Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Općenito o gljivama i kako ih uzgojiti
Odgovori
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Terapija psilocybinom (P. cubensis) - (MS)Multipla skleroza

Post Postao/la WEEDetix »

odlucio sam se malo na eksperimentiranje sa magicnim gljivama u medicinske svrhe

posto magicne gljive i jesu naj ljekovitije posto ljece najbitniji organ a to je mozak zato sto mozak ima sposobnost da pokrene kemiske sinteze u organizmu i tako ljeci druge organe

Imam prijatelja sa multiplo slerozom MS koji inace koristi neke biljne preparate i ulje kanabisa i kanabis i jednom do dvaput godisnje dobije kortikosteroide jer pocne gubit kontakt sa nogama tremori se pojacaju itd kortikosteroid je otrov zesci za jetru i jaki stimulans on kaze da se osjeca ko na spidu stoga cemo mi pocet sa terapijom pscilobinom i to psilocybin cubensis Thai i psilocybin cubensis Orissa

kapsuirat cu ih po 0,1g 2 x dan pa cemo pratit daljnji razvoj ako nista doci ce dobro protiv depresije

https://www.youtube.com/watch?v=QRNSEG1DY2s

cilj je obnova sinapsi i nastanak novih neurona
Zadnja izmjena: WEEDetix, dana/u 20.06.2014, 18:13, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psyclobin cubensis (MS)Multiploskleroza

Post Postao/la HypnoToad »

Odlično!! :ymapplause:
Molim te dokumentiraj sve rezultate i bilo bi fenomenalno kad bi ih podijelio s nama!
Ako ikako možeš probaj nabaviti ili uzgojiti gljivu Hericium erinaceus, koja isto dokazano obnavlja sinapse i koristi se za mnoge živčane bolesti. Mislim da bi bile idealne za kombiniranje s psilocibinskim gljivama u kapsulama.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Terapija psyclobin cubensis (MS)Multiploskleroza

Post Postao/la WEEDetix »

probacu a probaj i ti ;)

ovo je to Prirodno Hericium Erinaceus raste u sjevernim dijelovima Amerike, Kine i Japana. U Europi je rijetka, a Hrvatskoj je nađena na 4 lokaliteta (Gorski Kotar, Šćedin kod Podstrane). Ovaj Hericium koji nudimo je uzgojen u laboratoriju u strogo kontroliranim uvjetima koji odgovaraju prirodnom staništu (matični primjerak uzet iz Gorskog Kotara).

HERICIUM ERINACEUS - Gljiva koja obnavlja nervni sistem

Koji su to aktivni sastojci pronađeni u ovoj gljivi, da je u stanju obnoviti i regenerirati nervni sistem ?!

Odjel za Neurobiologiju mozga i Research University of California, L.A. i Kineski istraživački centar za prirodne ljekovite sastojke „College of science university Yang Ling“ uspjeli su izdvojiti iz ove gljive dvije molekule aktivnog sastojka Cyathane derivata, koje stimuliraju proizvodnju nervnog čimbenika rasta. A to je NGF (nerve growth factor).
Zadnja izmjena: WEEDetix, dana/u 07.06.2014, 14:17, ukupno mijenjano 1 put.
slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psyclobin cubensis (MS)Multiploskleroza

Post Postao/la HypnoToad »

Ovo mi se čini kao marketinški bulšit. Ja sam osobno našao H. erinaceus na Krku, Cresu, Gorskom kotaru, Istri, u okolici Rijeke, a sigurno ga ima i drugdje. Nije uopće rijedak, samo ga treba tražiti u bjelogoričnim šumama u kasnu jesen, 11. mjesec i kasnije. A kulture se lako mogu nabaviti, i to je podosta strejnova u cirkulaciji. Lako se uzgaja na piljevini, zahtijeva niže temperature, ali inače ništa teže od P. cubensis.
A postoje i druge gljive iz roda Hericium koje rastu na crnogorici kod nas, i vjerovatno imaju slična ljekovita svojstva.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
extranoize
rank9
Postovi: 353
Pridružen/a: 30.03.2010, 19:04
Ima zahvala: 60 puta
 pohvaljen: 105 puta

Re: Terapija psyclobin cubensis (MS)Multiploskleroza

Post Postao/la extranoize »

hypno, bi li se Hericium Erinaceus mogao uzgojiti na piljevini u boxu?
Okali se u Materiji, sine Zemlje, okupaj se u njezinim gorućim slojevima, jer ona je izvor i mladost tvojega života.
Pierre Teilhard de Chardin
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Terapija psyclobin cubensis (MS)Multiploskleroza

Post Postao/la WEEDetix »

da mogao bi
HypnoToad je napisao/la: A kulture se lako mogu nabaviti, i to je podosta strejnova u cirkulaciji. Lako se uzgaja na piljevini, zahtijeva niže temperature, ali inače ništa teže od P. cubensis..
slika
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Terapija psyclobin cubensis (MS)Multiploskleroza

Post Postao/la WEEDetix »

posto nisam uspio nabaviti kapsule uzeo sam 50ml 98 postotnog alkohola etanola i u njega samljeo oko 6 grama suhih gljiva p,c orissa i thai slika

i stavio u teglici 14 dana na sobnoj temp danas je bilo spremno
slika

spresao i procjedio sam to i dodao 50ml destilirane vode i smanjio postotak alkohola na 40-tak posto i dobio 100 ml tinkture p,cubensisa
slika

mislim to dozirat cca 5-6 kapi 3 x dan
slika
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Terapija psyclobin cubensis (MS)Multiploskleroza

Post Postao/la HypnoToad »

Moje misljenje je da etanol visokog postotka jako slabo ekstraktira psilocibin, puno bolje je odmah koristiti 40%. Bilo bi dobro probati tu tinkturu prije zapocinjanja terapije.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
WEEDetix
rank7
Postovi: 271
Pridružen/a: 24.01.2014, 09:01
Ima zahvala: 63 puta
 pohvaljen: 101 put

Re: Terapija psyclobin cubensis (MS)Multiploskleroza

Post Postao/la WEEDetix »

probao sam tinkturu nekih 10 tak kapi ima jak okus gljiva i odmah sam osjetio lagodu nakon pola sata kao neki lagani antidepresiv neki ljepi filing izunutra :sunn:
slika
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Terapija psyclobin cubensis (MS)Multiploskleroza

Post Postao/la shroomko »

Zašto ne bi jednostavno pojeo malo suhe gljive svaki dan?
Odgovori