Koju stranu mozga koristite ?

Proširimo horizonte
Odgovori
Avatar
Dr.Duke
rank2
Postovi: 49
Pridružen/a: 12.12.2013, 18:51
Ima zahvala: 14 puta
 pohvaljen: 11 puta

Koju stranu mozga koristite ?

Post Postao/la Dr.Duke »

Ovo sam naso na ovom blogu http://vesnamihajlovicblog.wordpress.co ... koristite/ i ucinilo mi se zanimljivo,pa da podjelim . . .

Ovaj test je namenjen proveri utvrdjivanja koju stranu mozga testirana osoba dominantno koristi. Test je jednostavan, treba samo par minuta posmatrati plesačicu i uočiti u kom se smeru ona vrti.

Ukoliko konstantno vidite da se plesačica vrti u jednom smeru onda to znači da kod vas dominira ona strana mozga koja je dole naznačena i u kojoj se odigravaju sledeći psihofizički procesi i način razmišljanja. Ukoliko plesačica menja smer u kome se okreće to znači da koristite obe strane mozga u razmišljanju i delovanju. Što je češća promena smera utoliko vaš mozak koristite potpunije. Da li vidite plesačicu kako se okreće u smeru kazaljke na satu ili obrnuto?

slika
Većina ljudi će videti plesačicu kako se okreće u smeru obrnutom od kretanja kazaljke na satu, tj. ulevo. To znači da takve osobe u živote daju prednost :

- Korišćenju logike
- Da su uvek usmerene na detalje
- Da se rukovodi pretežno činjenicama
- Nadareni su učenju jezika
- U razmišljanjima dominiraju sadašnjost i prošlost
- Od nauka najviše cene matematiku

Jedan broj ljudi će videti da se plesačica okreće u smeru kazaljke na satu, što znači udesno. To pokazuje da ti ljudi u životu daju prednost :

- Korišćenju osećaja u poslu ili životu
- Da su usmereni na sveukupnost imaju pred očima „veliku sliku“
- U radu se rukovode imaginacijom – zamišljanjem
- U pamćenju koriste simbole ili slike
- U razmišljanjima dominiraju sadašnjost i budućnost
- Od nauka su posvećeni filozofiji i religiji

Ova podela definiše kategorije najvećeg broja ljudi koji po IQ odgovaraju proseku.

Ukoliko plesačica pred vašim očima promeni smer okretanja to znači da su vam aktivne obe strane mozga, što vas svrstava u kateriju IQ iznad proseka. I konačno ako se plesačica okreće čas na levu a zatim na desnu stranu, od broja promena smera okretanja u jednom minutu, zavisi koliko ste visoko na IQ skali visoko iznad prosečnih osoba i blizu kategorije : veoma ili izuzetno inteligentnih. To znači da vaš mozak pri planiranju, donošenju odluka, razmišljanju i akciji, svaki put „pretrese“ zaključak uz korišćenje procesa iskustava i znanja iz obe moždane hemisfere.

http://www.youtube.com/watch?v=i-yhtXAz ... ture=share

IT’S the Great Right Brain vs Left Brain Test … do you see the dancer turning clockwise or anti-clockwise?

(We know some of you have seen this before – but many haven’t – and it was enormously popular when the mysterious dancing lady last visited couriermail.com.au, so we’ve decided to share it with you again. )

slika


Source: The Courier-Mail

IT’S the Great Right Brain vs Left Brain

If the dancing lady in the image moves clockwise, then you use more of the right side of the brain and vice versa.

Seeing is believing: Our Optical Illusions gallery

Most of us would see the dancer turning anti-clockwise though you can try to focus and change the direction; see if you can do it.

Na Rubu Znanosti – Obrazovanje i svijest

http://www.youtube.com/watch?v=CmLkhAyb ... r_embedded

TESTIRAJTE MOZAK: Da li primecujete nesto interesantno u ovoj animaciji?

