Koža-kožne bolesti i lijecenja

Njegujte svoje tijelo i duh u skladu sa prirodom
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la luther7hrol »

Neke od jako dobrih stvari za kožu su neem, kokosovo ulje, kantarionovo ulje i Sunce. A za očistiti toksine što jako često rezultira povlačenjem mnogih kožnih simptoma, treba mućkati kokosovo ili neko drugo prirodno ulje jednom do triput na dan, u trajanju od 20 minuta, a zatim to ulje ispljunuti. Rezultati su upravo čudesni.

Neem
Detox uljem
Kokosovo ulje
raspas
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 28.01.2014, 15:41
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la raspas »

imam atopijski dermatitis kronični, 27 godina sam koristio gluposti kao antihistaminske tablete, kortikosteroide...
bio nedovoljno informiran pa čak i nezaintersiran u nekim situacijama i odnosima i vukao to od početka života i sad sam imao jedno jaaaaako stresno razdoblje u životu, jaaaaaaako bitna stavka u dermatitisu emocionalni stav. i rekao DOSTA. Uzeo stvari iz prirode u svoje ruke i stanje se poboljšava
Hranim puuuuuno zdravije, ne pijem nikakve gluposti tipa energetski napitak, kupovne sokove. sam radim sokove od voća, jedem voće pijem samo prave čajeve, ne one u malim kartonskim kutijicama i pakirani u vrećice nego pravi čaj od sušene biljke pijem više njih rooibos, kopriva, metvica kadulja...
uglavnom okrenuo sam način života i ide na bolje a doktori i njihv način =;
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la luther7hrol »

Tako treba, ništa nam drugo nikad nije ni trebalo osim malo mašte, razuma i Majčice Prirode.
:47b20s0:
shroomko
rank14
Postovi: 776
Pridružen/a: 16.07.2012, 19:45
Ima zahvala: 138 puta
 pohvaljen: 207 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la shroomko »

Možda bi i ulje crnog kima upalilo:
http://www.zdravljeizprirode.hr/proizvod.php?id=14
http://alternativa-za-vas.com/index.php ... crnog-kima

Navodno liječi neurodermatitis
raspas
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 28.01.2014, 15:41
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la raspas »

vjerojatno bi pomogao i crni kim ali našao sam terapiju koja djeluje i držim se toga koristim jabučni ocat kokosovo ulje, maslinovo, ulje nevena, aloe vera i prirodo spravljene kreme a i neželim sad pretjerat i koristit sve samo da je prirodno. jer sam vidio hrpu stvari koje su za dermatitise, a neurodermatitis je mala razlika od atopijskog, tako da i lječenje ide u malo drugčijem smjeru ali malo. A terapija koju sam si napravio djeluje ali tu je i promjena prehrane, isto tako bitno mentalni stav i stvari se poslože.
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la luther7hrol »

Kako ih točno koristiš?
raspas
rank2
Postovi: 19
Pridružen/a: 28.01.2014, 15:41
Ima zahvala: 2 puta
 pohvaljen: 10 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la raspas »

jabučni ocat pijem ga u omjeru 1:5 ocat voda, mora bit mlak NE hladan, može se dodat malo meda pa je puno ukusniji ali ja ga volim i kiselkastog, koristim ga i kao oblog jer čisti kožu razblažen 50:50 s vodom (uzimam vodu sa izvora na planini) namočim gazu i držim na mjestima s dermatitisom ne duže od 40-ak min jer se koža smežura od vlage

kokosovo ulje nanaosim ga topijski na mijesta s dermatitisom, treba ga lagano i dosta dugo utrljavat jer neide rado pod kožu i kad si radim nekakav frape ubacim žlicu kokosovog ulja jer ima antimikotična,antibakterijska svojstva pa ga je dobro i oralno uzimat a ima i lijep miris i daje ukus

Maslinovo ulje isto topijski nanosim na žarišta te ga i pijem 2 velike žlice na navečer prije spavanja jer ga tako koristiš za kožu a ujutro ga koristiš za probavu

Nevenovo ulje hladnoprešano skupo ulje! topijski nanosim na žarišta dermatitisa

Aloe vera također skupo ulje topijski nanosim na žarišta dermatitisa

kremu od nevena,gaveza baza kreme je svinjska mast koja je vrlo slična ljudskoj primjena kreme je isto topijska

dermatitis je boljka koju treba riješit s obje strane iznutra i izvana pa treba jačat i čistit tijelo iznutra a izvana štitit i njegovat, aaaa da i svi proizvodi koje koristim su samo priroda i ništa više! zapravo je to i najviše što treba za liječiti dermatitis
Avatar
luther7hrol
rank9
Postovi: 370
Pridružen/a: 03.08.2013, 20:36
Ima zahvala: 215 puta
 pohvaljen: 93 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la luther7hrol »

Zna li netko postoji li prirodno rješenje za liječenje hiperpigmentacije ili vitiliga - stanja kad određeni dijelovi kože postanu svijetliji?
Avatar
Mandragora3
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 10.12.2014, 14:46
 pohvaljen: 2 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la Mandragora3 »

