Koloidno srebro

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Odgovori
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Koloidno srebro

Post Postao/la CroOyster »

Što vi mislite o tome da se koloidno srebro koristi u svrhu kao što se koristi peroksid..
Znači izvučem tkivo iz gljive te ga pošpricam tom otopinom dali bi bilo efekta..
Mislim kad već dezinficira ubija bakterije itd. a k tome može se i konzumirati ja bar mislim da ne može biti nešto previše štetno za gljive..
Ako imate kakve negativne reakcije na ovu ideju molio bi vas da napišete jer ja budem sutra probao jedan mali pokus sa tkivom gljive u tegli sa mješavinom raži, kukuruza i kokica i taj komadić koji odstranim ću pošpricat koloidnim srebrom a i vrh supstrata u tegli isto tako, samo ata budem dezinficirao sa 70% alkoholom jer mislim da srebro djeluje tek nakon par minuta i naravno alkoholni plamenik za sterilizaciju skalpela i pincete...
Shanti
rank7
Postovi: 256
Pridružen/a: 28.07.2010, 01:23
Ima zahvala: 189 puta
 pohvaljen: 85 puta

Re: Koloidno srebro

Post Postao/la Shanti »

Ne razumijem što hoćeš točno sa srebrom ? Dezinficirati, extrahirati ?
U svakom slučaju, mislim da nije pogodno ni za jedno ni za drugo...možeš probati.
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Koloidno srebro

Post Postao/la CroOyster »

Shanti je napisao/la:Ne razumijem što hoćeš točno sa srebrom ? Dezinficirati, extrahirati ?
U svakom slučaju, mislim da nije pogodno ni za jedno ni za drugo...možeš probati.

samo dezinfekcija gljive
sakymus
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 02.05.2011, 22:49
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Koloidno srebro

Post Postao/la sakymus »

Koloidno srebro odlično ubija neke bakterije na način da ih zagrebe pošto je njegova struktura kao piramida. Takvo srebro isto tako ubija i zdrave stanice, ali ako imaš gadno sranje s infekcijom, onda moraš nekako riješiti to i srebro može spasiti od uzimanja antibiotika ako se pravovremeno koristi. Nije svemoguće to je sigurno.

Što se tiče uzgoja micelija moram reći da sam petrijeve zdjelice dnevno probao pošpricati s 20 ppma koloidnog srebra i stvorila se plijesan, što samo dokazuje da srebro ubija neke vrste bakterija, ali ne spore i viruse. Ima tu nekih izuzetaka ali definitivno neće koristiti za uzgoj gljiva.

Za uzgoj micelija nema druge nego slijediti sterilne procedure i sterilizirati na načine na koje je to propisano. Temperatura, tlak i sterilni uvjeti su najbolje riješenje.
CroOyster
rank3
Postovi: 86
Pridružen/a: 04.05.2014, 11:57
Ima zahvala: 23 puta
 pohvaljen: 35 puta

Re: Koloidno srebro

Post Postao/la CroOyster »

Pa time je onda to riješeno znači srebro nula bodova..
vračam se na 3% hidrogen..
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Koloidno srebro

Post Postao/la antoniopavaroti »

pozzz...
Moj prijedlog je da možda kombiniraš srebro sa peroksidom u nekom postotku..npr 50:50..Nikad se nezna šta može ispasti..pokus je ipak pokus a mišljenje je mišljenje ..naravno ako ti se da sa tim zamarati..Nego čitao sam da u blizini magneta bolje rastu šromse možda bi i mica pokazala neke bolje osobine..? Pokus i opet pokus....pa da vidimo.. :-o
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
sakymus
rank3
Postovi: 73
Pridružen/a: 02.05.2011, 22:49
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 6 puta

Re: Koloidno srebro

Post Postao/la sakymus »

Zaboravi i peroksid, možda će raditi, možda i neće. Ako si gledao Lets grow mushrooms od Paul Stametsa, tipa koji nosi puno veća jaja nego tip s interneta koji promovira hidrogen peroksid, tu se kaže kako hidrogen peroksid degradira micelij. Takodjer, peroksid NEĆE ubiti aerobne kontaminate kao ni zelenu plijesan.

Čak i ako peroksid radi dobro, pogledaj koliki su troškovi da "steriliziraš" hrpetinu supstrata. Ok je za hobi, ali nema boljeg od temperature i tlaka i poznavanja sterilnih metoda.
Odgovori