1000 puta. to bi mi ispalo 1l na 500l vode. nekako mi je to premalo pa me zanima ako ga netko već koristi u slične svrhe da komentira. za svaki slučaj ću prvo poprskati neke stare voćke koje su za odstrel ali jačom koncentracijom ma ću javit što se dogodilo B-)
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Otpadni enzim - čudotvorna otopina

Post Postao/la Devil'sChase »

Pozdrav :) dobrodošao, evo ja mislim da se može i u većim količinama koristiti, na internetu sam našao da se može koristi oko jedna čaša enzima na cca 4 L vode. Probaj goglat -fermented plant juices-. E sad, ne znam kako enzimi funkcioniraju za prihranu biljaka (možda odlično :bigsmilee: ) , ali mislim da je njihova funkcija privlačenje korisne faune tla i poboljšavanje uvjeta rasta korijena, a ne bas ishrana mineralnim tvarima, ali ne mora značit...
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Otpadni enzim - čudotvorna otopina

Post Postao/la M & R »

Holja, eto me nije dugo bilo. Muva se na sve strane tako da je komp skoro jadnicak i zaboravljen.. al svratim da vidim sto se događa, čitam, na kraju shvatim da imam cca 2-3h do ustajanja za job i ne stignem nista napisat .. kao sto sam i sada u kasnu uru se odlucila pohvaliti .... :blinkk:

Nakon prve ture, malo sam shvatila gdje sam napravila neke sitne pogreške, tako da su ovi .. ono što se trazi !!! :p

slika

slika

Na poklopcima se vidi koja je od kada, ove su od 3l, ponestalo mi je secera tako da 4 boca ce brojati od sutrašnjeg dana .. ovi malo manje :thumbsup:

Nisam Vas zaboravila .. :-*

Dobro je dok imam bilo kakvog posla, a kada je bilo komu od nas tako .. da se ima posla, zadovoljni smo sami radi sebe, a i radi onoga kojemu "krene". Tako da znam da mi ne zamjerate sto redovito ne pisem, znam da me razumijete !! ;)

... počela sam raditi što nikad nisam, kad se vozim u busu il tramvaju, il setam sto je najcese, hodam tako s mobitelelom u ruci i čitam Majčicu!! Uvijek sam hodala sa knjigama, a kako sam doma praktički samo preko noci da prespavam .. onda citam umjesto knjige Majku!! :-*
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Otpadni enzim - čudotvorna otopina

Post Postao/la Perun »

Koja pozitiva! Da sam reikist poslao bih ti tretman.
Zar ne bi te tegle trebale bit probušene, da izdišu plnove?
Ko prije umre duže je vječan
gigausupi
rank2
Postovi: 13
Pridružen/a: 13.11.2014, 13:47
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 3 puta

Re: Otpadni enzim - čudotvorna otopina

Post Postao/la gigausupi »

Evo sada tek vidio temu i ovo mi se čini fenomenalno, ali i logično. Budući da sam se bavio akvaristikom skoro 20-tak godina(zarazno), morao sam maltene doktorirati kemiju.

Dakle onako laički, nabrzinu, vremenom nastanu nitriti(loše bakterije), a nakon dugo čekanja i uz pomoć šećera nitrite "pojedu" nitrati(dobre bakterije) i tako se nahrane da ih nastane u ogromnoj koncentraciji obzirom na obujam posude. I tako ti vrlo gladni i mnogobrojni nitrati jedva čekaju da pojedu bilo što loše(prljavštine svake vrste) u kojima se kote nitriti, i tako sve očiste.
Kasnije se nitrati razgrade sami od sebe i uz pomoć ostalih bakterija jer im je to u prirodi i svi sretni.

Logično.

Samo zar to nije neka vrsta homemade razblaženog octa ?

Mi doma već par godina čistimo s razblaženim octom i još nečime umješanim(zna žena) uz koju kap eteričnog ulja.

A sliči i na klasičan biljni gnoj koji radim za vrt(kopriva, maslačak, gavez u bačvu s vodom), koji zapravo nije gnoj nego posebna vrsta nitrata(ovisno o biljci).

A oni zapravo djeluju stimulativno i iscjeljiteljski na rast korjena i biljke. Ovisi u kojem omjeru i koliko je mješavina stara.

Jel to nešto tako i najviše me zanima da li je netko već pokušao Otpadni enzim razasuti po vrtu(povrće, voće), u kojoj količini po m2 i kako su biljke odgovorile ?

Hvala
Planina zauvijek
macorka
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 30.01.2014, 13:26

Re: Otpadni enzim - čudotvorna otopina

Post Postao/la macorka »

Nisam točno sigurna kad sam napravila enzim, uglavnom još se pjeni.Da li da pričekam da se prestane pjeniti ili da ga procijedim?Da li znači,ako se prestane pjeniti, da je gotov?
macorka
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 30.01.2014, 13:26

Re: Otpadni enzim - čudotvorna otopina

Post Postao/la macorka »

macorka je napisao/la:Nisam točno sigurna kad sam napravila enzim, uglavnom još se pjeni.Da li da pričekam da se prestane pjeniti ili da ga procijedim?Da li znači,ako se prestane pjeniti, da je gotov?
Ajme, nakon 4 godine nitko nije odgovorio...
Odgovori