Gde sam ja to upao, sekta ili meditacija?

Proširimo horizonte
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Gde sam ja to upao, sekta ili meditacija?

Post Postao/la pecurko »

Baš pre neki dan na nagovor jedne drugarice odemo do jednog manastira gde treba da se nađemo sa njenim duhovnikom.
Ona puna lepih i nežnih reči prema njemu, vidim da je taj uticaj jak i već se obradujem da ću upoznati duhovnog čoveka, već me sopstvene misli povlače unutra da ga zamislim, da predvidim razgovor...predajem se egu.
I tako stignemo mi, prođemo kapiju manastira, prekrstimo se. Ispod oraha je klupa na kojoj sedi sa već 5-6 ljudi i jedan u crnom sa lepo podšišanom kosom i bradom. Po nestrpljenju njenog hoda ka klupi shvatam da je on taj mudrac.

"Dobar dan. Pomoz Bog". pozdravljamo prisutne, svi klimaju glavom i odpozdravljaju:" Bog ti pomogo".
Sedimo tako a taj otac čita naglas knjigu Nikolaja Velimirovića, usput komentarišući neki pasus da bi ga povezao sa nekim svojim besedama. Sve deluje u redu, ljudi slušaju i sa odobravanjem klimaju glavom na njegove komentare.
U tom poče neki lagani vetar da duva i okrete knjigu par stanica u nazad...On opsova, izvini se nama i vrati knjigu na stranicu na kojoj je predhodno stao.
Tada sam se posvetio samo vetru, neki osećaj mi tako reče. I ubrzo vetar opet pojača i opet oktrete par strana knjige. Mudrac sa povikom skoči i uz rečnik nekog kočijaša odloži knjigu na klupu i ode do obližnje zgrade... i meni vetar reče da odem...
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
Perun
rank8
Postovi: 319
Pridružen/a: 24.11.2011, 09:15
Ima zahvala: 143 puta
 pohvaljen: 51 put

Re: Gde sam ja to upao, sekta ili meditacija?

Post Postao/la Perun »

Ma daj, čovik je samo temperamentan.
Ko prije umre duže je vječan
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Gde sam ja to upao, sekta ili meditacija?

Post Postao/la shroomko »

Perun je napisao/la:Religija je potrebna, svaki čovjek nosi u sebi, bar minimalnu potrebu za duhovnošću. Sekte su manje više ostvareni ego tripovi različitih karizmtičnih ili samo slatkoriječivih ego tripera.
Religija nije potrebna već duhovnost. Religija je tu uglavnom štetan utjecaj, barem kako funkcionira u zadnjih nekoliko tisuća godina i danas.
MajkaPriroda
rank1
Postovi: 1
Pridružen/a: 03.11.2018, 22:46
Ima zahvala: 1 put

Re: Gde sam ja to upao, sekta ili meditacija?

Post Postao/la MajkaPriroda »

Osećam deo harmonije u ovom što ste napisali u dugačkom postu <Beyond Le Fov>, procitao sam sa zadovoljstvom. Voleo bih ako bi ste mi preporučili neku literaturu . Prosto sam osetio čistotu u vašem odgovoru. Hvala
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Gde sam ja to upao, sekta ili meditacija?

Post Postao/la Beyond Le Fov »

alan watts mi je inspirativan za citati i slusati.

human consciousness is at the same time as being a form of awareness and sensitivity and understanding. It’s also a form of ignorance. The ordinary everyday consciousness that we have leaves out more than it takes in. And because of this, it leaves out things that are terribly important, it leaves out thinks that if we would did know them allay our fears and anxiety and horrors and, if we could extend our awareness to include those things that we leave out, we would have a deep interior peace. alan watts
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Odgovori