Gramaža mexikanki

Informacije o gljivama, uzgoju, metodama, nabavi materijala...
Punxerklc

Gramaža mexikanki

Post Postao/la Punxerklc »

Jedno brzinsko: koliko otprilike jedan klobuk mexikanki (ili bilo koje druge gljive) ima osušen grama?
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gramaža mexikanki

Post Postao/la HypnoToad »

Pretpostavljam da ne misliš na Psilocybe mexicana, nego na psilocybe cubensis. Kako god, nemoguće je odrediti bez vage, pošto stvarno jako variraju po veličini. Može bit od 0.2-2 grama. Moj savjet, jeftina digitalna 0.1 vagica, već za 50 kn se može nać.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Punxerklc

Re: Gramaža mexikanki

Post Postao/la Punxerklc »

Aha nisam znao da postoje razlike. Ja kad sam sa FSRE naručio napisao sam na papirić Mexican i dobio danas print piše MEX na njemu.
A pod "strains" na stranici piše Psilocybe cubensis mexican tako da je to valda to...
Ma neznam uglavnom pitam jer sam čuo da su dosta male i to pa me zanima koliko bih ih imao od growa i slične gluposti i koliko bi ih trebo uzeti(neznam ni kaj se jede na njima pošto mi je prvo iskustvo baš sa gljivama) za laganini trip.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Gramaža mexikanki

Post Postao/la HypnoToad »

Psilocibe cubensis može po veličini jako varirati, suha gljiva može biti od 0.1 grama pa do 10 grama. Kao što stalno tupim, ime na printu ne znači apsolutno ništa.
Od jedne posude od litre možeš očekivati nekih 10-15g u prvom flushu, ako radiš po gajdu sa kejsanim zrnjem, i ako imaš dobre uvjete. Ja nisam vjerodostojan da ti kažem kolko uzeti za lagani trip, al ljudi uglavnom preporučaju nekih gram i pol do dva.
Btw, cijela gljiva se jede.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Gramaža mexikanki

Post Postao/la Red »

mexikanke su inace i dosta slabe, tako da bi komotno mogao oko 2 gr za pocetak... nikad ne znas kako ces reagirat pa bolje pomalo.

ali to ti je najbolje da vagas jer brojanje gljiva, gledanje klobuka ne znaci nista, jako variraju...

a koliko ces dobiti..pfff tko ce to znati, nema recepta ni garancije, moze ti niknut 1 gljiva sta onda =))
“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Punxerklc

Re: Gramaža mexikanki

Post Postao/la Punxerklc »

Ma ja bih vjerojatno skakao od sreće i sa jednom gljivom ozbiljno da bi.
Baš me u zadnje vrijeme vesele počeo sam čitati prije nekoliko mjeseci o njima jako od gajdova za kultivaciju, trip reportiva, povijesti, vrstama pa i do nekih autora(nekak mi se sviđa Terence McKenna ako zna tko) itd. tako da sad kad sam se i odlučio da ih isprobam i uzgojim, bio bih sretan i sam jednom jedinom uspjelom gljivom :)
Avatar
Red
Moderator
Postovi: 3274
Pridružen/a: 06.02.2010, 20:50
Ima zahvala: 242 puta
 pohvaljen: 701 put

Re: Gramaža mexikanki

Post Postao/la Red »

“If you can't understand it without an explanation, you can't understand it with an explanation"
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Gramaža mexikanki

Post Postao/la mr. gljiva »

The walls, such may be... are crawling with geometric hallucinations :ymsmug:
skuliran do jajc :thumbsup:
ckola
rank3
Postovi: 91
Pridružen/a: 13.04.2010, 08:19
 pohvaljen: 1 put

Re: Gramaža mexikanki

Post Postao/la ckola »

evo ja nakon doooobrih 6 mjeseci uspio uzgojiti :D pa me sad još zanima mogu li se jesti i psilocybe sirove kao i penaeolusi ili moraju biti suhe?
ovako sviježe ubrane imaju neke 10 neke 15g...hawai.
vi koji imate iskustva već znate koliko je to od prilike kad se osuši.
a ja sam se načekao, stari moj...sušit čemo kasnije!
Red, Hypno...koliko?
Avatar
mr. gljiva
rank11
Postovi: 454
Pridružen/a: 23.03.2010, 17:09
Ima zahvala: 37 puta
 pohvaljen: 96 puta

Re: Gramaža mexikanki

Post Postao/la mr. gljiva »

pa izračunaj... gljiva ima 90-92% vode u sebi

15*0.92=13.8g vode; 15-13.8=1.2g suhe tvari

zar srednjoškolska matematika nije ni postotke zapamtila? :ymdevil:
skuliran do jajc :thumbsup:
Odgovori