Što su psihodelici i kako djeluju

Proširimo horizonte
seito
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 01.02.2014, 13:17
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Što su psihodelici i kako djeluju

Post Postao/la seito »

Pozdrav!

Nov sam u ovoj temi tako da imam puno pitanja :

Do sada sam koristio sam dragu nam konoplju al nekako imam osjecaj da bih trebao prosiriti horizonte. Na forum sam naletio trazeci informacije o ayahuaski i dozivio system reboot u glavi od kolicine informacije i tema postavljene od Vas. Uglavnom u fazi sam istrazivanja svojeg "ja" i zanima me jesu li psihodelici "dobar" alat za rad na tome?
Iskusnije bih molio s obzirom da nemam nikakvog iskustva upute koja vrsta bi bila dovoljno jaka/blaga, trebam li imati nekoga tko ce me paziti za vrijeme djelovanja, ..., uglavnom neke smjernice.
Svaka Vam cast ljudi na trudu i toliko tema koje ste pokrili - odusevili ste me !! :ymapplause:
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Što su psihodelici i kako djeluju

Post Postao/la Psychonaut »

Pozdrav!
Nov sam u ovoj temi tako da imam puno pitanja :

Do sada sam koristio sam dragu nam konoplju al nekako imam osjecaj da bih trebao prosiriti horizonte. Na forum sam naletio trazeci informacije o ayahuaski i dozivio system reboot u glavi od kolicine informacije i tema postavljene od Vas. Uglavnom u fazi sam istrazivanja svojeg "ja" i zanima me jesu li psihodelici "dobar" alat za rad na tome?
Iskusnije bih molio s obzirom da nemam nikakvog iskustva upute koja vrsta bi bila dovoljno jaka/blaga, trebam li imati nekoga tko ce me paziti za vrijeme djelovanja, ..., uglavnom neke smjernice.
Svaka Vam cast ljudi na trudu i toliko tema koje ste pokrili - odusevili ste me !! :ymapplause:
Ja bih rekao da su psihodelici definitivno dobar alat za to.
Ali kada moristis mocne alate, moras to raditi pazljivo, kako bi izbjegao opasnosni koje vrebaju, pogotovo vezano za neodgovornu upotrebu. Zato nastavi da citas i da se informises. Nema zurbe, bice sve kako treba da bude.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
Beyond Le Fov
Moderator
Postovi: 1576
Pridružen/a: 06.02.2010, 21:48
Ima zahvala: 424 puta
 pohvaljen: 1453 puta

Re: Što su psihodelici i kako djeluju

Post Postao/la Beyond Le Fov »

seito je napisao/la:Uglavnom u fazi sam istrazivanja svojeg "ja" i zanima me jesu li psihodelici "dobar" alat za rad na tome?
savršeni. kad si spreman. ako tražiš kvalitetnu introspekciju svog uma i duha preporuka je svakako psilocibe cubensis. Ako te gura unutarnji impuls za širenjem percepcije onoga što jesi i što život jest, tad bi i mogao to spoznati vrlo duboko pomoću psihodelika.

ako osjećaš u sebi da je to taj sljedeći korak tvojeg razvoja, vjeruj sebi i svemiru, čuva te tvoj duh/tvoj viši ja. Mi, materijalna bića smo mali kristalizirani/kondenzirani dio energije svog ogromnog duha, nesvjesni onoga što jesmo, pogubljeni u umu. Tvom duhu uzimanje psihodelika važan je događaj jer otvara vrata svijesti kristaliziranom djelu sebe da spozna ostatak svoje cjelokupnosti. Veličina i ljepota onoga što duh ljudskih bića jest u svojoj cjelokupnosti je neizreciva, na psihodeliku možeš to spoznati, isto kao i sve energetske čvorove u kojima ti je um zapetljan. Šta god da doživiš na psilocibama one ti daju točno ono što trebaš u tom trenutku života, odnosno tvoj duh ti daje kroz njih, uči te, uči sebe below, i on zna najbolje jer te poznaje najbolje, jer on jest ti, božanski dio tebe :), i bad trip je vrijedno učenje. u svakom slučaju suočavaju te s tvojim dubljim i zakopanim energijama duše, i svime što stoji na putu svijesti kao preprika između tebe i tvog duha.
Trebaš vjerovati tim najdublji impulsima sebe i prepustit se da tvoj duh kontrolira situaciju, ne se grčit razumom, samo se prepustit svijesti i promatranju svojih osjećaja u tome šta se događa.
Just because you live in clown world doesn't mean you have to participate in the circus.
Avatar
mucak
rank4
Postovi: 145
Pridružen/a: 24.01.2012, 12:30
Ima zahvala: 29 puta
 pohvaljen: 60 puta

Re: Što su psihodelici i kako djeluju

Post Postao/la mucak »

iz mog iskustva u toj potrazi, alat se najbolje pokazao kad sam ga iskoristion sam u prirodi.
samo se stopis i sve padne na mesto :D
ko smo s?ve mi?r
seito
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 01.02.2014, 13:17
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Što su psihodelici i kako djeluju

Post Postao/la seito »

Beyond Ra je napisao/la:
seito je napisao/la:Uglavnom u fazi sam istrazivanja svojeg "ja" i zanima me jesu li psihodelici "dobar" alat za rad na tome?
savršeni. kad si spreman. ako tražiš kvalitetnu introspekciju svog uma i duha preporuka je svakako psilocibe cubensis.

Koliko cesto i na koji nacin koristiti ?

