Štakor kao kućni ljubimac

Kućni ljubimci i ostale živine
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la M & R »

Vidim da si doli iz Dalmacije pa ce bit nesto ovako sto skemijat malo teze .. jedino ako ces dolazit do Zagreba .. al uglavno javim se na mail ... kad cu imat nesto vise vremena za pisanje ... da ti objasnim sve kako to funkcionira i sve ostalo ..
Trenutno u nekoj guzvici .. malo ovuda svrljam i pisem onako usputno dok nesto radim .. a kad cu imat nesto vise vremena bas onako da sjednem i da se raspisem .. javim se .. kroz koji dan .. Ka sto vidim a i pretpostavljam kad si reka da ce ti starci popizdit .. da si neka mlađa osoba kojoj jos uvijek zapravo starci određuju kako sto i zaš .. al sve se to moze vrlo jednostavno rjesit ... starci su tu najmanji problem, samo ako si ti ozbiljan po pitanju ovoga, jer to je ipak zivo bice sa kojim se treba redovito, svakodnevno baviti, paziti na prehranu i jos neke stvarcive .. Recimo moj Đuro je više od pola dana izvan svoje kucice, najcešce je na krevetu, zna vec da je tamo njegovo mjesto .. mama i ja uzivamo u njemu u potpunosti od prvoga dana kao i u zmijicama (kraljvski pitoni) kojih imamo 3 komada kuci .. Tako da .. niti jedna zivotinjica se ne uzima zdravo za gotovo i kad se uzima mora se znati koje sve odgovornosti moras nositi sa svime time ne da ga imas ka igracku i kad ti dojadi da ga se rijesis na nacin da ga ostavis negdi vani u prirodi gdi ce uginuti jer nije na tako sto naucen!! :D Uzivaj :)
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la M & R »

Da li ste raspoloženu za jednu malu galerijicu fotkica Đure .. napokon dobila mobac .. super kamera i tak to .. pa od kako ga imam samo klikovam :ymparty:

If you want .. tell me .. and I will put photos on here of little spoiled our baby Rat Đurkec :x xoxoxoxoxo
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la HypnoToad »

Definitivno! :thumbsup:
Meni još uvijek fali moj jadni štakorčić, nažalost ove divne i pametne životinje (pre)kratko žive... :sad:
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la M & R »

HypnoToad je napisao/la:Definitivno! :thumbsup:
Meni još uvijek fali moj jadni štakorčić, nažalost ove divne i pametne životinje (pre)kratko žive... :sad:

Mojne mi molim te pričati o njohovom životicu .. moj Đurkec više manje jede sto jedemo i mi .. posebno se za njega kuhaju žgančeki koje voli, rižica sa graškićima, kad imamo domacu juhicu .. iz juhice se odvoji sve za njega, obozava je .. skoro pa da svoje sjemenke, psenicu, lan, raž .... blaaa .. ima toga .. niti ne takne nego doslovno čeka svoj obrok ... :))

To su najdivnije životinjice na svijetu i ne zelim uopce razmišljati :( to su bed razmisljanja koji se moramo kaniti i okrenuti se pozitivi kao sto majka i ja radimo, obzirom da ce u 7mj. bit godina dana kako ga imamo ... mi (moja majka i ja) smo uvijerene da će on zivjeti puno duze nego što inace zive. Kako ne živi stresnim životom, zdravo se prehranjuje .. svakodnevno ima svoje 2-4 ture trčkaranja po krevetu preko police sa ladicama pa na radni stol .. tu se spusti na fotelju gdi sjedim za kompom .. aktivan je i veseo kao da je ona mala bebuska kad je dosao u kucicu ... jedino sto sam primjetila u zadnjih 5 dana su mu ispala 3 brka .. koja sam umetnila u svoj dreamcatcher, kao sto sve sto mi tako drago i želim zadržati turnem u dreamer ... :thumbsup:

Sad imam neke starcice za obaviti po house .. stoga ... :-*

Ne mogu obecati da cu jos nocas postaviti kolekciju njegovih fotki al tijekom sutrasnjeg dana se moze očekivati !!!! :) Namaste bro & sis :)
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la M & R »

HypnoToad je napisao/la:Definitivno! :thumbsup:
Meni još uvijek fali moj jadni štakorčić, nažalost ove divne i pametne životinje (pre)kratko žive... :sad:
Ako ti toliko fali tvoj malac .. mogu ti ja nabavit malca koji je upravo sisao sa cicke .. dakle mj. dana starog pa da ti opet takav jedan malac uveseljava zivot jer majka i ja smo pricale i jednoga dana cemo zasigurno odmah uzeti istog takvog kao sto je Đuro .. al ima do tada vremena :x
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
HypnoToad
Moderator
Postovi: 2852
Pridružen/a: 21.03.2010, 17:57
Ima zahvala: 532 puta
 pohvaljen: 1208 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la HypnoToad »