Ovo je jako zanimljiva animacija. Ljudsko oko prima signale iz prirode a mozak ih obrađuje, mada nas oko nekada zna i zavarati. Pogledajte u ovu animaciju, malo u sredinu, malo levo, ili desno i sve će Vam se reći samo. .. :D

slika

Vec sam ovo gledo par puta,i uvjek mi se balerina pocne vrtit u obrnutom smijeru od kazaljke na satu,pa onda kad bacim pogled negdje sa strane,pa opet na nju,onda mi okrene smjer,i tako vise puta kad opet pogledam sa strane,i na kraju se pocne vrtit samo u smjeru kazaljke na satu kolko god gledo,a ove obojane nemam pojma,zivciraju me.
Mislim ono,ne moze to bit neko mjerilo inteligencije il neceg,to najvjerojatnije ovisi kako mozak radi u tom trenutku,bar tako brijem . . . kako se vama vriti ta balerina? :alien:
Meni se bas i ne svidja rezultat,jer sam uvijek mislio da mi je lijeva logicka strana jaca,a ne mastovita desna s kojom nemam veze:(
Music On World Off
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Koju stranu mozga koristite ?

Post Postao/la luther7hrol »

Meni se isprva vrtila u smjeru kazaljke na satu, a nakon nekog vremena u obratnom smjeru, pa je opet nekoliko puta mijenjala smjer. Baš zanimljivo :-
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Koju stranu mozga koristite ?

Post Postao/la Ninti »

Zanimljiva iluzija.. prvo se vrtila u smjeru kazaljke, onda sam se zagledala u stopalo koje daje miror pa je počela konstantno mijenjati smjer. Mislim da svatko može sam sebe natjerati da vidi ono što želi :) ne znam dal je mjerilo iq-a, al definitivno zabavno!

Edit: s obzirom da svatko vidi svoj smjer vrtnje, pitam se koji je smjer pravi? U kojem smjeru je taj gif napravljen? :D
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
Avatar
oseloth
rank13
Postovi: 585
Pridružen/a: 19.07.2011, 00:31
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 64 puta

Re: Koju stranu mozga koristite ?

Post Postao/la oseloth »

Meni mijenja smijer kako trepnem. Nema smijera. Gif se smo stanjuje i proširuje naš mozak misli da se kreće zato i je test. Isto kao 3d iluzije. Dvodimenzionalno su nacrtane a mozak dalje čini čuda
Avatar
Sunčica Maslačak
rank2
Postovi: 30
Pridružen/a: 05.02.2013, 17:57
Ima zahvala: 21 put
 pohvaljen: 15 puta

Re: Koju stranu mozga koristite ?

Post Postao/la Sunčica Maslačak »

u obje strane mi se vrtila slika..hm..zanimljivo..no,evo još neke zanimljivosti vezane uz ovu temu.. provjerite koja nosnica vam je otvorena kroz dan više,et a koja manje ; desna strana je naša svjesnost o sebi,ne emotivni tj. logični dio svjesti..a lijeva strana su misli i emocije, tako da ako Vam je desna strana zaštopana, onda su vam ove logične i svjesne stvari malo zaštekane,a ako je lijeva onda Vam štekaju misli i emocije..u principu, nosnice bi se trebale mijenjati svakih sat vremena ako je sve u redu s nama :thumbsup: ...a ako ne, onda raditi na tome da bude :D ....
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Koju stranu mozga koristite ?

Post Postao/la HypnoToad »

Hmmm... Prvo se vrti oko lijeve noge, kasnije oko desne noge. Tu nije samo stvar smjera, nego osi. I uvijek promjeni smjer nakon jednakog broja sekundi... Fejk?
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Koju stranu mozga koristite ?

Post Postao/la luther7hrol »

Prostor je samo iluzija prouzrokovana našom nadsvješću, um se igra s nama radeći čuda od igre svjetla i sjena :-)
Odgovori