Koliko strah moze imati utjecaja na trip? S obzirom da radi straha nikad nisam uzimao nikakvu kemiju ili nesto slicno.
Avatar
Psychonaut
rank11
Postovi: 492
Pridružen/a: 31.10.2010, 19:58
Ima zahvala: 85 puta
 pohvaljen: 177 puta

Re: Što su psihodelici i kako djeluju

Post Postao/la Psychonaut »

Koliko cesto i na koji nacin koristiti ?

Koliko strah moze imati utjecaja na trip? S obzirom da radi straha nikad nisam uzimao nikakvu kemiju ili nesto slicno.
Strah ima ogroman uticaj. Ako se bojis i branis, iskustvo ce vjerovatno biti tesko, a mozda i traumaticno. Ako dones odluku da uzmes psihodelik, onda se drzi te odluke, i vjeruj da ce sve proci kako treba. Misli sumnje ce ti se sigurno motati po glavi. Sto im vise dopustis da rastu, to ce ti iskustvo biti teze. Ali dzabe je pricati, svako se to mora nauciti na vlastitom iskustvu.

Sto se tice frekvencije i doziranja, preporucujem ti da jos malo procesljas ovaj forum - sve ces naci.
Pozivam te da budes moj ucitelj
Avatar
pecurko
rank14
Postovi: 677
Pridružen/a: 23.08.2010, 14:58
Ima zahvala: 228 puta
 pohvaljen: 290 puta

Re: Što su psihodelici i kako djeluju

Post Postao/la pecurko »

Čega bi to trebalo da se plašiš Seito?
Da ćeš umreti, odleteti i nikada se nećeš vratiti. =))
To će se svakako desiti, zato nemaš šta da izgubiš ako nešto zaista želiš da uradiš ili probaš.
Doduše ja takođe ne koristim hemiju, ali su moji razlozi drugačiji, no opet nemam osećaj da sam nešto propustio. :thumbsup:
Sto rece moja baba:"Sve sto raste iz Zemlje to je zdravo".
seito
rank1
Postovi: 5
Pridružen/a: 01.02.2014, 13:17
Ima zahvala: 3 puta
 pohvaljen: 2 puta

Re: Što su psihodelici i kako djeluju

Post Postao/la seito »

U biti nemam nista opravdano cega bi me bilo strah, mozda nelagoda od nepoznatog. Al samo je jedan nacin na koji cu saznat :D
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Što su psihodelici i kako djeluju

Post Postao/la M & R »

Red je napisao/la:psihodelik, entheogenic... puno bolje. kada cujem halucinogen, kao da cujem Nista. ne znaci mi nista, zato vise volim reci psihodelik... mada ni to ne koristim. Lijek, mozda bolje, za dusu i um :D
Redice, osobno mišljenje: da nije potrebito cak niti ikoje od tih izraza koristiti .. oni koji znaju = smo na istoj valnoj dužini ... dovoljno je reci .. priroda cini čuda .. priroda i društo nema do toga .... u tom slucaju ne postoje niti supstance, niti psihodelici ... niti halucinogeni ... nada .. njente .. stoga .. :ymdevil:
Osobno mi se psiho nekak najdrazi izraz al stogod da takvog kazes preko moba .. hopala .. eto ti ga na .. stoga .. nije li najbolje .. priroda i društvo .. oni koji znaju skuzit ce, a oni koji neznaju ... hm .. neka uce !! :ymparty:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Avatar
M & R
rank6
Postovi: 209
Pridružen/a: 14.09.2013, 05:32
Ima zahvala: 157 puta
 pohvaljen: 56 puta

Re: Pitanja, odgovori i sve što vas zanima

Post Postao/la M & R »

majmun123 je napisao/la:Evo nisam znao gdje da pitam pa sam odlucio tu.Naime posljednjih mjeseci intenzivno proučavam psihoaktivne biljke i gljive a sama priroda,mistika me oduvijek privlacila.Zasada svakako ostajem samo na citanju i istrazivanju knjiga,gledanju filmova,isčitavanju ovakvih foruma gdje se stvarno moze naci puno korisnih i zanimljivih informacija ali kasnije cu mozda htjeti i probat neko od tih cudesnih bica.E tu me sad zanima,sto se tiče shizofrenije,pročitao sam da mogu biti okidač za ovu bolest razlicite gljive i biljke.Ja nemam nikakvu povijest u obitelji jedino mi ju ima jedan rođak,koji ju je dobio sa 20-etak godina,ne znam jeli koristio ista od ovakvih stvari.Moj djed i njegova baka su brat i sestra,ne znam koje je to koljeno i sad me zanima od vas iskusnijih,koji se ovim bavite duze,sto mi savjetujete ako bih nekad odlucio probat.Koliki je rizik,ponavljam to je jedini takav slucaj u mojoj obitelji.Igrati se ili ne,ako jednog dana budem u prilici?
Ne bi vjerovao al u mom dugogodisnjem iskustvu vise od 20g. vidila sam svega i svačega pa tako sam i vidila frenda komu je okidac bio samo jedan joint. Sad uvijek je 50:50 da ti se tako sto dogodi dok mozes brijati godinama po svemu i svacemu a da ti se ne dogodi nista. Frendu je zbiljam bio okidac samo jedan prokleti joint .. zabrijao da frend koji tada radio u bircu da pandur .. da svi radimo protiv njega .. na kraju jadan sa 19g. zavrsio u ludnici!! Niko ne moze nista garantirati !!! :blinkk:
Sat - ćit - ananda - Vigrahi.
Odgovori