Hvala na ponudi, inače bih sigurno prihvatio, za sada nažalost nemam trajno prebivalište pa nemam pojma gdje ću biti od tjedna do tjedna, ljubimac definitivno nije nešto što mogu održavati u takvim uvjetima.
“Side? I am on nobody's side, because nobody is on my side, little orc.”
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la M & R »

Tu sam jos bio malac od samo 3mj.

slika

slika

Nadalje .. od 20.12. do danas !!! :ymparty:

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika

slika
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
dr.manijak
rank14
Postovi: 1432
Pridružen/a: 05.04.2010, 22:15
Ima zahvala: 101 put
 pohvaljen: 232 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la dr.manijak »

Iii kakav je sladak bre.
Da li biste radije bili zabrinuti genije ili vesela budala?
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la M & R »

dr.manijak je napisao/la:Iii kakav je sladak bre.
manijače nas - ne mogu ti opisati koju radost i srecu je on unio u nas domek .. to ja tako lijepa, pametna .. ma nema sto ne mogu za njega reci naj naj ... cak nije za nas niti zivotinjica kao ni sve druge koje imamo - oni su svi clanovi nase male obitelji. Ujutro jedva ceka da se probudimo bilo koja ... samo da moze izici vanka i ajmo juris po svom teritoriju,al nema na pod da se ne prehladi kako nam se prehladio oko Božića, kad je pio Uvin-H cajek, jer krenuo na pod bjezati i prehladio mjehurcek, u svome terariju ima i grijanje kao i zmijci, tak da hodanje po podu ne dolazi uobzir nikako, a kad mene nema recimo preko dana .. il odem vanka pa se vratim drugi dan .. majka mi kaze da nece ni vanka da nece niti jest od tuge ka da sam mu majka :ohnoo: =)) AH rekla sam ako je tako .. onda ce na ljeto u manju gajbicu i ajmo samnom na more jer ne zelim riskirat njegov zivotic, da umre od tuge radi mog mora, a fren mi nema nista protiv jer i sam do prosle godine imao male vrtimise. Nema koji tjedan je i bio kod mene pa upoznao Đuru i sam reko .. furaj ga sa sobom k meni .. ionako nece dalje od tebe kako vidim ..... :x On je naca najveca "mala" ljubaf u kuci .. ima 25cm tijelo i 20cm rep te punih 0.5 kg !!! :D Prejak je !!! Jednom je imao malu nesrecu da mu se kvacica s kojom se igrao odjednom okacila o rep .. on je toliko cijukao siroce, nisam ga mogla ulovit jer je trcao mislivsi valjda kako ce mu to otic, bila sam spremna na najveci ugriz kad ga ulovim, al ne .. ulovila sam ga, majka mu odma maknula kvacicu .. on se prestraseno smirio u mojim rukama i samo me gledao, gdi sam pricala sa njime. Bio je u takvom soku da 2 puna tjedna nije htio vanka... nego pomalo .. stavili mu bili tabure ispred pa malo da izlazi barem na njega i tako pomalo se vratio kao da se nista nije dogodilo. To je TOTALNO POVJERENJE. Uz to .. on osjeti, kako nece, zmije, kao i one njega, al niko nikoga ne ferma ni po posto jer svi dobivaju svoju hranu na vrijem, a nisu niti nauceni na zivuceg stakorcica vec ih hranim samo mrtvima od malena ..kao i svi .. da nebi bilo problema .. događalo se da zmijica ga primi krivo i stakorcek u obrani osakati zmijicu .. ima on velke zube .. zato preferiramo svi koji imamo zmije, mrtvu hranu za njih, kolko je to moguce. Jedino sto ga jako osjetilo ovo malo đubre, najstarije jer on je jedini "gospon" koji nece mrtvo nego za njega moram posebno narucit zivo, tada mi se srce para kad dajem to zivo bice njemu al opet razmisljam .. jebat ga to je Circle of life .. il jedan il drugi .. al u međuvremenu se i ovaj naucio tolko na njega da ga isto ne ferma ni po posto ... Al nemojte sad mislit da ih ja zajedno stavljam vanka .. to bi se vec igrala vatrom jer ipak, on prije svega njihova hrana (prirodni nagon) i ne daj Boze da ga koji od njih copi .... mislim da bi pukla od tuge :(( !!! Svako ide vanka zasebno !!
Hvala vam ljudofi :-* :-*
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
antoniopavaroti
rank14
Postovi: 847
Pridružen/a: 13.11.2013, 22:49
Ima zahvala: 358 puta
 pohvaljen: 338 puta

Re: Štakor kao kućni ljubimac

Post Postao/la antoniopavaroti »

i reče pjesnik... " O lijepa, o draga , o slatka slobodo.."[/b]
Zadnja izmjena: antoniopavaroti, dana/u 03.03.2014, 09:03, ukupno mijenjano 1 put.
" Ako želiš pobjediti ..ne smiješ izgubiti"
Odgovori