Stop Monsanto peticija

Novosti i obavijesti
Avatar
Devil'sChase
Moderator
Postovi: 600
Pridružen/a: 07.06.2011, 07:40
Ima zahvala: 316 puta
 pohvaljen: 206 puta

Re: Stop Monsanto peticija

Post Postao/la Devil'sChase »

jel to znači da nam GMO "hrana" dolazi već ili da će počet lagano dolazit u Hrvatsku
Hrvatska već ima gmo hranu samo što ljudi toga nisu svjesni. Zakon dopušta gmo u hrani samo ne iznad nekih granica što su npr 0,nešto, što je malo, ali postoji, no to se ne smatra kao gmo, jer je u malim granicama. Kako znati? Ne znam. Ne jesti konzerve i slično iz dućana jer i ako nisu gmo, imaju previše ostalih idiotarija u sebi, a za ostalo, ne znam, neka vam je sa srećom, nađite druge izvore prehrane...
riz14
rank3
Postovi: 59
Pridružen/a: 16.12.2013, 20:26
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 12 puta

Re: Stop Monsanto peticija

Post Postao/la riz14 »

Da budemo precizniji gotovo ništa što možeš u dućanu kupit nevalja. Povrće i voće ko zna čin je prskano i do kad. Evo primjer, iman frenda koji se bavi poljoprivredon i ima otkup u nekim trgovačkim lancima, on ubere recimo pomidor ili salatu i ide odvesti na otkup, i sad ovaj što provjerava kvalitetu vidi da ima sitnih bubica ili nešto, i kaže mu odvezi to nazad, poprskaj otrovon da to sve pocrkiva i donesi nazad i otkupit ćemo. on ima izbor da to poprska otrovon i zaradi ili da ostavi kako je i da propadne. znači prskano otrovon par sati prije nego će doći na policu u dućan :-o o salamama, hrenovkama, "diet" proizvodima koji su umisto šećera krcati aspartamon koji još veći otrov od šećera, kupiš meso od kokoše koja u životu nije napravila jedan korak i koja je hranjena smećen samo da se ugoji i puna antibiotika......možemo nabrajat do sutra. prestrašno je ovo u što se ovaj svit pritvara :eevil: :eevil:
Avatar
Ninti
Moderator
Postovi: 582
Pridružen/a: 08.07.2010, 11:33
Ima zahvala: 505 puta
 pohvaljen: 392 puta

Re: Stop Monsanto peticija

Post Postao/la Ninti »

violeta je napisao/la:Ako cemo tako gledati na zivot onda se ne bi trebali ni pomaknuti s mjesta , vec prepustiti trovacima da cine sto zele. Ja to necu.
Svakako se slažem da treba nešto učiniti, ali to nije potpisivanje online peticije jer to podrazumijeva jedino zadovoljavanje neke moralne obveze i stvaranje osjećaja da smo nešto ipak učinili.. a s druge strane, jedino šo smo napravili jest omogućili smo spamerima da se domognu naših mail adresa.

Po pitanju GMO-a na hratskim policama - police su odavno pune proizvoda Nestle, Hellmans, Alpro, Milford.. i ostale uvozne ekipe koja otvoreno priznaje da koristi GMO
Dakle ništa novo, ove rasprave koje sad čujemo se odnose na to dali bi mi trebali i proizvoditi GMO proizvode, što isto mislim da odavno već radimo preko Pioneera i drugih

http://www.whydontyoutrythis.com/2013/0 ... anies.html
“Never argue with an idiot. They will drag you down to their level and beat you with experience.” ― Mark Twain
SEED
rank3
Postovi: 58
Pridružen/a: 14.03.2011, 20:10
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Stop Monsanto peticija

Post Postao/la SEED »

Je Anita Šupe propagira super način prehrane ! Šta se tiče Monsanta nemožeš ništa bit će kako većinski EU odluči ista stvar kao i sa legalizacijom vutre prosvjedi i potpisi su besmisleni jer se neće ništa dobro desiti od marsheva i transparenata,kada sve zapadne zemlje legaliziraju vutru onda će možda i hrvatska,mi mali narodi se moramo sami za sebe pojedinci pobrinuti ne računajući da će nas naša vlada i zakoni zaštititi od stranih ili unutarnjih loših utjecaja,moramo se sami koliko je to moguće pobrinuti za svoju zdravu prehranu isto tako možemo se sami pobrinit da imamo vutru i gljive,tako da ih sami growamo ne čekajući da nam država omogući konzumaciju istih.
violeta
rank2
Postovi: 41
Pridružen/a: 24.01.2014, 23:37
Ima zahvala: 11 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Stop Monsanto peticija

Post Postao/la violeta »

mislila sam odgovoriti svakom sto mu mislim , al necu malodusnost i apatija je upravo ono sto se od nas ocekuje.
kao sto rekoh peticiju mi je urucila anita prema tome mislim da nije spam
http://www.thehealthyhomeeconomist.com/ ... ur-garden/
New App Lets You Boycott Koch Brothers, Monsanto And More By Scanning Your Shopping Cart
http://www.forbes.com/sites/clareoconno ... ping-cart/
How to Identify Genetically Engineered Vegetables
http://www.ehow.com/how_2073467_id-gene ... ables.html
Kao sto se vidi iz ovoga gore , ljudi rade, mozete im se pridruziti I uzeti to s ponosom da ste na svijetu nesto I dobro ucinili, pored sveg dobra koje upravo cinite, a mozete I cmrljiti I kukati o svojoj jadnoj sudbini.
Monsanto je samo kap u moru . Ne da nije jedini , vec je I tlo toliko narusenog sastava da nam danas treba 12 jabuka naspram samo 1 jabuke prije 30tak godina…kisele kise, zrakoplovi koji ispustaju plinove nepoznato/poznatog porijekla, I sva druga … da ne kazem. Kad nas vec tretiraju ko stakore , pa onda se pocnimo I ponasati ko stakori, pametno, udruzeno I tiho. Danas pismo nezadovoljstva, a ak to ne radi, sutra nesto bolje I bez najave, ispod zita.
Odgovori