Sta se tice Vitiliga ja sam tu prosla veliku torturu, imam srece sto se ne nalazi na vidljivom dijelu tijela al se nikad s njim nisam osjecala ugodno. Ja sam prvo isla kod dermatologa i koristila puste kreme kremice pa cak i preko bijelo recepta nabavljala sto me kostalo kao suho zlato,NISTA se nije promjenilo, tada sam poznala jednog momka koji je prosao sve kreme dosao do nekih lampa sa plavim svijetlom, NISTA se nije desilo...Gle ni doktori nisu usli u srz toga i ne znaju bas puno osim da koza gubi pigment, postoje dvije solucije stres ili genetika, ako t to niko u obitelji nema mozda je stres i nece se siriti (tako je meni) ako je genetika a j.... malog misa ne znam sta da ti kazem za to. :x :x

Nego ja osim vitiliga imam problem s Aknama i to mi uzasno smeta i sve sam probala i nista ne pomaze cak i prehranu srezala, pa ako neko ima ljek barem protiv crvenila nek ga podjeli ovdje (limun med propolis i sve te google search metode ne djeluju), bila bi jako zahvalna :)) Od borbi protiv akni sam odustala al eto bar da ne budem inkartana da mi se malo smanji crvenilo :)))
namasteasc
rank1
Postovi: 8
Pridružen/a: 15.08.2013, 22:42
Ima zahvala: 1 put
 pohvaljen: 4 puta

Re: Koža-kožne bolesti i lijecenja

Post Postao/la namasteasc »

dete cveća je napisao/la:Uf tu kokošju kožu iliti keratosis pilaris imam i ja i mučim muku s time već godinama i na žalost čini mi se da gubim bitku jer mi zauzima sve veću površinu tijela :( ono što sam uspjela saznati (na internetu ne od dermatologa pošto mi je on na pregledu samo mahnuo rukom, rekao da nema lijeka i ostavio me sa sto pitanja)jest da je to nasljedan poremećaj izlučivanja keratina i da zbilja nema lijeka jer još nije jasno što to točno uzrokuje . Pretpostavke su da može biti, osim genetski, posljedica alergije na hranu ili kemikalije tipa deterđenti i kozmetika, hormonalnih poremećaja ili stresa itd.. Pošto se ne može izliječiti,sve što nam preostaje je držanje toga pod kontrolom koliko možemo, ne bi bilo loše obaviti alergotest i izbaciti upotrebu agresivnih deterđenata i omekšivača na odjeći i posteljini, pri svakodnevnom tuširanju poželjno je napraviti piling kako bi se oljuštile mrtve stanice kože koje blokiraju višku keratina izlazak(to je to što uzrokuje bubuljice) i naravno odmah poslije tuširanja treba se namazati hidratantnom kremom bez štetnih kemijskih sastojaka jer suhoća kože samo pogoršava stanje. Dobra vijest je da se većini ljudi to poslije 30-e povuće ili barem znatno smanji! :) Ako itko ima kakvu korisnu informaciju, molim neka napiše, bit ću jako zahvalna :D

Za Keratosis piliars Sunce povoljno djeluje na kožu, ali prije izlaganja suncu trebalo bi napraviti i pripremu prije, a to se može napraviti s pilingom koji u sebi ima sastojke koji rade puno vise nego da samo oslobadaju stare mrtve stanice kože s površine. Piling za takav tip kože ne smije biti grub i svakako treba biti vlažne strukture. Piling se radi 2 x tjedno s lužnatim sastojcima jer tako ces i poceti djelovati na kožu jer dok god je koža kisela nema regeneracije, ili smirivanja upale ili nekih drugih simptoma.

Da ne bih bila reklama onda vam mogu reći da mi radimo proizvode koji su baš za takve stvari koje u sebi sadrže biljno ulje chaulmoogre koje se koristila za puno teže kožne bolesti poput gube. Osim toga koristi se i kemotipizirana eterična ulja koja djeluju na kolagen kože jer je do ovoga problema došlo radi deficita njega. Ovaj problem se tretira slično poput psorijaze ili dermatitisa.

Svakako postoji i energetsko djelovanje jer sve dolazi iz nutra a odnos koji se bazira na ovaj problem je odnos između pluća-jetra -slezena. Tj spadate pod osobu kojoj prevladava element zemlje. Glavi pokretač tog vašeg stanja je duboko nastao dok ste bili u procesu dobivanja prenatalnog chinga. Uglavnom da nedužim previše postoji rješenje, jerništa nije nastalo odjednom ali niti će nestati, tako da za sve treba proces. Ako bi htijeli što temeljiti je djelovati na vaš proces , prije svega počnite se usklađivati sa silom gravitacije i naravno očistite crijeva jer svi simptomi na koži su refleksija onoga što se događa u vašim debelim crijevima.
Vjerujem da sam vam pomogao jer znam kako je imati tako nešto , budući da je progresivna pojava i širi se ako nam je tijelo kisele strukture. Tako da vam sugeriram što prije počnete djelovati na njega prije ćete vidjeti kako mi možemo sve samo da se dovedemo u ravnotežu.
Odgovori